Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyan anyukák,...

Gabszem kérdése:

Vannak itt olyan anyukák, akik kikészültek a sok nemalvástól és nyugtatóval, altatóval tudtak már csak aludni?

Figyelt kérdés
De most őszintén, mindenki papol, hogy ez az anyasággal jár meg ilyenek, de szerintem ez álszent duma. Én teljesen kivagyok már, hónapok óta fél éjszakákat fönt van a gyerek (másfél éves) és nem tudom miért, már odáig jutottam, hogy a fáradtságtól feszült vagyok, türelmetlen és azt a kevés alvásidőt se tudom kihasználni, mert nem tudok rendesen aludni. Akartam második babát, de mostanában nagyon elgondolkoztam rajta, hogy megéri-e, néha úgy érzem teljesen tönkremegyek a sok nemalvástól és hogy biztos rosszul csinálok valamit és azért nem alszik. Mindenki mondja, hogy a gyerek magától alszik el és alszik éjjel mint a bunda, meg hogy csak inni ébred fel és utána visszaalszik. Én is adok inni neki, csakhogy utána órákig nem tudom visszaaltatni. Amúgy is rossz alvó vagyok, ha velünk aludna még ennyit se aludnék, bár kipróbáltuk és még jobban üvöltött ha betettük magunk közé, nincs hozzászokva. Anyás időszaka van és éjszaka is azt akarja, hogy dajkáljam. Valószínűleg kénytelen leszek odaköltözni a szobájába, nem tudom, hogy ez segít-e majd és őszintén szólva nem szívesen megyek (most mondjátok, hogy rossz anya vagyok...), nehezen hagyom ott a férjem, nekem az a megnyugtató ha vele alhatok, a baba ágya meg nem fér be a kis hálónkba. Imádom a gyerekem, nagyon szép, okos baba, még mielőtt bárki azt gondolná, hogy nem szeretem. Bocs, hogy hosszú lett, de ki kellett adnom magamból, remélem most elkerülnek a rosszindulatú válaszolók...
2013. szept. 19. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül. Én már régóta kivagyok. Az én fiam is másfél éves. Rosszul aludtam mindig is, vagyis többször felébredek éjjel. Ő is. És mire ő visszaalszik, én már annyira felébredek, hogy megint nehéz elaludni. Gondolhatod. Szerintem már soha nem fogok normálisan aludni. Ha a gyerek véletlenül 4-5-6 órát végigalszik, én tuti akkor is felébredek. Türelmetlen vagyok, gyakran agresszívabban reagálok a kelleténél. Én is azt érzem, hogy tönkremegyek. Néha már azt sem tudom ki vagyok, úgy megváltoztam. Szerintem nincs megoldás. Túl kell élni, egyszer biztos vége lesz ennek. Kitartást!
2013. szept. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ugyanez nálam is kedves Válaszoló, órákig nem alszok, mert fent van a gyerek, utána meg nagyon nehezen alszok el. Aztán mire elaludnék kel a párom, aztán a gyerek is...
2013. szept. 19. 14:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedul. En is ereztem hasonloan. Nekem elaludt es elalszik a kisfiam egyedul de nem a sajat agyaba. Kb 1 eves kora ota meseolvasas (az elejen kepeskonyv nezegetes) utan berohan a haloszobankba, befekszik a nagyagyba. Radiot vagy cd-t kell kapcsolni es zenere alszik el. Tudom, tudom en is elrontottam mert visszavihettem volna annak idejen 102-szer, es kitarthattam volna az elveim mellett stb. De hidd el neha mar olyan faradt voltam, hogy egyszerubb volt a konnyebbik utat vallasztani. Mikor mar elaldut akkor atettuk/atteszuk a sajat szobajaba az agyba. Ejszaka a mai napig ebred. 2 eves koraban levettuk a racsot az agyarol mert probalt kimaszni es kieesett. A racs levetele utan annyival valtozott pozitiv iranyba a helyzet, hogy ejjel amikor megebred mar nem kiabal hanem kisurran az agyabol, at a mi szobankba es ugy maszik be kozenk az agyba, hogy mar fel sem ebredunk ra. Csak reggel latom, hogy ott van. Nagyon de nagyon ritka amikor reggel felkelunk es nincs ott mert vegigaludta az ejszakat. De amig a racsa nem volt leveve ugyan azon mentem keresztul mint te.


3 es fel eves kisfiu anyukaja

2013. szept. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Volt rá példa, hogy annyira fáradt voltam, hogy nem tudtam aludni, így két sedatif pc-t szopogattam el egyszerre (homeopathiás nyugtató), amiből általában egy is elég. De volt hogy ez sem volt elég, és fél óra múlva megint elszopogattam kettőt, mire mély álomba zuhantam, és már éppen kezdtem volna mélyen aludni, mire kelt a baba, hogy éhes. Az enyém 9,5 hónapos, ő éjszaka még megiszik kétszáznegyven mili tápit, van hogy kétszer is egy éjszak alatt. Mondjuk én jobb helyzetben vagyok, mert megissza és bealszik, de mikor anyóséknál alszik, akkor evés után fent van 2 órákat, na attól kikészülnék. Egyébként egész nap ébren van, ha szerencsém van, akkor délelőtt alszik egy-két órát, de ha nem, akkor délután van negyven perc nyugtom, és ennyi. Iszonyat eleven kislány, jön-megy, dumál, tombol-rombol, tényleg nagyon fárasztó. Sokszor már sírógörcsöm van, mikor éjjel kelni kell hozzá, mert a férjem egyszerűen nem hallja meg a bömbölést, pedig egy szobában alszik velünk a pici. Ráadásul, ha esetleg még is felébred és vállalja, hogy megeteti a babát, a kiscsaj egyszerűen nem hajlandó tőle elfogadni, kizárólag én kellek neki.

Én elfogadtam. Mást nem tehetek. Amúgy is rossz alvó vagyok, baba előtt rendszeresen szedtem a sedatif pc-t, vagy megittam egy üveg bort és akkor jól aludtam. Most persze ez kilőve, mert hát belőve még sem nyúlok a babámhoz. Az az egyetlen jó, hogy anyósék néha bevállalják, hogy náluk aludjon a baba, de ha ez nem lenne én már romokban hevernék. Amikor meg ott alszik, tökre hiányzik a picinyem, és azon kattogok, hogy vajon megette-e rendesen az adagját, melege van-e (anyós előszeretettel öltözteti túl a kislányunkat), hiányzom-e neki, stb, és ezért nem tudok rendesen elaludni. :(

Szóval szerintem próbáld meg elfogadni. Tudom, hogy nehéz, de nézd a pozitív oldalát: a babád téged akar, csak veled érzi jól magát, te vagy a legfontosabb neki a világon és azért nem alszik, hogy minél többet lehessen veled. Nem lesz örökké így, hidd el, 5-6 évesen már tuti át fogja aludni az éjszakát, tizenéves korában meg az lesz a bajod, hogy még délben sem kelt fel! :D

Kitartás! Sok sok erőt!

2013. szept. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szegény. :( Mit csináltok fél éjszaka? Kiveszed az ágyból vagy szoptatod még? Nálunk egy éves kor körül az vetett véget az éjjeli ébredéseknek, hogy már nem szoptattam és nem is vettem ki az ágyból. Odamentem, simogattam, vízzel kínáltam, aztán kimentem. Ha sírt, vagy hívott, vissza és ugyanígy. De nem voltam szórakoztató, nem vettem ki, nem beszéltem hozzá azon kívül, hogy kértem, aludjon. Hátha nálatok is használna...
2013. szept. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nálunk is igy ment egy időben , hogy visszafektettem, nem vettem ki. de most nagyon anyás és üvölt ha nem veszem ki. ráadásul pár napja le kellett szedni a rácsoságy oldalát mert majdnem kiesett belőle így simán átmászkál hozzánk. Ő már nagyon régóta nem eszik éjjel.
2013. szept. 19. 18:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Hasonló volt nálam is az első fiamnál a helyzet.Mi az 1000. felébredések után,magunk mellé vettük.Lás csodát felébredt éjszaka érezte ott vagyunk visszaaludt magától!Ő ilyen gyerek szüksége van ránk-így érzi magát biztonságba.2 éves koráig felkelt 2x-3x és miután szobatiszta lett ,sose.Persze azóta is velünk alszik (5)éves de senkit nem zavar.Most a pici 5 hónapos a kiságyában alszik 1x ébred enni -5 perc alszik is!

Szóval én azon párti vagyok hogy ami jó a gyereknek az jó nekem is.

javaslom próbáljátok magatok mellé venni ,mert azt elfelejtettem ,hogy 10 hónapos koráig a saját ágyában aludt,utána kezdődött az ébredősdi.Bocs ha hosszú voltam!

2013. szept. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek és sajnos nálunk is ez a helyzet, azt hiszem már írtam neked korábban is,nekem ma 20 hónapos a kisfiam sosem volt igazán jó alvó és talán eddig ha két hetet átaludta az éjszakát akkor skat mondok,mindig az ágyában aludt és 8 hónapos kora óta külön szobában az éjjeli ébredéskor mindig nehezen aludt vissza de kitartó voltam eddig, kb 3 hónapja ha ébred nem alszik vissza órákig és mikor már kimerültem akkor magam mellé vettem mert a szobájában is van még ágy és akkor is nyugtalan volt egy darabig de sajnos hamar megszokta, most ha ébred éshív akkor megyek át és lefekszük ő hozzám bújik és alszik reggel 8-ig is,néha megpróbálom ott visszaaltatni de akkor sírni kezd nagyon és megsajnálom,tudom ez nem a legjobb megoldás de este 9 -től 2-3ig a férjem mellett lehetek és utána már a fiamnak van szüksége rám.Nálunk így alakult,de én már elfogadtam és azóta könnyebb minden és kipihentebb is vagyok.Kitartás neked is!
2013. szept. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jelen! És én pont azért írattam ki enyhe Frontint!

Én nagyon rossz alvó vagyok, a fiunk is az, pedig már 21 hónapos és még mindig nem alussza át az éjszakát, vagy csak ritkán. Ezzel az a gond,hogy ha nem alszik egyből vissza és altatgatni kell, akkor én utána baromi nehezen alszok vissza! Valamelyik éjjel fél 3-tól 3-ig altattam, én meg kb. 4-kor aludtam vissza!

Jó ismerős a háziorvos, anno már meséltem neki,hogy milyen keveset alszom, akkor írta ki a Frontint. Nem minden este veszem be, sőt, most vagy 2-3 hónapig nem is szedtem, de van, amikor x nap után úgy érzem,hogy igenis be kell vennem éjjel egy szemet,hogy visszaaludjak!

2013. szept. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!