Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kikészültek az idegeim. Mit...

Kikészültek az idegeim. Mit tegyek, hogy ne tegyem tönkre a házasságom?

Figyelt kérdés
sajnos sok rossz dolog történt velünk most.kiderült májusban,keresztfiam (nővérem kisfia),aki még csak 10 éves,-rákos.hirtelen jött,helyt kellett állnom nekem is.nővéremet is megműtötték júniusban,így én jártam 2 hónapíg vele kemóra pestre meg mikor citopéniás lett.ez egy hónapból minimum 20 nap.férjem türelmes,és megért.de ezalatt az idő alatt se munkám se pénzem mert nem fért össze.segítenem kellett mert csak mi ketten vagyunk egymásnak.és még sterilszobát kellett csinálni...stb.sok mindent.kikészít hogy beteg és nem tudok segíteni neki.folyton az jár az agyamban mi lesz ha.....?Kölcsön kellett sokat kérnem ,számlák elmaradtak.igyekszem pótolni.meddőségire járunk,ez is kemény anyagilag,idegileg is.9 vetélésem volt.nem könnyű.sajnos férjem keresete is kevesebb lett 8 ezerrel,ami a 78 ezres jövedelemből sok.albérletben lakunk,amit nem tudok kifizetni.jön a tél,be akartuk kapcsolni a konvektort,3 helyiségben van,abból egy rossz volt mikor idejöttünk,most eltört a gáz cső a másikban .egy pedig kevés lesz.pénzem nincs megcsináltatni.munkalehetőség semmi.műkörmözök itthon,de nem szakmám,szerencsére szépen csinálom,de elfogyott sok minden így abból sem jön pénz.itt van 11-e és már nincs 2000 ft a pénztárcámban és még ki kellene fizetni 51 ezret.már úgy érzem felkötöm magam.az új szomszédoktól nem lehet aludni,és beteg is vagyok most.párom meg fáradt mert kénytelen maszekolni is elmenni,és még tovább képzésre is jár.és türelmetlen vagyok,hisztis.Nem szeretném ha ez miatt tönkremenne a házasságom mert tökéletes!!!!a férjem nagyon jó ember.komolyan!ő tökéletes!!!csak velem van a baj.egy nullának érzem magam!!!már nem bírom sokáíg!!!Senki nem tudja min megyünk keresztül.2 hete voltam izotópos vizsgálaton mert fáj a csípőm 2x lebénult a bal lában.úgy néz ki tumor.még ez is...
2011. okt. 11. 14:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
néha nagyon összejönnek a dolgok,sajnálom. viszont nagyon bátor vagy ha ilyen anyagi helyzetbe gyereket akarsz vállalni most. ráadásul még kezelésekre is kell járni. én lehet elhalasztanám a babaprojectet amíg nem jöttök egyenesbe mind lelkileg mint anyagilag.
2011. okt. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
miért Te akarod kifizetni a gázkonvektor javíttatását? A tulaj kötelessége, hacsak a szerződés nem rendelkezik másképp. Tudom, ne mez a legfőbb gond, de talán egy kis előrelépés, ha legalább melegben vagytok.
2011. okt. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia. Jaj, de szomorú dolgokat írsz. Figyu, nem tudom hány évesek vagytok, de a baba-ügyet én is halasztanám, amig egyenesbe nem jöttök.


Én a helyetekben keresnék egy olyan albérletet, ahol csak az egyik szobát bérelnétek, közös lenne a konyha, fürdő... persze ez nehéz, de nem kivitelezhetetlen, esetleg egy másik baráti párral? Mindjárt fele lenne a rezsi és a lakbér. És még talán normális szomszédok is lennének.


Hidd el, ha szép lassan elkezditek rendbeszedni a dolgaitokat, új albérlet, egészség-megóvás, stb. egyik jó vonzani fogja a másikat, és fel fogtok emelkedni a padlóról! :) Sok sikert kívánok hozzá, és fogjatok neki máris a változtatásoknak!

2011. okt. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ó istenem! Azt hiszem ezt hívják a totális mélypontnak.:-(

Fogalmam sincs mit lehet ilyen helyzetben tenni, amikor mindenhonnan csőstől jön a baj.

Így azt írom le, amit én tennék -esetleg - hasonló helyzetben. Mindenkinek nem fogsz tudni segíteni, és megfelelni, mert az ember fizikai, lelki és anyagi tűrőképességének is van egy határa. Amit -szerintem - többszörösen elértél.

Senki nem tarthat sem önzőnek, sem szívtelennek azért, ha most csak a saját életedre, és a házasságodra koncentrálsz. Legalább addig, amíg a béka feneke alól elkezdtek kikecmeregni.

Ne haragudj, hogy ezt javaslom; ne törődj most se keresztgyerekkel, se családdal, se senki bajával. Csak a ti kettőtök életével. Most az a legfontosabb, hogy ti túléljétek együtt a mélypontot. Az a legfontosabb, hogy ne haljatok éhen, és ne fagyjatok meg. Minden, és mindenki más ráér majd utána.

Ennyi bajt, gondot, még annak is veszélyes hirtelen a nyakába venni, aki makk egészséges, és teljesen rendben van az élete. Az érzelmi, fizikai túlterhelés is okozhat betegséget; szerintem nálad ezt mutatta ki az izotóp vizsgálat.

2011. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

nem lehet halogatni a babaprojektet.10 éve nem sikerül és 2 éve tart a meddőségi.ha leállunk minden elveszett ami eddíg volt.anyagiakban is sok volt már.akkor még két kereső volt.én már 33 éves vagyok nem várhatok tovább.sokáíg vártam így is.összeköltözni mással az nem működik és nem is menne.főleg itt falun.páromat ideköti a munkahelye is 5 éve dolgozik ott.nem tudnék osztozni kell a saját életünk ha még alkalmazkodni is kellene ,,,á.nem menne.még anno 20 évesen ment.de most???itt a sok cuxxunk is.ez biztos nem.de köszi az ötletet.


szerződésben az áll,mi javíttatjuk meg ami nálunk megy tönkre.mikor idejöttünk a tulaj megcsináltatta elvileg,használtuk is.de most szar ez is.most tudtam meg,keresztfiam megint pesten van,ma mentek kontrollra,maradni kellett.sajnos nincs immunrendszere.pedig pénteken jöttek haza kenóról.mi jön még???csak történik valami csoda....

2011. okt. 11. 14:37
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Segítsen meg a JóIsten! Kívánom, hogy az életed egyenesbe kerüljön, teljesüljön minden vágyat. Egészséget neked, családodnak és keresztfiadnak is! <3 <3 <3
2011. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Meddőségire most ne járjatok, mert túl stresszes vagy ahhoz, hogy a baba megfoganjon. Majd egy nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb időszakban. Sajnos, sok tanácsot nem tudok adni, tudom, nagyon nehéz. Nekem is sz...r, bár nem ennyire, de a pénz az nagy gond. Szerintem csináld úgy tovább a műkörmözést, hogy a vendéget megkéred, vegye meg az alapanyagokat, és ingyen megcsinálod neki. És a következőtől is kérsz valamit, és akkor megint tudsz műkörmözni.

Ha vallásosak vagytok, járjatok templomba, mert az ad egy kis lelkibékét. Plusz hátha vannak a gyüliben testvérek, akik valamilyen formában tudnak segíteni. Legalább szerelni. Összefogásban az erő. Most koncentrálj a pihenésedre, amikor tudsz, ne nézz tévét, inkább hallgass zenét, az is kikapcsol. Egyenlőre nincs több ötletem. Esetleg ha a Fókuszhoz fordultok, talán aki tehetősebb, pénzzel is tudna segíteni, ha egy riport lemenne rólatok. Üdv, és kitartás!

2011. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
utolsó:tudom hogy igazad van és én is így gondolom.de nem kivitelezhető mert tesómnak csak én vagyok.ráadásul ha nem megyek pár napíg mert dolgom van már írja a hülyeségeit.kerülöm....mi a bajom vele,,::::stb.még azt is mondta egyszer hogy úgy érzi ki akarom túrni a családjából mert el akartam vinni az otthon maradt 2 gyereket valahova.ha beteg voltam és szóltam nem tudok menni a gyerekkel pestre,meggyanusított hogy kitalálom csak hogy ne menjek.de tudom nem szándékos,kikészült nagyon.érthető.de lassan szétrombolja a családját.
2011. okt. 11. 14:42
 9/19 anonim ***** válasza:

És én még azt hittem, én vagyok a világ legszerencsétlenebb embere:-(

Mit tegyél? Most is ügyes vagy, hisz nem a valagadon ülsz, hanem igyekszel mindent megtenni, hogy jobb legyen! Ezt a férjed is látja és ez a lényeg!

Én is napolnám a babaprojektet, de nagyon együttérzek Veled, mert inszemes babáim vannak sok év próbálkozás után.

Megoldás lehet egy pici lakás. Leírásod alapján kétszobásban laktok, keressetek egy 30 nm-es pici lakást, kisebb költségekkel járna.

Otthon meg próbálj mindent rendben tartani, hogy a férjednek arra már ne legyen gondja és hidd el, nem lesz baj!

Kitartás!

2011. okt. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt: az oké, hogy segítesz a nővérednek, és mindezt ingyen teszed, de a költségeidet fizessék ki. Nem "fizetségül", hanem azért, mert neked nem telik rá.

Másrészt: én mérsékelten hiszek a lelki eredetű betegségekben, de ha a kisfiú rákos, és nálad is tumor(gyanú) van, akkor nem biztos, hogy az véletlen. Talán itt az ideje, hogy - bármennyire is fáj - megtanulj nemet mondani, nem átvállalni az ő problémájuk. Félre ne érts: nem vagyok bunkó, tudom, hogy a keresztfiad, tudom, hogy szereted, hogy sajnálod, hogy félted, és bármit megtennél, hogy jobb legyen neki. De: ő NEM A TE GYEREKED!

Ha ezt nem veszed tudomásul, belebetegszel, a mellékelt ábra szerint.

Ilyen nyomás és stressz alatt kizárt, hogy tehes maradj, még akkor is, ha mégsem tumor... Nem bántásból mondom, de ilyen körülmények között felesleges a meddőségi kezelés, mert csak újabb és újabb kudarcok és vetélések fognak érni. Először próbálj csökkenteni a terheken (a lelki terheket értem főleg!!!), és ha már viszonylag stresszmenes az életetek, akkor próbálkozzatok csak babával.

Attól, hogy te is belebetegszel, sem a nővérednek, sem a kisfiának nem lesz jobb. Neked és a férjednek viszont a jelek szerint ezt feldolgozhatatlan és elviselhetetlen teher. Meg kell húzni a határokat, amit még elbírtok és amit már nem. Ebben a helyzetben most már elsősorban magadra és a férjedre kell koncentrálnod.

Remélem, nem bántottalak meg, nem állt szándékomban.

2011. okt. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!