Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves fiamnak elöl belül...

2 éves fiamnak elöl belül barnás elszíneződéses a foga, mitől? Másnak is van/volt ilyen? Pedig mossuk és mégis. Már lyukad ki vagy miért?

Figyelt kérdés
2013. szept. 20. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem teázik, a tea elszínezheti. Fog kő is elszínezheti. És persze a szuvasodás miatt is lehet barnás. Sajnos a fogak állapota elégé "genetika" függő, aki hajlamos rá, hogy a fogai elromoljanak az bármit csinál hamar elromlanak, aki meg nem annak mosás nélkül is sokáig jók lesznek. Kérjétek ki fogorvos tanácsát, milyen fogkrémet érdemes használni, milyen gyakran mossátok a fogát. Még messze a 5-6 éves kor , hogy új fogai legyenek, így jó lenne a mostanikat még egy kicsit megtartani.
2013. szept. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Szokott teázni is... Elég sokat..
2013. szept. 20. 20:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is ilyen volt, de neki kívül-belül, a rendszeres fogmosás ellenére is. Alig múlt 2 éves amikor elvittem fogorvoshoz, ő szépen megtisztította, és azt mondta, h a fogainak semmi baja, valószínűleg valami belgyógyászati dolog lehet az okozó. Egy hét múlva már megint kezdődött az elszíneződés, ezért egy teljes kivizsgáláson esett át a kisfiam, és kiderült, h tejcukor érzékeny.

Miután ezt kivontuk a forgalomból, a fogai maguktól letisztultak, és az ekcémája is elmúlt, néhány hét alatt. Hamarosan 6 éves lesz, a tejérzékenységet kinőtte, a fogai szépek - egy már ki is esett és az ekcéma sem tért vissza. :-)

2013. szept. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is elviszem először a háziorvoshoz aztán majd tovább küld. Köszi nektek!!!
2013. szept. 20. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!