Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit álmodhat egy pici baba,...

Mit álmodhat egy pici baba, amikor sír alvás közben?

Figyelt kérdés
2013. szept. 21. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne! Meg az is h miért sírva ébred...

Bocsi h válaszolni nem tudok. :-(

2013. szept. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

egy kisgyereknek (még egy 7 évesnek is) rengeteg -számára-ijesztő eseményt kell átélnie majd feldolgoznia.

Legyen ez egy hirtelen ijedtség egy kutyaugatás miatt, vagy egy idegen emberi arc, bármi.


Nyilván éjjel a nappal történt, illetve képzelt dolgok miatt is sírhatnak.

2013. szept. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lényegében semmiről. Ők még nem alszanak úgy, mint a felnőttek, felszínes az alvásuk, nem jutnak el abba a fázisba, hogy álmodjanak. Amikor sírás van, vagy mosolygás, nevetés, gagyogás, az félig-meddig éber állapotban történik.
2013. szept. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Felszínes az alvásuk? Aha, biztos azért lehet bombát is robbantani mellette anélkül, hogy felkelne...

Inkább a második válaszolónak van igaza.

2013. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
olvastam. Nem én találtam ki....
2013. szept. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Álmodni biztos álmodnak, hiszen ma már mérhetőek az agyi funkciók. Ráadásul épp a felszínesebb alvás az, amikor az ember álmodik.

Bár az is biztos, hogy máshogy alszanak, mint a felnőttek.


Vajon olyankor újraélik a kellemetlen szituációt?

Vagy ha mosolyognak, akkor a bologságot érzik ismét?

2013. szept. 22. 22:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy igen. A lányom beszélni is szokott álmában.
2013. szept. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer azt hallottam, hogy nagyon sokáig a szülétésükről álmodnak. Nagyon rossz élmény lehet nekik, hiszen a jól megszokott, nyugodt, biztonságos helyről egy idegen helyre kerülnek. Már figyeltem, hogy a fiam is mosolyog álmában, van, hogy hangosan nevet is, de utána egyből sírás következik. Ilyenkor elképzelem, hogy azt álmodja, hogy bent van a pociban, ahol minden szép és jó, ideális a hőmérséklet, nem kell az evéssel, hasfájással, stb. foglalkozni, majd egyszer csak ki kell onnan jönni, ahol vakító fény van, hideg (anyaméhez képes), minden idegen. Elhiszem, hogy rémisztő lehet.
2013. szept. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ezt még nem hallottam, uccsó, de a kérdés olvasása közben egyből ez jutott eszembe. Sztem nálad a pont.
2013. okt. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!