Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hós babámnak ma a nagyszülők...

7 hós babámnak ma a nagyszülők adtak fél deci tehén tehejet vízzel felhigítva, kb 1 dl -t ivott. Lehet emiatt valami baja? Kérlek írjatok, mert megijedtem.

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
háát baja nem lesz attól, h 1szer kapott valszín. de azt azért megkérdezném tőlük, h miért csinálták???
2009. nov. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagy baja nem lehet, de nagyon figyeld hogy nem üti e ki?! Hasmenése lehet tőle, kiütések jöhetnek ki rajta, esetleg ekcéma ha korábban volt neki! Én ugyanígy jártam az én fiammal, csak 9 hónaposan, nem lett baja tőle, viszont az ekcémája előjött egy 5 Ftos nagyságú területen pár napra, aztán szépen el is múlt! De lehet hogy Ti észre se veszitek, nem mindegyik baba allergiás rá! Ne aggódj!!
2009. nov. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, a fiam 8 honapos es minden nap iszik kb. egy deci tejet, el es virul!!!
2009. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ugy latszik a regi generacio meg ebben el. Nekem anyum is ezt mondja h az o idejeben (most 61 eves) akkor ez volt a szokas. nem gyozom mondani ha nem eleg az anyatej akkor tapit kell adni. Itt kulhonban kifejezetten ellenzik a tehentejet 12 honapos korig. figyelmeztesd a nagyszuleid nem lehet tehen tejet adni neki.
2009. nov. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A rokonaim a 6 és fél hós babájuknak minden nap adnak 1.5%-os tejet. Nem is szereti a baba de minden nap belediktálják az én hátam borsózott tőle, de ők állítják, hogy imádja a gyerek. Nincs semmi baja, de én nem adnám a lányomnak, 7 hós.

Egy másik ismerősöm unokája Erdélyben él és ő a 6 hetes babának adta a tejet, simán.....Na?Az milyen?:(

2009. nov. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindig eszembe jut az a mondat,hogy az ember az egyetlen olyan emlős,amelyik másik állat tejét issza...
2009. nov. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet baja, ha hajlamos az allergiára.

Ezesetben a minél korábbi találkozás a tejjel ront a helyzeten.

Nagyon sokan allergiások a tejre, anélkül, hogy tudnának róla. Gyerekem allergiás, ennek kapcsán derült ki, hogy apukájának azért van hasmenése, ha megiszik egy pohár tejet, mert ő is allergiás, de csak ennyi jele volt, SOHA nem hozta összefüggésbe az enyhe hasmenést a tejjel. Eddig.

Háromból 2 gyerekünk allergiás és athópiás dermatitiszes.

2009. nov. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!