Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kompkérdés. Most akkor IGEN...

Kompkérdés. Most akkor IGEN vagy NEM?

Figyelt kérdés

10 hós lányom már csak ebéd után alszik, nem tudok semmit normálisan megcsinálni, mert mindig feláll és lépeget a bútorok mellett a konyhába, de nagyon féltem, hogy elesik és megüti magát a konyhakövön. Nem beszélve arról, hogy általában rajtam áll fel a nadrágomba kapaszkodva :-)

Szóval szerintetek baj lenne, ha addig a kompba lenne, amíg gyorsan megcsinálom a dolgom, amit muszáj?


2013. szept. 23. 13:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%
Járóka?
2013. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is a járóka jutott eszembe...
2013. szept. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
45%

Nekünk is volt kompunk,én szerettem nagyon.

Hatszög alakú,sosem borult fel (kaptunk egy kör alakút,de az nagyon rossz volt).

2013. szept. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

A komp tényleg az egyik legrosszabb dolog a gyereknek ha még nem tud járni.

Ez ilyen, és ha meg megtanul járni, akkor mit csinálsz vele? Mert akkor még rosszabb lesz a helyzet. Akkor lekezd felmászni a kanappéra, fotelre, kipakol mindent, a széket dönti magára... Ez az idöszak ilyen, nem tudsz sokmindent kezdeni vele.

Ja és a komp a 6 leggyakoribb gyerek balesetek között van. Elég egy keréknek elakadni ajtóban, vagy küszöbben, vagy bútorban. Egy fok lépcsö és már borul...

2013. szept. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%

Egyedül nevelem a 9 hónapos lányom, nincs segítségem, mégse jutott eszembe kompba tenni.

Most ezzel nem azt mondom, hogy én vagyok a szuperanyuka, hanem csak azt sugallom, hogy mindent meg lehet oldani.


A komp káros, ne adj ki érte pénzt.

Ha néha beveri a fejét, nem lesz semmi baja, de ilyen korban szépen fenékre puffannak az esetek legnagyobb százalékában.


Én ha a konyhában akarok tevékenykedni, adok neki valaki izgalmas dolgot amivel elszöszmötölhet (pl. bontatlan cappuccino, vagy szalvétástasak ami zörög, egy üres flakon, ételhordó edény stb.)

2013. szept. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Kivittem már a konyhába tele raktam neki játékkal, de feláll és szó szerint rúgja magát kifele, ki akar jönni. Ennyire gáz amúgy a komp? Még sosem raktam bele, pedig már fél éve biztos meg van, úgy kaptuk. Egy kezét fogom már csak a lányomnak szépen megy, nem szeretném "visszafejleszteni"...
2013. szept. 23. 13:26
 7/24 anonim ***** válasza:
32%

Nekem mindkettő komppal nőtt fel, semmi bajuk nem lett tőle.

Paraanyák csak tépjék a hajukat, mert pisilni se jutnak el.

szerintem bátran használd, neked se mindegy az se, mennyit idegeskedsz amiatt, hogy a sarkában kell lenni állandóan.

2013. szept. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%

„Egy kezét fogom már csak a lányomnak szépen megy…” – ha jól értem, két kezét fogva „járattad” a lányodat eddig?

Egy gyereknek magától kell megtanulnia állni, járni, mert akkor megtanul elesni is. Ha ezt nem engedjük meg neki, akkor nyilván később aggódhatunk rajta, hogy elesik.

De ezt sem kell, hagyd, hadd álljon fel magától, kapaszkodva bármibe, és menjen annyit, amennyit tud, és tanuljon meg egyensúlyozni, és elesni.


Nincs igaza annak, aki „paraanyának” nevezi azokat, akik nem kultiválják a kompot, szerintem jóval kevesebb parás szituáció van akkor, ha tudod, hogy nem fog a gyereked olyat csinálni, amit még nem tud. Nekem speciel nem okozott gondot, hogy bármit elvégezzek így. :)

2013. szept. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
10%

A kisfiam 6-7,5 hós koráig volt kompban. Nem sokat, napi max 1 -1,5 órát. Semmi baja nem lett. Amikor láttam, hogy el akar kezdeni mászni, onnantól nem raktam bele. 8-12 hós koráig mászott. Onnantól jár. Fut, szalad..:)

Nem lesz semmi baja, le lehet harapni a fejem, de miért kell ennyire beijeszteni egy első gyermekes anyukát?? Nem is értem.

2013. szept. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
69%
Az a probléma a komppal, hogy ha a mama is rájön, hogy ez egy biztonságos dolog a babának, tehát nem borul fel, nem üti meg magát, akkor a mama előszeretettel használja. Nem ez a gond. A gond ott van, hogy ma 20 percet, holnap már egy órát, aztán meg még többet beleteszi a mama, mert addig ő csinálja a dolgát. És mivel egyre tovább van benne a baba, egyre többet próbál abban menni. Én nem tartom jó dolognak. Ha menni akar, tegye azt magától. Kapaszkodjon, amibe tud. Neked meg át kellene szervezni a napodat, hogy mindenkinek jó legyen. A világért sem akarlak bántani, de te a gyerek miatt vagy otthon, nem a házi munka miatt. Járhat a mosógép, teregess, ha a gyerek alszik, vagy amíg melletted ül Főzz addig, amíg alszik. Gondold át, hogyan, mit tudsz változtatni. Pakolj el olyan dolgokat, amiket a gyereked magára ránthat. A bútorok mellett pedig nyugodtan lépegethet.-szerintem!
2013. szept. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!