Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsokat szeretnék,3hetes a...

Tanácsokat szeretnék,3hetes a babám és szeretném ha éjszaka a kiságyában aludna, legalább a fele éjszakát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
mindig megvárom még méllyen elalaszik,aztán mikor óvatosan beraknám a kiságyban kipattan a szeme és sírni kezd.mitöl van ez?jah és még valami miért van hogy nappal alig alszik vmit.kb 5 órát ha alszik a nap folyamán.éjszakát végig alussza csak az etetésre kel fel.
2009. nov. 6. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:

mert szüksége van RÁD az ANYAI közelségre !!!

.Addig legyél közel hozzá,amig Ő igényli,mert az Ő lelkivilága a legfontosabb:-)

Mi is igy voltunk az elején,azóta mellettünk-de nincs azon az oldalon rács - a kiságyában alszik a 18 hós szopcsizó kisfiunk:-)

2009. nov. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi is sokszor jártunk így. Apával ketten fektetjük le, ha elaludt szépen a cicin és büfiztetésre sem ébredt fel. De még a páros koprodukció sem mindig sikeres :(. Én ilyenkor visszavettem mellre, szopott még egy kicsit és újra próbálkoztunk. Én azt gyanítottam, hogy még nem volt tele a pocija. Aztán amikor már 3 óra szopizás-fektetés-szopizás-fektetés, stb után sem tudtuk letenni, cumit adtam neki. Így elalszik. Én meg megvárom míg kiesik a cumi v. fél óra múlva elveszem. Így átalussza az éjszakát.

1-szer az is sikerült apának, hogy kicsit sírdogált, miközben apa simizte a hátát és 2 perc múlva már édesdeden aludt.


Kérdésedre válaszolva, valószínűleg megébred, amikor teszed le és mivel nem ott aludt el, ahol éppen van, így ösztönösen sírni kezd. Talán mert jobb neki a kezedben vagy a ciciden :).


Remélem volt hasznos ötletem számodra.

2009. nov. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy neki ennyi az alvásigénye napközben, vagy front,vagy szél stb..

De én éjszaka azt csinálnám ha nem akarod magatok mellé szoktatni, hogy vacsi után dajkálod egy kicsit berakod a kiságyába és leülsz / vagy fekszel mellé a födre esetleg a rácson keresztül simogathatod is.

Igy hozzá fog szokni a kiságyához.

Az én gyerek születése óta a saját szobájában és a saját ágyában aludt nem is volt soha ebből semmi gond.

2009. nov. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Három hetesen még nagyon pici, igényli az anyai közelséget, ahogy az előző válaszoló írta. Az én kisfiam is ugyanezt csinálta, nem lehetett betenni az ágyába, mert azonnal észrevette. Nekem azt tanácsolták, hogy ringassam el, amíg már majdnem alszik, de még ébren tegyem be a kiságyba, hogy ott aludjon el. Simogatom a hátát, dúdolgatok neki amíg el nem alszik. Az elején nem mindig ment neki az elalvás, én meg nem hagytam sírni, kivettem, dajkáltam, de minden elalvásnál megpróbáltam az ágyat újra és újra, mindig ugyanazzal a dallal, és szépen fokozatosan beleszokott. Most 3 hónapos és már a saját ágyában alszik el, percek alatt, A kezemben már nem is tud elaludni.
2009. nov. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigieket tudom hogy rám van szüksége mert a korházban is csak a mellkasomon volt hajlando aludni,mi is most levettük az oldalrácsot a kiságyrol és mellém raktk hátha igy megy az alvás de este sem sikerült igy belerakni,nem baj ha mellettünk alszik mert nyugodtabb vagyok én is csak elég kényelmetlen és azzal riogatnak h késöbb is köztünk alszik majd amikor már nagyobb lessz.
2009. nov. 6. 12:03
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem ha kicsit nagyobb, könnyebb átszoktatni szépen fokozatosan
2009. nov. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nálunk is volt ilyen időszak.nem tudtam napközben a kiságyba bele tenni.és este sem ,mert egyből felébredt amint leért a kis popoja,der ha akkor nem akkor 10 perc múlva.aztán egyszer rájöttem hogy hideg neki a matraca,és az is közre játszik.tettem bele egy termós takarót.és azóta bele tuzdom tenni a kiságyba.(már fölé tettem a kezem és éreztem a hideget a matracon,na azóta nincs ilyen).napközben még most sem nagyon szeret benn aludni,inkább a nagyágyon,de éjjel az első ébredésig az ágyába alszik.este mindig fekve szoptatom,ez ugy 7-8 között van,és mikor már mind2en a párommal végeztünk a kajcsizal,fürdéssel,beszélgetéssel és mennénk feküdni akkor át rakom az ágyunkból az övébe,amit oda huztam teljesen az én oldalamhoz.ha meg is ébred akkor bele rakom a cumit a szájába és alszik tovább,max egy picit meg kell simizni.de mire oda jutok h átrakom már van jó 10 óra is,és addigra már nagyon mélyen tud aludni.

napközben nekünkj is volt egy idő mikor egész nap nem aludt max 1 órát és tisztra rapli volt,és ez vagy 3 hétig tartott.

2,5 hós kisfiú anyukája

2009. nov. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!