Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet elronottam. Mit tegyek?...

Lehet elronottam. Mit tegyek? Válogatós.

Figyelt kérdés
A legjobbat akartam de vissza ütött mert bio bébiételeket vettem a fiamnak.ritkábban kapott házi kosztot.nem akartam vegyszeres zöldséget,gyümölcsöt adni neki de ezzel sajnos rosszat tettem.17hós és ritkàn eszi meg amit én fözök.gondolom megszokta a bébi ételt.van valakinek hasonló tapasztalata hogy szoktassam az én föztömhöz?pl ebédnél ellöki azt amit fözök és kérné a bébiételt.olyankor ne adjak neki hanem próbáljam késöbb is kínálni?

2013. szept. 24. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Te tényleg elhiszed, hogy ami bio, az bio?

Na, mindegy, nem ez volt a kérdés.

Amúgy ha nem bio dolgokat vettél volna neki, csak simán bébiételt, akkor is járhattál volna így. Sőt, ha rendes, magad által készített étellel akartad volna etetni, akkor is járhattál volna így. A fiam semmit nem volt hajlandó megenni anno, amit én csináltam neki, mikor pici volt, csak a bébiételt, meg tejpépet. Amit ezen kívül evett, az tejtermék, kenyér és hozzá felvágott, meg ilyenek. De főtt ételt nem evett. És valahogy pont ennyi idősen, mint a tiéd hagyta el a bébiételt. És egyre többet kóstoltattuk a mi általunk is fogyasztott főtt ételekkel és átszokott arra, megszerette azokat. És másfél évesen már se tejpépet, se bébiételt nem evett.

2013. szept. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

próbáld keverni, sajátot bébiétellel és egyre növelni az arányokat. az elején kicsi saját,sok üveges,majd fokozatosan növeled a saját mennyiségét.

a drasztikusabb megoldás,ha nem adsz neki mást a saját helyett. elé teszed,ha nem eszi,akkor nem kap mást. hidd el,éhen nem fog halni, ha igazán éhes lesz,bármit megeszik.

2013. szept. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bolti bébiétel az ízetlen.Elsőnek adj neki akkor a háziból is fűszerezetlent (só menteset) és enyhén kezd fűszerezni.Vagy pedig veletek együtt egyen.Lányom is ha eszünk,rögtön kér is már kisebb korától.
2013. szept. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.próbálkozni fogok.
2013. szept. 24. 14:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem te rontottad el, nem ezen múlik. Én is mindig bio bébiételt adtam a fiamnak ugyanilyen megfontolásból. 1 éves kora körül már megpróbáltam leszoktatni a bébiételről, de szinte semmi mást nem volt hajlandó megenni. Nem erőltettem, csak időnként bepróbálkoztam különféle kajákkal, de nem nagyon ette. Másfél éves kora körül egyszercsak nem volt hajlandó megenni semmilyen bébiételt, azt akarta enni, amit mi.

Szóval én azt tapasztalom, hogy vannak ilyen korszakaik a babáknak, amikor bizonyos ételeket előnyben részesítenek, másokat meg nem, és ez szinte egyik napról a másikra változik. Úgyhogy én azt mondom ne erőltesd, majd rájön, hogy finom a "felnőtt" kaja is. Biztosan nem fog 6 évesen is bébiételt enni :)

2013. szept. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!