Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiamnak azóta székrekedése...

Kisfiamnak azóta székrekedése van, hogy elkezdtük a hozzátáplálást! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Pedig sokszor kap szilvát, barackot, nem adok neki olyan ételt, ami megfogja a hasát, és mégis. Van, hogy 3-4 napig nem kakil. Mit tegyek?
2011. júl. 29. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Hozzá fog szokni a pocakja a szilárd ételekhez, de ez eltarthat egy-két hónapig is. Nálunk is ez volt a helyzet: 5 hós korában kezdtem kóstoltatni, és kb 8 hós korára rendeződött az emésztése, addig folyton ügyeskedtem, kitapasztaltam, mi az ami, lazítja, mi az ami inkább fogja. De sajna ilyenkor nem biztos h állandó a hatás. Adj neki sok folyadékot (pl a főzeléket is készítheted hígabbra), olivaolajat tegyél bele.
2011. júl. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A hozzátáplálás kezdő ételei mind fogják a hasat (répa, sütőtök pl.), rengeteg barackot, paradicsomlevet kell hozzá adni, hogy ne legyen belőle székrekedés.

3 gyerekes anyuka

2011. júl. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, pedig a lányom tápszeres volt 8 hetes korától, de akkor rendben volt a kaki téma, most meg sűrűn van szorulása.

Egyszer a sárgarépa úgy megfogta a hasát, hogy üvöltős-hőmérőzős kakilás volt 2 napig.Azóta maximum adalékanyagként használom a répát.De pl a szilva meghajtja, ezért volt, hogy azzal kevertem a répát, úgy nem volt gond.

Ezt sajnos ki kell tapasztalni, de nem jó, ha 3-4 napig nem kakil.Én minden nap figyelem és ha estig nincs kaki akkor jön a hőmérő, az nekünk mindig segít és a lányomnak sincs baja vele.

Próbálj bevezetni a szilárd kaja mellé valamilyen rostos innivalót neki.

Én a Lidl-ben szoktam venni rostos gyümölcslevet (Dizzy márkájú, üveges, majdnem egy liter és 259 ft).Ebben csak citromsav van tartósítóként és felhígítom forralt vízzel.

Vitaminhoz is jut és az emésztésének is jót tesz, de millió féle bébiital van még.Vagy facsarhatsz neki te is almalevet, baracklevet, a lényeg, hogy rostos legyen!

Meglátod, meglesz az eredménye!

7 hós kislány anyuja

2011. júl. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!