Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves fiacskám egyik napról...

Maszatka87 kérdése:

1 éves fiacskám egyik napról a másikra gondolt egyet és nem akar kanálból enni, miért?

Figyelt kérdés

Nem nyitja ki a kanálnak a száját, csak cumisüvegből hajlandó enni, vagy csak a saját kis kezével rakja be a falatokat. Na de így főzelékeket nem tudok neki adni, amit eddig mindig szívesen evett,most azt se eszi meg.

Én nem bánom ha csak kézzel eszik, de félek hogy így egy rakás zöldséget kizárunk, egyhangú lesz az étrendje, nem is beszélve a vitaminokról ....

Gyakorlott anyukák segítsetek!


2013. szept. 25. 17:15
 1/3 gabszem ***** válasza:
próbáld meg hogy adsz egy kanalat az ő kezébe is , hagy turkáljon a főzelékben, közben talán hagyja hogy etesd egy másikkal.
2013. szept. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

ezzel már próbálkoztam, kisebb nagyobb sikerrel, segítek neki hogy szájába tegye, akkor nagy az öröm, megdícsérem, de ha megunja elhajitja és ott vége mindennek. Nem adom fel, addig darabos kaját kap, levest pohárbol, bár ha én eszem, akkor mindig kér belöle, úgyhogy igyekszem mindig vele enni.

Erőltetni nem akarom, sokan mondják hogy ők akkor is betuszkolják a kanalat, hát max a fülén lehetne.

Azért nagyon köszi!

2013. szept. 25. 19:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Pontosan ez volt nálunk is 11 hónapos volt a kislányom, amikor nem tudtam etetni kanállal:) ettől kezdve ebédre csak olyasmit evett amit kézzel fel tudott csípegetni: tészta, zöldség: paradicsom, brokkoli, husi, rizst, vagy cukorborsó pl nem.. nehéz volt, egészen addig ment ez így amíg, önállóan nem tudta használni az evőeszközöket. Szerencsére vacsorára joghurtot be tudtam neki kanalazni.
2013. szept. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!