Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos kislányom hasán és...

3 hónapos kislányom hasán és karján ujjnyi nagyságú piros száraz foltok jelentek meg. Napközbe elhalványul, este ismét nagyon bepirosodik. Vajon mi lehet ez?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ekcéma! Vidd el a háziorvoshoz, vagy bőrgyógyászhoz és fog felírni rá krémet!

Mivel fürdeted? Mert ha ilyen Gabi vagy Johnsons, akkor azt hagyd el minél előbb és váltsatok mosakodókrémre! Az én babámank ugyanez volt, amikor 3 hónaposan átváltottunk a mosakodókrémről Gabi fürdetőre, 4 hónaposan már ki is jött az ekcémája! Azóta csak mosakodókrémmel fürdetem, írt fel a doki testápolót, amit szintén a gyógyszertárban kevernek ki, azzal kenem a bőrét! Jah és még annyit, hogy amíg nem kapsz rá krémet, addig kend Sudokrémmel, nekünk az sokat segített mert gyulladáscsökkentő!

Jobbulást a babádnak!!

2009. nov. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Mi az a mosakodókrém? Nem hallottam még róla. Amugy csak sima vízzel fürdünk,a testápolónk pedig gyógyszertári. Azt mondták,hogy a nátha miatt jött ki ez rajt,de én nem akartam elhinni. Lehet más dokival is meg kellene nézetnem?
2009. nov. 6. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát még olyant nem hallottam hogy valakin a náthától piros, száraz foltok jönnek elő! Ez tipikus ekcéma tünet! Mindenképp kezelni kell, mert begyulladhat és az fáj a picinek! Akkor minden este kened a bőrét testápolóval? Nem váltottál esetleg öblítőszert vagy mosószert?

Nagyon jó dolog a mosakodókrém, teljesen allergén és színezék mentes krém, ami közben hidratálja is a baba bőrét! Tudsz venni tubusosat (Naturland), ilyent már láttam pl. rossmannban is, de patikában biztosan kapsz, olyan 400 Ft körül van! Aztán van ugyanez, csak tégelyes, ezt a gyógyszertárban keverik ki. Ezt is kapsz recept nélkül is, de ha feliratod őket a háziorvossal akkor még olcsóbb lesz!

Ezzel fürdés közben be kell kenni a baba bőrét és utána leöblíteni! Tulajdonképpen olyan mintha bekrémeznéd miközben fürdik!

Találtam egy linket a Naturlandosról, így néz ki:

[link]

2009. nov. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, igen, szerintem vidd el bőrgyógyászhoz, Te is akkor nyugszol meg majd igazán, ha szakember is látja!
2009. nov. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nálunk ugyan ez, mióta Gabi fürdetőt teszek a vizébe, piros, száraz foltok jelentek meg rajta... ennyit a heim pál kórház ajánlásáról....

a mosakodókenőccsel kend be reggel este, nem kell többezerért krémet venni.

2009. nov. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!