Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem merek hozzá nyúlni a babához?

Nem merek hozzá nyúlni a babához?

Figyelt kérdés
Majdnem elfér a tenyeremben és félek, hogy kárt teszek benne. Annyira kicsi és olyan kis törékeny. Nem is esik a kezemre. Kicsit durva, erős kezem van. Mit tegyek?

2013. szept. 28. 22:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mekkora a súlya,hogy ennyire félsz megfogni?

Egyébként nyugodtan fogd meg adja magát a dolog,ne félj tőle nem harap..:)

2013. szept. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

2700g 52cm

Az én bő 2 méteremhez és 100 kilómhoz kicsi :D

2013. szept. 28. 22:19
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Tegyétek rá egy párnára és úgy fogd meg. Apám is így hurcolt engem eleinte fél éjszaka amikor hasfájós voltam, mert félt, hogy összetör :)
2013. szept. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félni tőle, nem fog összetörni. :) Ilyen nagy mackó férfiaknak különösen jól szokott mutatni a lapátkezükben a kisbaba, fogd csak meg bátran. :)
2013. szept. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Off: Annyira aranyos ez a kérdés! :D Elképzeltem a kérdezőt, amint a baba fölött hezitál. :) Nyugodtan fogd meg, nem tudod összetörni. :)
2013. szept. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ha gyengén fogom meg akkor félek, hogy kicsúszik a kezemből, ha meg erősebben akkor meg attól, hogy nem jó vagy fáj neki :)
2013. szept. 28. 22:31
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Bátran fogd meg,nem törik össze.:) Az ember úgyis úgy fogja először mint a hímes tojást és szépen idővel rájössz,hogy egyszerűbb felvenni.:)
2013. szept. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Így voltam az első gyerekemmel amikor kihozták a kezembe a 2200 grammjával. Soha életemben előtte nem volt picibaba a kezemben. Kihozták, otthagyták pólyában. Az jó volt. De mivel nem akart felébredni a drága, nekem meg hogy meginduljon a tejem jó lett volna szopiznia, hát a kedves nővér kibugyolálta, ott volt a kis vékony lábaival egy kis békuci. Belenyomta a kezembe és elhúzott. Hát mit ne mondjak nem mertem megmozdulni, nem mertem fordítani, cicire rakni. Szerencsémre aludt tovább nem sírt. Majd jött vissza a nővér, hogy sikerült -e? Hát mondom baromi jó, sose volt baba a kezemben, és ő meg olyan picinyke kis nyurga is, nem mertem megmozdulni vele. Jó égő volt, de utána segítettt, rátett egy párnát a kezemre és arra tette a kisfiamat. egy darabig párnával mozogtam vele, majd napokon belül rájöttem nem lesz semmi baja ha fogom és gyakorlom.:)) Otthon is sokat párnáztunk meg pólyáztunk, nekem úgy könnyebb volt. Persze utána jókat nevettem magamon amikor már bátran bántam a kis csöppömmel.:)


Sok boldogságot!!!

2013. szept. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg az anyukával, hogy leülsz és szépen tegye a karodba. Először csak tartsd így, aztán állj fel vele, sétálgassatok, ha nem akarod még te lerakni, akkor tegye le az anyuka. Néhány ilyen "gyakorlás" után érezni fogod, hogy hogyan kell vele bánni, és előbb-utóbb már önállóan is menni fog.

Te vagy a baba apukája? Gratulálok Neked! Jó egészséget!

2013. szept. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de aranyos kérdés. :)


A páromnak is durva, erős keze van, és eleinte ő is félve fogta meg a kisfiunkat. Aztán megértette, hogy nem tud kárt tenni benne (amikor te úgy érzed, erősen fogod, biztos lehetsz benne, hogy nem úgy van). Eleinte nálunk is úgy volt, hogy én adtam a kezébe, mert felvenni félt, de néhány ilyen alkalom után egyszercsak felvette, és semmi baj nem lett. :)

A pólya egyébként jó ötlet, vagy ha nincs, akkor a párna is, de szerintem a párnánál sokkal biztonságosabb, ha csak úgy felveszed. :)


Gratulálok a Kicsihez! :)

2013. szept. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!