Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit mondanatok a ferjeteknek,...

Mit mondanatok a ferjeteknek, hogy ne tegye a kovetkezot?

Figyelt kérdés
Holnap delelott dolgom van, igy a ferjem vigyaz a kisfiunkra ( 9 hos ). Ezzel semmi gond nincs, volt mar ilyen maskor is. Viszont kitalalta, hogy atmegy az anyukajahoz amig nem vagyok itthon a babaval. Sajnos nem apolunk vmi jo viszont anyosommal, igy nem orukok ennek egyaltalan. Ne kerdezzetek miert, de egyszeruen nem birom elviselni a gondolatot, ha nelkulem van a gyerek naluk. Allandoan nevelni probalja, nekem fitogtatja, hogy O milyen jo anya es en mennyire nem tudok semmit. Nos, tudom, hogy ezt nekem kell a fejemben lerendeznem egyszer, de meg nem megy. Viszont most jol osszevesztunk a ferjemmel, mert O meg ugy erzi, hogy nem bizok benne, hogy O nem tudja megvedeni a fiunkat a rossz dolgoktol. Csak, hogy O mast tart rossznak mint en es persze a sajat anyja elegge befolyasolja Ot. Hogyan oldanatok meg ezt a helyzetet, mit mondjak a ferjemnek,hogy megertsen engem?
2009. nov. 7. 15:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%

Semmit. Próbáld meg Te megérteni őt.

Simán joga van átvinni a saját szüleihez a gyereket.

És egy 9 hónapos gyereket 2-3 óra alatt még a legbanyább anyós se tud félrenevelni.

2009. nov. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem próbáld rávenni,maradjanak otthon és majd együtt elmentek valamikor-akkor Te is ott lehetnél a "nevelésnél".
2009. nov. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%
Pont ezt akartam írni, mint az első. És nincs jogod megfosztani a babátokat egyik nagyszülőjétől sem (hacsak nem veszélyes, vagy ilyesmi, de itt erről nincs szó).
2009. nov. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%
második vagyok,szerintem ez az anyuka dolga ,hogy átlássa,nem tudjuk mi van a háttérben,és szerintem nem is ez volt a kérdése./nekem se mondja meg senki,pláne aki nem ismer,kihez engedjem a gyerköcöt!/
2009. nov. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
53%
semmit.bízz a párodba,azért mert te valamit rossznak tartasz,az még nem biztos,hogy az,vagy másnak is az.próbálj nem gondolni rá,vagy az is lehet,hogy az bánt,hogy nélküled jol éreznék ott magukat.hagyd őket.
2009. nov. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk sem tökéletesek a nagyszülők. De! Döntse el majd a gyerkőc, hogy szereti-e őket, vagy sem, melyikhez hányszor akar menni, stb. Ha már kicsi korábban ezzel szembesül, hogy nagyihoz csak ritkán és az én felügyeletemmel, akkor már el is döntöttük helyette...
2009. nov. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
53%
Én azt mondom,hogy inkább majd együtt menjetek. Én UTÁLOM HA MONDOK VALAMIT ÉS NEM ÚGY VAN.A gyereket én és a férjem nevelem,amit MI MONDUNK NEKI AZ MINDIG ÚGY LEGYEN.Nálunk Anyukámék ezt próbálják tiszteletbe tartani. Ha nem,rájuk szólok,h NEM.Anyósodat Te tudod,h milyen,úgyhogy nem kell elítélnie senkinek.
2009. nov. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%

Már ne is haragudj de a férjednek igaza van!Te mit szólnál ha a férjed a szüleidhez nem engedné,hogy elvidd a kicsit?Fel lennél háborodva szerintem!

Joga van látni az unokáját a másik nagyinak is akár milyen.Azért mert ti nem értitek meg egymást a picit szeretheti.Nem hinném,hogy egy 9 hós babucit elverne mert meghúzta a macska farkát.Szóval neked kéne megértened a párod!És nem hinném,hogy hagyná,hogy kiabáljon vagy bántsa a kicsit.De egy 9 hós pici mi kárt okozhat?Semmit!

2009. nov. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem először is a férjeddel kellene egy hullámhosszon lennetek gyereknevelés ügyében. Akkor valószínűleg nem zavarna annyira, hogy anyóspajtás beleszól a dolgaidba. Az nem lehet egyébként, hogy nem bízol a férjedben? Nekem az mondjuk elég furcsa, hogy azért mert egyedül marad a babával már megy az anyjához...

Tisztázd le vele minél előbb, hogy nem vele van gondod, hanem megvan a konkrét elképzelésed a gyereknevelésről, tanácsokat szívesen elfogadsz az édesanyjától, de azt nem szeretnéd, hogy beleavatkozzon vagy összezavarja a gyereketek azzal, hogy a saját elképzelései alapján próbálja nevelni stb., mert ezzel csak összezavarja. Arról nem beszélve, hogy az anyós is csak elkezdte egyszer, nyilván ő sem volt rögtön tökéletes anyuka, neki is tapasztalatot kellett szereznie, miért akarja ezt az örömöt elvenni tőled?

Szerintem ezzel simán érvelhetnél a férjed és akár az anyósod előtt is. Ez nem sértő, ugyanakkor tisztázhatnád vele, hogy te vagy a kicsi édesanyja, az az elsődleges amit te mondasz, tartsák tiszteletben.

2009. nov. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
16.13-as vagyok.szerintem ne tévesszük össze a mondhatót és az anyukát.ne csináljuk már,hogy márpedig az legyen amit én akarok,amit én kigondoltam.ez azért nem igy működik.
2009. nov. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!