Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni első menstuáció,...

Szülés utáni első menstuáció, ez nem normális?

Figyelt kérdés

Kisfiam 11hónapos koráig anyatejes volt, aztán elapadt a tejem és tápszerre váltottunk estére.

Pár napra rá megjött a mensesem. Mikor már több mint 1 hete tartott elvoltam nőgyógyásznál aki azt mondta az is normális lehet ha 3 hétig tart, mert meg van zavarodva a hormonháztartás stb.

Na, ezen a héten már 4 hete, azaz egy hónapja tart, kicsit aggaszt. A mennyisége jóval kevesebb mint a szülés elött, és pl. egyik délelött semmi nincs, délutánra "jön meg rendesen".


Kicsit aggódom....vissza akarok menni a dokihoz.


Köszi!


2013. szept. 30. 07:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem visszamehetsz,de benne van a pakliban,hogy normális.Hisz gondolj bele mennyi ideig nem volt meg a szopi miatt.Én sajna nem tudtam szoptatni nagyon,íyg pl a szopis gyógyszerrel folyton véreztem.Abbahagytam a gyógyszert és a szoptatást is,hogy rendes gyógyszert szedjek.Azt szedtem terhesség elött is,mikor abbahagytam 1év alatt állt vissza a ciklusom.Most szülés utántól ugyanazt szedem már januártól és szerdán mehetek dokihoz,mert most mellette megint vérzek én is már több hete.
2013. szept. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nagyon aggódsz akkor menj vissza a dokidhoz.


De egyébként én meg a másik véglet vagyok.

Amikor először megjött, szinte nem is megjött hanem szó szerint elöntött.

De ezt úgy képzeld el hogy úsztam-tocsogtam a vérben. A legeslegnagyobb és erősebb betéttel 10 percig bírtam ki, aztán úszott a ruhám a vérben, a kanapénk ahol ültem ( vagy bármi) Kész kínszenvedés volt. Már bőgtem is miatta hogy mi a fene van már velem. Nem volt elég napi 3 csomag betét...

Ez tartott 2 hétig. Utáltam magam. Tamponnal, betéttel mentem sétálni de 20 perc múlva már újra cserélni kellett mindent ( ruhát is) mert elöntött a vér.

Aztán a következő hónapban elmaradt. Utána következőben megint megjött.

Most már hogy így 5-ször már megjött, mostanra állt be a régi normális kerékvágásba.

2013. szept. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazad lehet, ezt mondta az orvosom is, hogy az is normális ha valakinek 3 hétig v. tovább tart, csak mi nők vagyunk megíjjedve. :)


Végül is ha belegondolok, hogy majdnem 2 évig nem volt havi vérzésem.....

2011. dec. jött meg utoljára, 2012, jan. teszteltem pozitívat, és októberben született a Kisfiam... szóval elég sok kihagyás ez a szervezetemnek!

2013. szept. 30. 09:17
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi nektek a válaszokat kicsit megnyugodtam! annyi helyen olvasom azt (de minek is olvasok),hogy az első menstruáció is ugyanolyan "kell hogy legyen" mint a szülés elöttiek. :)
2013. szept. 30. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!