Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keveset eszik 11 hónapos...

Keveset eszik 11 hónapos babám? Aggódjak a vehérje bevitel miatt? Volt másnak is ilyen?

Figyelt kérdés

11 hónapos babám, kb. Hét hónapos kora óta alig eszik, emiatt aggódom. Ennek ellenére jól fejlődik. Mostanában a súlygyarapodása lassabb mint az elején, de ez így érthető is.


Reggelire eszik 50 ml tápszert.

Tízóraira egy barackot.

Ebédre fél vagy háromnegyed bébiételes üvegnyi főzelék, amit én csinálok

Uzsonnára szintén egy barack vagy fél alma rizspéppel

Vacsorára 100-150 ml tápszer


Aggódom, mert mindenhol azt olvasom meg kéne innia napi 500 ml tejalapú folyadékot!

Volt másnak is így táplálkozó babája?

Nem lesz baja?



2013. szept. 30. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Úristen...Az én 5 napos újszülött babám 4 és fél kg-jával képes megenni 100 ml tápszert fél óra alatt apródonként.
2013. szept. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mekkora most a babad?Mennyivel szuletett?

Mindig ilyen kis evo volt?Vagy csak mostanaban?

2013. okt. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50 ml tápszer? Ez (és az egész napi mennyiség is) tényleg nagyon kevés. Az orvos mit mond rá?
2013. okt. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is elég kevéske.

Az én fiam is 11 hónapos. Reggel és este 250 ml tápszert simán megeszik a Humana Baby Fit-ből.

Délelőtt kb 150-200 ml gyümölcs, ebéd ugyanennyi főzelék, délután 1 natúr joghurt, vagy tejpép 200 ml, sinlacba gyümölcs, vagy krémtúró grízzel.


Próbáld meg neki a natúr joghurtot adni, hátha az ízlik neki, és az azért 175 gramm körül van, ha bevág egy pohárral.

Bár ha jól fejlődik,nincs gond, de én beszélnék védőnővel, ő mit javasol

2013. okt. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is kislányom is hasonló mennyiséget produkál, már beszéltem védőnővel, doktornővel erről. Amit javasoltak az a Protexin Restore probiotikum, állítólag az étvágyat csinál. Még nem próbáltuk, ma veszem meg. Enyám még tápszert sem eszik, csak szopizik, de az azért már édes kevés. Kenyeret, sonkafélét egy-két falatot ha eszik, többit kiköpi, sajtot szájába se veszi. Hát írtó nehéz!

És ő most volt egy hete 1 éves, 73 cm és csak 7300 gramm!

2013. okt. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kislányom 50 cm el és 2940 grammal született, most 11 hónapos 74 cm és 8800 gramm.

Nagyon nehéz így ez az egész, pláne hogy a gyerekorvos szerint nem baj ha keveset eszik mert fejlődik. A vedono se mond semmit csak azt hogy ez kevés es hát több kéne de a gyerek jol nez ki.

2013. okt. 1. 12:52
 7/12 A kérdező kommentje:
Amíg szopott és mértem is mindig kevesebbet evett a kiszamoltnal es szepen hizott!
2013. okt. 1. 12:53
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek jol nez ki akkor nem gond.
2013. okt. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Na kipróbáltuk a Protexint, nálunk bevált, tényleg sokkal többet eszik, bár kenyérfélét még így sem, de összehasonlíthatatlanul jobb az étvágya.

2013. okt. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Orulok, hogy hasznalt!

Sokat szopik?

Engem az aggaszt hogy a tej alapu italok maradnak ki!

Se szopi se tapszer ;(

2013. okt. 7. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!