Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha nem akar...

Mit csináljak ha nem akar enni 4,5 hónapos babám?

Figyelt kérdés
kb 4 napja tart, hogy csak tekereg cicin, nézeget, gagyog, de enni nem akar. 3 óra eltelik utána is csak kb 40-50 ml-t eszik. tápszert sem akar elfogadni. Tudom azt mondják hogy majd eszik ha éhes lesz. keveset is alszik. semmilyen új mozgást nem csinál, szóval ez se lehet sztem az oka.
2013. okt. 1. 18:05
 1/2 A kérdező kommentje:
még annyi hogy hétvègén kezdtem adni neki almát de épphogy egy két falatot. inkább nyalogatja. ezzel lehet esetleg összefüggésbe?
2013. okt. 1. 18:34
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy fogzik, és ezért nem akar enni.

De az is lehet, hogy elkapott valamit. Esetleg náthás (de ezt észrevennéd), vagy lehet esetleg húgyúti fertőzése, aminek sokszor nincsenek jellegzetes tünetei, vagy valami más.

Én elmennék a háziorvoshoz, és ha úgy gondolja, akkor ő ad beutalót egy vizeletvizsgálatra, vagy más egyébre. Ha nem javul az étvágya, és ez már meglátszik a súlygyarapodásán is, akkor beutalhat a kórházba titeket pár napra, hogy kiderüljön mi lehet az oka.


Az a pár falat alma azért ilyet nem okozna. Esetleg még az lehet a gond, hogy megváltozott a tej íze, pl. ha megjött a menzeszed, de az helyreáll, amint elmúlik.

2013. okt. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!