Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyha egy baba (15 hónapos)...

Hogyha egy baba (15 hónapos) ivott már bolti tejet és nem lett tőle semmi kiütése akkor később (2-3 év múlva) lehet tejfehérje allergiás?

Figyelt kérdés
2013. okt. 4. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Én nem pont tejre, de kb. 10 féle ételre allergiás vagyok és mindegyiket meg tudtam enni gyerekkoromban. Tizenévesen jött elő először a betegség.
2013. okt. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen lehet.
2013. okt. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
akkor ezt nem értem4abbahagyta a babám a szopit és bolti tejet adtam neki,de szólt érte a védőnő ezért átváltottam a tejitalra!azt mondta hogy legalább 2 éves koráig ezt adjam neki nehogy allergiás legyen később!de teszem fel ha 2 éves kora után adok neki bolti tejet akkor utána nem lehet allergiás??????
2013. okt. 4. 16:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy ne adjunk 2 meg 3 éves korig tehéntejet a gyerekeknek, hanem tápszert, meg tejitalt, az a tápszer és tejitalgyártók cégek nyeresége miatt van. Nem igen a tejallergia elkerülése miatt.

1 éves korig azért nem ajánlott a babáknak tehéntejet adni, mert a tejben lévő dolgot nehezen vagy egyáltalán nem tudják még megemészteni. Amit később igen, mivel fejlődik az emésztő szervrendszerük. És 1 éves koruk után már fel tudja dolgozni a gyomruk. Meg hát az allergia miatt is.

Nyugodtan adhatsz neki tejet, nem kell a tejital, ha csak a védő miatt akartál tejitalt adni neki.

Ha amúgy is azt akartál, akkor persze, természetesen adhatsz neki tejitalt is.

2013. okt. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

adhatsz neki továbbra is tejet. csak akkor mellőzd a tejet, ha látod, hogy allergiás rá.

én úgy csinálom (16 hónapos), hogy reggel tejet kap, a délutáni és az esti alváshoz pedig tejitalt. napközben teát, vizet, gyümölcslevet, szörpöt...

fokozatosan hagyjuk el a tejitalt és szoktatom a rendes italokhoz

2013. okt. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igaza van a védőnődnek. Ha később adod neki a tejet, akkor csökkented az esélyét bizonyos betegségeknek, nemcsak az allergiának, hanem pl. az 1-es típusú cukorbetegségnek is. Természetesen bárki bármikor bármire lehet allergiás, illetve sokan azok közül sem lesznek betegek, akik hamar kapják a tejet. Az ajánlások statisztikai adatokon alapulnak.
2013. okt. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
te is lehetsz még akár holnap. egy étel allergia vagy intolerancia akár 60 évesen is kijöhet. Épp akkor sokal be a szervezet arra a bizonyos dologra. Ha nincs rá semmi tünete adj neki nyugodtan. Ha emiatt nem adnál hogy nehogy pár év mulva legyen akkor senki nem adna neked sőt akkor te sem fogyassz semmi olyat amire lehet alllergia. Csakhát ugye allergia bármire lehet. egyik ismerösöm pl a borsóra allergiás de ugy hogy 1 szembe belehalhat. Pár szemtől kórhzban volt több mint 1 hétig. Pedig az nem egy gyakori allergén étel. Alllergia bármikor bármitől lehet bárkinek.
2013. okt. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A tejital is tehéntej alapú, ergo benne van a tejfehérje is, mint ahogy a tápszerben is. Akkor már tényleg nincs különbség igazán, csak az üzlet.

második

2013. okt. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!