Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszer vagy tea éjjelre ha...

Tápszer vagy tea éjjelre ha fel kell a baba?

Figyelt kérdés
6hónapos kislányom a napokban elkezdte hogy 2-3körülfel kell és kéri a kaját. de viszont ha éjjel megetetem akkor napközben alig szinte a töredékét eszi meg a kajának. arra gondoltam hogy ki próbálom a teát hátha hatásos. Milyen teát adhatok neki? Valaki volt ilyen helyzetben? kezdetektől átaludta az éjszakát aminek nagyon örültünk.
2013. okt. 6. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem éhes, nem szomjas, csak mondjuk nyugtalan, vigasztalásra szorul, rosszat álmodik, fáj valamije akkor semmit nem adj neki! Se enni, se enni! Mert megszokja és mindig kelni fog.

Ki kell deríteni, hogy valóban az éhség vagy a szomjúság miatt kel-e fel. Ha nem, akkor ne szoktasd erre rá.

Próbáld meg, hogy megnyugtatod és visszaalszik-e. Vagy csak pár korty vizet adj neki, mert ha melegebb van mondjuk, mert esetleg elkezdtetek fűteni, akkor lehet hogy szomjas. Viszont akkor is csak pár kortyot adj neki. És utána aludjon vissza.

2013. okt. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már megpróbáltam vissza altatni anélkül hogy adtam volna neki valamit de nem sikerült. kajából be is vágta mindet amikor adtam neki. de akkor ki próbálom a vizet.
2013. okt. 6. 10:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia. Jól mondja az első. Viszont saját tapasztalat, hogyha neki állsz teáztatni vagy tápszerezni, tuti hozzászokik. Nálunk is ez van. 11 hós a kislányom, nincs olyan éjjel,hogy ne kelne fel, enni vagy inni. Csak nekünk nagyon picin született a baba, sárga is volt, sokat aludt enni persze nem evett emiatt és éjszaka keltegetni kellett, hogy egyen. Szerintem hozzászokhatott ehhez. Most tartok ott, hogy próbáltam az éjjeli kétszeri tápszerről leszoktatni, ergo teát adtam neki helyette, mondanom sem kell, hogy az éjszakák még rosszabbak lettek. Sűrűbben kelt fel, mert ugye a tea közel nem olyan tápértékű mint a tápszer, így nagyon fáradt vagyok/voltam. Az igaz, hogy teáztatás után a nappalok jobban teltek abból a szempontból, hogy jobban evett. Most megint tápszert adok neki, mert már felborultam a fáradtságtól, és nappal emiatt rosszul eszik. Úgyhogy kiborít ez a szitu. És én sem tudom mi lenne a helyes megoldás. A védőnőm szerint sem jó dolog a teáztatás, de hát mit csináljon az ember ha ilyen szituk vannak. A legjobb lenne ha éjjel fel sem ébredne, de ha éhes, mert nappal nem eszik annyit, sőt, akkor mit adjon az ember éjszaka? Teát vagy tápszert? Jó kérdés. Szóval a teáztatás valahol jó is meg nem. Jobban eszik nappal de többször ébred éjjel. Passzolom. Én most már gyerekteát adok neki (Pickwick) és nyírfacukorral édesítem mert az nem roncsolja a fogakat úgy mint a fehér cukor. Hát kívánom jöjj rá, mi a helyes megoldás. :D
2013. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszotokat. hát ha ma is fel fog kelni éjjel akkor vizet adok neki azt ha holnap reggel sem eszik le megyek a védőnőhöz meg kérdezem őt is.
2013. okt. 6. 11:52
 5/6 anonim ***** válasza:
A baba nem eszik ha nem éhes főleg nem egy egész adagot,rengeteg 6hónapos van aki nem alussza át az éjszakát,felkel enni,és ezzel nincs is semmi baj.Ha teát akarsz adni neki akkor kamilla teát de azt is gyengére csináld és ne hagyd sokáig állni vagy vegyél kifejezetten babateát ami granulátom formában kapható(egy csecsemős nővér)
2013. okt. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha éhes meg kell etetni akár nappal van, akár éjszaka. Majd a szervezete jelzi, mikor érik meg arra, hogy nem ébred éjszaka. Ha nappal nem eszik eleget annak kell az okát kideríteni, gondolom ez nálatok a fogzás ebben az életkorban. Nyilván ha nem lenne éhes nem enne egy egész adagot, és persze ha éhes akkor a teával nem éri be. Etesd meg és aludjatok mindketten nyugodtan. Majd kinövi az éjszakai ébredéseket.
2013. okt. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!