Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha kisbabám minden nap...

Baj, ha kisbabám minden nap csak cukros teát kap?

Figyelt kérdés

2 hónapos, csak tápszeres. A férjemmel ezen vitáztunk tegnap. Ő azt mondta semmi baja nem lesz. Én nem nézem jó szemmel amikor teáztatja, én a vizet próbálom inkább adni neki. A baba a teát nagyon szereti, viszont a vizet nem nagyon issza. Egyébként nem is tudom pontosan konkrétan miben árt ez a babának. Csak tudom hogy nem egészséges. Mi baja lehet a mindennapi 1-2 dl cukros-citromleves teától? Dagi lehet majd vagy cukorbeteg, vagy mi?


Köszönöm.


2013. okt. 7. 13:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
41%
Dehogy is. Van már inzulin pumpa, van Braille írás és kiváló művégtagok.
2013. okt. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem kérek támadást. Értelmes válaszokat várok, hogy a férjemet meg tudjam végre győzni arról, hogy téved. Köszönöm.
2013. okt. 7. 13:17
 3/23 anonim ***** válasza:
68%

Pedig valahol igaza van az elsőnek, csak drasztikusabban fogalmazott.

Valóban több esélye lesz a cukorbetegségre vagy vesebetegségekre. Eleve ilyen kicsi gyereknek nem szabad semmit se cukrozni vagy sózni stb. Sima teát lehet neki adni, de cukor és citrom nélkül. Nagyon pici még és nagyon megterheli a hasnyálmirigyét a fölöslegesen bevitt cukor.

2013. okt. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%

Azért nem jó neki, mert egész egyszerűen felesleges. Nincs rá szüksége.


Adjatok neki vizet, pár nap múlva el fogja fogadni tea helyett is. Most nincs olyan meleg, nem baj ha pár napig nem iszik sok folyadékot. Nyáron már nem fogjátok tudni átszoktatni.

2013. okt. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon is árt. Egyrészt, mert így szoktatjátok rá a cukros ízekre, és később sem fogja inni a vizet (minek, hisz ott a cukros üdítő), másrészt, mert árt neki. Árt a leendő fogainak (a kisbabák még kicsit tartogatják a szájukban cumizás közben az innivalót, és így lesznek szuvasak a fogai), árt a cukorháztartásának (így lesz cukorbeteg), árt az emésztésének (mert több szénhidrát jut be, mint kéne, ezért kialakulhat hasfájás) stb. Egy szóval: ne adjatok neki cukros teát, pláne ilyen fiatalon!
2013. okt. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%
Elhizhat, cukorbeteg lehet, tonkremennek a fogai.
2013. okt. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
63%
Ilyen picinek felesleges cukrot adni még, bár nem gondolom, hogy rögtön művégtagokról, meg inzulinpumpákról kellene beszélni, ez csak rosszindulat volt az elsőtől. A citrusfélék allergének, még jó darabig nem kellene adni a babának. Egyébként milyen teát adtok neki? Mert még a Hippes babatea is 4 hónapos kortól adható csak. Bármilyen is próbáljátok ízesíts nélkül adni.
2013. okt. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%
Szia, elmondom, hogy engem az édes jó anyukám minden nap cukros-citromos teával tömött, teljesen hazavágta a hasnyálmirigyemet, cukorbeteg lettem, ráadásul mivel a cumisüvegből szívtam ugye naponta az édes löttyöt, elől a tejfogaim elfeketedtek, ecsetelésre kellett járnom már 4 évesen. Nekem számtalan ismerősöm van, akiknek a gyereke 2-3 évesen még soha nem ivott vizet, mindig csak teát meg üdítőket, ez nagyon nagyon durva merénylet egy kicsi ellen. Kizárólag vizet adj neki, vagy natúr teát, ne szerettesd meg vele az édes löttyöket, mert később vért fogsz izzadni, nem mellesleg meg az egészségét vágod tönkre. Ha van egy kis hajlama a cukorbetegségre, hidd el, hogy simán előhozhatja a mindennapos cukorbevitel.
2013. okt. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%
Tápszerre szomjasak a babák, lényegébe vizet szoktak nekik adni szomjoltásra, de a teától sem lesz semmi baja.Nem kell "agyon" cukrozni. 2 dl teához 1 kockacukrot szoktak adni, nekem a védőnőm mondta, de mivel ezt soknak találtam ezért 120 ml teához épp, hogy csak rakok egy pici cukrot. Semmi baja nem lesz tőle. Egyébként felesleges kalóriának tartják, a cukrozott teát, amibe szerintem van valami igazság.
2013. okt. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
64%
mutass neki képeket arról amikro kibujik egy kis szuvas fog, mert sajnso gyakori hogy már szuvasan bukkan elő a tulzott cukrofogyazstástól, de sajnos nagyon gyakori hogy egy 2 éves gyereknek a fogai nagy része már elszuvasodott vagy lyukas. Beszéljen erről egy fogorvossal aki foglalkozik, babákkal, kisgyerekekkel is. Én ismerek ilyet, durva dolgokat hallottam már tőle. Ha rászoktatod az izesitett dologra akkor nem fogja már késöbb elfogadni a vizet. Mondd neki hogy az embernek is a sima viz fogyasztást ajánlják arra szokjon rá. gondolom ezek után a férjed is scak a cukkros löttyöket issza. Nem hiszem hogy ennyire unintelligens lenne a fréjed hogy ezt enm fogja fel, ha meg igen akkor az nagy baj.
2013. okt. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!