Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha sok tejet iszik, lehet...

Ha sok tejet iszik, lehet valami negatív következménye?

Figyelt kérdés
15 hós a fiam, és szerintem nagyon sokat iszik. Este elalvásnál másfél két üveg kb 4 dl de vagy hogy 5 is. Éjszaka néha felkel mert éhes akkor 1-2 dl (ez hajnal 5 körül van, néha iszik reggel kakaót, de ha nem rég ébredt hajnalban inkább már nem adok neki. sztem a napi 6-8 dl is lemegy.
2009. nov. 9. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
1 eves kor utan thentejbol kb 500 ml a napi javasolt adag, ennel tobb kepes meggatolni a taplalekbol bevitt a vas felszivodasat a vekonybelben es vashianyt okoz.
2009. nov. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Szerintem nem lesz semmi következménye. Az én unokahugom egy ültő helyben megiszik 1 liter tejet. És egészséges mint a makk.

2009. nov. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem lakik jól vele, ez tök egyértelmű. azért iszik belőle ennyit. reggel este 2-2 decit adj neki szerintem is, fél liternél többet ne. este egyen szilárd kaját, aztán lefekvés előtt a tejet. vasat von el a szervezettől, megterheli a vesét is a babáknál.
2009. nov. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

elso valaszolo vagyok

azt szeretnem meg hozzafuzni az altalam leirtakhoz, hogy orvos vagyok es kismama, szoval"temaban vagyok"a kerdesedet illetoen es igen, 500 ml -nel tobb tejet nem javasolt inni naponta kisgyereknek.

2009. nov. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mit iszik? Tehentejet, vagy tapszert? Szerintem meg semmi baja nem lehet tole, nagyon egeszseges. A tapszerekben foleg nagyon sok a vitamin es az asvanyi anyag. Az en fiam 14 hos, es mikor fogzik, semmi mast nem hajlando enni a tapszeren kivul. Igy van, hogy napi 3x-4x is tapszert eszik. Makk egeszseges, jol fejlodik.
2009. nov. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Gondoltam,hogy nem javasolt, illetve azt tudtam, csak nem tudtam hogy miért. Este eszik hét körül v fél 8-kor fürcsi előtt szilárdat, szendvics, virsli stb, sőt még akkor apa vacsijából is egy két falat, van hogy még kap rudit, vagy kinder tejszeletet. És 9-kor a tejcsi. Persze hogy nem lakik jól, gondoltam, de akkor mit csinálhatok vele? Szoktam neki tenni az első üvegbe 3 kanál tejpépet (kizárólag csak a vanilisát issza meg) hogy sűrűbb legyen de van hogy igy is éhes éjszaka.

Ja : tehén tej. 2,8as.

2009. nov. 9. 14:06
 7/9 anonim ***** válasza:

ha tápszert inna, abból ihat amennyit akar, a fiam mésfél éves tápszert iszik, vagyis vedel, mert nagyon szereti:) de itt tejről van szó, azért írtuk, h azt határokkal.


próbálj vmi olyat adni neki lefekvés előtt, ami tök laktató. pl. tejpép v ilyesmi. aztán a tej. hátha akkor nem ébred éjjel.

2009. nov. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
... szóval akkor mégegyszer. Az első üveg tejbe teszek tejpépet,hogy főzelék állagú legyen, ez kb 3 dl ebből 2,5 tej. Majd 3 dl tej még elalvás előtt. És igy is kel éjszaka.
2009. nov. 9. 21:24
 9/9 anonim ***** válasza:
tejbe tök feleslegesen teszel tejpépet. azt rendesen csináld meg vízzel, amennyivel jól lakik, pl. fürdés előtt, és utána, lefekvés előtt add neki a sima tejet, pl. 2,5 decit.
2009. nov. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!