Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak 15 hónapos...

Mit csináljak 15 hónapos extra hisztis fiammal?

Figyelt kérdés
egyszerűen nem hallgat rám.ha valamit nem engedek meg neki elkezd hisztizni!most is kismotorral voltunk az utcán és a főútra akart kimenni és én ezt nem engedtem meg neki mire torka szakadtából elkezdett ordítani,kapálózni és és minket néztek.erre találkoztam az egyik ismerősömmel akinek tök nyugodt,nem hisztis a gyermeke!olyan rossz anyának érzem magam amiért nem tudom kezelni a fiamat.úgy érzem valamit nagyon rosszul csinálok!hogyan kezeljem???valaki segítsen
2013. okt. 7. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz Anya!!!!!! Csak kaptal egy eros akaratu es jellemu gyereket aki ennek az akaratnak kesobb csak a hasznat latja majd. En is ebben a cipoben jarok, csak az en fiam nemsokara 3 eves lesz. En eljutottam arra a szintre amikor mar nem erdekel, hogy masok neznek. A gyerekem egeszen mas mint en. Eros, kitarto es meg sorolhatnam a csupa jo tulajdonsagait. Hidd el, az elmult 4 honapban ugy ereztem mar, hogy beton van az agyam helyen minden este. Volt, hogy fel xanax is lement...es volt, hogy megittam egy pohar vorosboroskolat - en az antialkesz, hogy jobban birjam. Semmit sem csinalsz rosszul.
2013. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem vagy rossz anya! Ezt felejtsd el!


Szerintem az elméletet változtads meg. Nem "extra hisztis a kisfiam" hanem "erősen kifejezi az akaratát és megmondja mit akar". És akkor talán Te is nyugodtabban tudsz hozzáállni.


Az ilyen erős jellemeket nem feltétlenül lehet "erővel" kezelni, lehet más taktika kell. Mondjuk eltereled a figyelmét, játékkal ilyenekkel. Legyen pár alap téma, amiben muszály, hogy rád hallgasson (mikor már tényleg az élete forogna veszélyben /ne szaladjon ki az útra meg ilyenek/), ekkor nincs vita, azt kell teni amit te akarsz. Egyébként meg próbáld megkerülni és csak terelgetni, nem utasítgatni.


Nem tudom beválna-e csak egy ötletet próbáltam adni.


Van az a Joe Frost-os műsor, iszonyat hasznos dolgok vannak benne, nézz meg pár adást.

2013. okt. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat!megpróbálom máshogy állni a dolgokhoz!az az igazság hogy én vagyok ilyen akaratos,makacs ember!ezt tőlem örökölte :(
2013. okt. 8. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!