Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Akinek extra válogató...

Anyukák! Akinek extra válogatós, hisztis gyereke van, az hogyan oldja meg az etetést?

Figyelt kérdés
19 hónapos gyermekem nagyon válogat az ételek között.nem eszi meg a paradicsomot,paprikát,gyümölcsöket se nagyon,ha nem tetszik az állaga.Tudnátok segíteni,hogy hogyan szerettessem meg vele ezeket a dolgokat,mert mesterségesen előállított vitaminokat semmiképp sem szeretnék adni neki.És még mindig cicizik.
2012. júl. 7. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Hát szia! :)


Gyümölcsöket (uzsonnára) úgy adom, hogy beültetem az ölembe, és a You Tube-on egyszerű meséket nézünk (doodle baby), miközben én mondom neki, hogy éppen mi történik. Közben adom a szájába a gyümölcs kockákat (ugyanis, a puha - leves dolgokat nem hajlandó megfogni). Észre sem veszi ilyenkor, hogy etetve van. Banán, sárgabarack, ribizli simán csúszik önállóan is.

Paradicsomot meg sem hajlandó kóstolni. Az uborkát megeszi, de csak ha rúd alakúra van vágva. Karikában már nem jó... :)


Hirtelen ennyi jutott eszembe.


16 hónapos

2012. júl. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

16 hós a lányom és kész küzdelem az életünk, már ami az evést illeti. Ő MINDENT elutasít, vergődik, sír, szó szerint le kell fogni, hogy egyen. Szóval nagyon rossz neki és és nekem is:( Kivizsgáltattuk, vérvétel minden, de szerencsére rendben vannak az értékek, volt egy kis vashiánya, de helyrehoztuk. Egyszerűen ilyen gyerek, ja és INNI sem hajlandó! Jobban mondva mostmár iszogat, de max pár decit egy nap és csak vizet vagy reggel egy deci kakaót....


Nekem a Béres Cseppet ajánlotta a doktornő, 2x5 cseppet szed, azóta mintha javult volna a helyzet. Gyümölcsöket ő sem eszi meg önállóan, belereszelem neki joghurtba, belekeverem tejbegrízbe, így megeszi. Illetve amit az első válaszoló írt, a figyelemelterelés működik, vagy könyvet nézeget közben, vagy játszik valamivel én meg csempészem a szájába a kaját.


Ja, egy dolog az amit seperc alatt megeszik, az a túró rudi. De hát azon nem élhet....

2012. júl. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Off: azt hiszem mától név nélkül futok, mert valakinek szúrom a szemét...

Nem hiszem, hogy most rosszat vagy bántót írtam volna. Van, hogy 10 válaszból csak én vagyok lepontozva :)

2012. júl. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem én voltam,aki lepontozott.De azt sem értem,ha én teszem fel a kérdést,akkor más miért mászik bele és lepontozza a válaszokat, amik elvileg nekem érkeznek.Gyerekes viselkedés,nem is tudom az ilyen ember mit keres ezen az oldalon,főleg egy anyáknak szóló kérdéseknél.
2012. júl. 8. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!