Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós babámnak csináltam...

Hasfájós babámnak csináltam édeskömény teát. Mennyit kell neki adni (hány korty vagy hány ml? ) evés előtt vagy után, vagy az mindegy?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt 10kor kelt és szegénykém du 2ig sírt annyira görcsölt a hasa... Aztán adtam neki vagy 7-10 korty teát, és nagy nehezen elaludt... Aztán aludt 3 órát, és nekem kellett felkeltenem hogy egyen, olyan mélyen és nyugodtan aludt. Majd megetettem és azonnal vissza is szenderedett!!! Pedig minden evés után sírt eddig szegénykém, mert annyira görcsölt a hasa. Szóval nem tudom hogy az a pár korty tea hatott e vagy csak "mázlink" volt a mostani etetésnél, de érdekelne, hogy mi a maximum mennyiség amit lehet adni ebből a teából, az anyatej mellé, mert azt sem akarom, hogy megülje még ez is a gyomrát... Amúgy 20 napos kislány és 60-80 ml anyatejet eszik átlagban.

2013. okt. 8. 18:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és célszerű ugyanúgy 3 óránként adni neki mint az anyatejet? Én igény szerint etetem, tehát ha 2 óra múlva felkel és sír, akkor adok neki tejcsit. A teával is lehet ezt csinálni?
2013. okt. 8. 18:06
 2/7 anonim ***** válasza:

Én mindig szopi előtt adtam neki 20-30 ml-t,ez elég volt,hogy ne fájjon a hasa. Mielőbbi javulást kívánok!

1 éves kisfiú anyukája

2013. okt. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nekünk sem vált be az édeskömény tea. Mi próbáltunk sokféle cseppet, tornáztattuk, semmi nem használt, majd ajánlották a biogaia cseppet, ami elvileg homeopátiás, és az segített! Bár nekem rengeteget evett már az elejétől kezdve, és az ő igénye 3,5 -4 óránként volt és éjszaka nem ébredt/ébresztettem fel. Adagonként megevett 110- 130 ml. Jobbulást
2013. okt. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A laktáz enzim gondolom a colief... Próbáltuk azt is, adtam neki minden evés előtt anyatejjel összekeverve legalább 3-4 napon keresztül... Semmi változás nem volt... Most espumisant kap szopi előtt meg most próbálgatom az édeskömény teát is. Próbáltuk már: Biogaia (azt még most is kap napi 5 cseppet), Colief, Infacol, Mecsek tea, kamilla tea, és most az édeskömény tea van a porondon... Nekem úgy tűnik hogy enyhébbek a görcsei mióta adom neki...
2013. okt. 9. 12:01
 5/7 A kérdező kommentje:
Bár így is van, hogy nem alszik el 1-2 órán keresztül sajnos. Nem értem miért, van hogy csak nézelődik és nem sír de nem alszik... Pedig 3 hetesen még "csak aludni" meg enni kéne nem?
2013. okt. 9. 12:03
 6/7 anonim válasza:
az édeskömény nagyszerű a hasfájásra, csak nagyon kell vigyázni a mennyiséggel, ha temészetes alapanyagokkal szeretnél segíteni a picinek, akkor sokkal egyszerűbb ha babycalm cseppet használtok, mivel abban édeskömény és ánizsolaj van, és épp annyi mennyiségben, ami segít a pocaknak, így nem kell kísérletezni a teákkal
2013. okt. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma kiderült, hogy REFLUXOS a kisbabám és nem is a hasa fáj, hanem a nyelőcsöve ég minden alkalommal evés előtt és után is szegénykémnek. Voltunk a Semmelweis Egyetem Gyermek Klinikáján (nem háziorvosnál) és ott megállapították, hogy ez a baja és azt is mondta a doktornő, hogy nagyon sok babát félrekezelik, mert hasfájásnak hiszik... Köszönöm a sok segítő választ, és csak ajánlani tudom, hogy ne (csak) háziorvossal konzultáljanak az anyukák. :)
2013. okt. 28. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!