Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti kiket hívtatok meg a...

Ti kiket hívtatok meg a keresztelőre? Vagy kiket szokás meghívni?

Figyelt kérdés
Kislányomnak nemsokára lesz a keresztelője. Én igazából nem szeretnék sok embert meghívni. Arra gondoltam, hogy a húgom lesz ott, ő lesz a keresztanya, anyukámék az öcsémmel, párom szülei és a nagymamája, valamint a párom bátyja a családjával, mivel sógorom lesz a keresztapa. Anyósom már akkora patáliát csinált belőle, mert kevésnek gondolja hogy csak ennyien leszünk. Mindig mondja hogy a sógoromék kislányának mikor volt a keresztelője, akkor 50-en voltunk. De ők olyan családtagokat is meghívtak, akikkel évente egyszer találkoznak csak, vagy még annyiszor sem. Szerintetek kevés ahány embert meg akarok hívni?
2013. aug. 2. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak a szűk családi kört hívnám meg. Kb azokat akiket felsoroltál. Nagyszülők, keresztszülők, testvérek max.

Keresztelőn nem az a lényeg, hogy sokan legyenek :)

2013. aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem nem.


Mi csak a legközelebbi barátokat, családtagokat akarjuk meghívni, de ahogy anyámat ismerem, odacsődíti majd a fél ismerettségi körét. :)

Mondjuk attól is függ, hogy melyik egyháznál vagytok szerintem, bár ezt nem tudom ezer százalékra mondani. Minden esetre az evangélikusoknál úgy van, hogy pl vasárnapi istentisztelet keretén belül történik a keresztelő, így ott van az egész gyülekezet, plusz szülők, keresztszülők, nagyszülők, meg akiket meghívnak, pl közeli barátok, egyéb rokonok.

Amúgy meg anyósnak nem sok köze van a dologhoz abban az értelemben, hogy ti döntitek el, milyen legyen a keresztelő, hány emberrel, utána lesz-e ebéd vagy valamilyen összejövetel.

2013. aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"ők olyan családtagokat is meghívtak, akikkel évente egyszer találkoznak csak, vagy még annyiszor sem."

Ilyen embereket még az esküvőmre se hívnék. Keresztelőre csak szűk a családi kört szokták meghívni, minek oda 50 ember?? Állítom a fele még nem is látta a gyereket.

2013. aug. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én keresztszülőket hívnám,meg apámékat,anyámékat és nagyszüleimet.Másokat nem,ez is elég sok lenne,mivel anyámék vannak 5-en ,apuék hárman és a nagyszülők is hárman,párom nagynénje,párom 3barátja és ennyi.Mivel nekem még két lehetséges barátnőm lenne,meg egy uncsim aki jönne,de messze laknak,így ők lehet nem jönnének.Szóval összesen lennénk 19-en ha jól számolom vagy 22-en.
2013. aug. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk minden keresztelő nagy banzáj, pont ez a kb. évi 1 alkalom, amikor tudunk találkozni az unokatestvéreinkkel is, akiknek szintén kisgyerekei vannak és ők is meghívtak minket. Barátokat viszont nem "szoktunk" hívni, csak családtagokat. Ugyanakkor ti tudjátok, kivel mennyire közeli kapcsolatot akartok ápolni - mi elég jóban vagyunk a bővebb családi körrel is és örülünk nekik.
2013. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ott voltunk először is mi, apa, anya, két gyerek.

EGyik fiúnk keresztszülei, másik fiúnk keresztszülei + az ő 3 gyerekük.

Bátyám a feleségével, sógorom a barátnőjével.

Anyósom, apósom, apósom nevelt lánya.

Anyukám, apukám.

Két dédimama, egy dédipapa.

Plusz két pár, akiknél mi keresztszülők vagyunk + az ő két-két gyerekük. (úgy gondoltunk, hogy ha már nem tudjuk őket visszahívni keresztszülőnek, legalább a keresztelőn legyenek ott)


Nálunk ez volt a legszűkebb kör, a legszűkebb rokonság.

A templomban elfértünk, a kisgyerekesek felmentek a gyülekezetünk babaszobájába, mikor már nem bírták. Utána az udvaron terítettünk, rendelt ebédet ettünk, plusz mindenki segített valamit, az öregeknek kávét kínálni, gyerekekre vigyázni, stb.

2013. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi 2 het mulva keresztelunk, csak a szuk csaladi kor lesz ott, igy is leszunk huszan
2013. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekünk Júli 14.én volt a keresztelő.Akiket hívtunk:

-keresztanya,keresztapa

-édesanyám,édesapám

-nagymamám,nagyapám

-férjem tesója és a menyasszonya

-férjem nagyapja

-anyósom,apósom

-én,férjem és a kisfiúnk.

Ennyien voltunk.Meghívtuk még a tesómat is meg a feleségét,de ők nem tudtak eljönni,mert ők is keresztelőre mentek máshova.Az anyósoméknál volt az ebéd,de még így is sokallta ezt a létszámot,ő nem akarta,hogy a tesómat meg a párom tesóját is meghívjuk,mert hogy ennyi főre már nem bír főzni(51 éves meglett asszony létére!!). Végül csak kitett magáért,volt minden és el is fértünk a 73 nm-es lakásban. :)


3 hós baba anyucija

2013. aug. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

jövő héten lesz a kislányunk keresztelője.14-en leszünk vele együtt.

a két keresztszülő, a szülők (mi), az én szüleim és testvéreim, a férjem nagymamája és testvérei.

2013. aug. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!