Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy többet...

Mit tegyek, hogy többet hízzon a babám?

Figyelt kérdés

Anyatejes, eddig szépen gyarapodott, de most 4 hósan csak 410 gr-ot hízott egy hónap alatt. A védőnő mondta, ez kevés, nincs meg a minimum sem. Naponta 5-6-szor szopik, mindig ő hagyja abba, ha kínálom, nem kér többet. Vagy csak lusta kiszívni a végét, mindig hagy a ciciben, pedig a végén van a zsírdúsabb tej.

Mit tegyek, hogy jobb étvágya legyen?

A védőnő szerint szoptassam kevesebbszer, hogy éhesebb legyen, éjszaka csak teát adjak neki.

Hát éjszaka egyszer kel fel, szerintem az kell még ilyenkor. Kipróbáltam, hogy szopás után megkínáltam cumisüvegből, azt meg szépen benyelte! Ajaj! Pótlást sem akarok adni, mert akkor leszokik a szopásról.

Teljesen tanácstalan vagyok, mitévő legyek?



2013. okt. 9. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

410 Gr kevés ??? Most komoly ???

Mit akarnak ? Hízzon egy kilót ??

Nem csinálod rosszul...minden jó így...

Mi az hogy minimum ?? Minden baba más..

A védőnők tankönyvhöz illesztenék.az összes gyereket...ne foglalkozz ezzel

Szerintem nagyon is jó ez a hízás

Kisfiam 2 hónapról a 3.ra 560 grammot hízott,az meg már sok volt a mi dokinknak..ne is törődj vele

Szoptass a babád igénye szerint

2013. okt. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

4 Hósan szerintem is kell még az éjszakai 1x szopizás

Attól hogy kevesebbszer adnál cicit neki nemlesz éhesebb..sőt amilyen mohósággal majd rákap a cicidre ,levegőt nyel,siet,félrenyel,bukik majd ..sőt emiatt hasfájós is lehetne

Szerintem ahogy leírtad a napi 5-6 x cicizést..az nagyon jó

ÉS a 410 gr is a jó étvágyra utal...

2013. okt. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, első hónapban hízott egy kilót! A második hónapban 700 gr-ot, a 3-ban 480-at, most meg a 410, így megyünk lefele. A védőnő szerint ez így nem jó, most újból méregetnem kell, egy hét múlva vissza kell vinni súlymérésre, és ha nem gyarapszik megfelelően, akkor írat fel tápszert, azt mondta, neki 130gr-ot meg kell enni egy-egy alkalommal, de ahogy elkezdtem mérni, csak 70-80-90 körül eszik, már tiszta ideg vagyok ettől.

Azért kérdezem, más anyukáknak mi a tapasztalata, hátha csak a védőnőnk ilyen túlbuzgó.

2013. okt. 9. 15:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőd idióta.

Nehogy teát adj neki és kevesebbszer szoptasd, mert elapad a tejed!!


Nekem volt, hogy egy hónapban csak 360 grammot hízott a lányom, ellenben hosszra nőtt, a védőnő mégis hápogott, hogy juj de kevés, kezdjem el tápszerezni stb.

Természetesen eszem ágában sem volt ráhallgatni.

2013. okt. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

Még annyi, hogy rólam nem akartak leszállni, a doki és a védőnő is a tápszert akarta tömni a lányomba, a védőnő még magától kért is receptet a dokitól és elhozta hozzánk, hogy biztosan váltsam ki.

Végül azt hazudtam, hogy megkóstoltattam vele, de nem fogadta el, csak hogy békén hagyjanak.


Az ösztöneidre hallgass, ne a védőnőre!!

Ráadásul amennyit a babád gyarapodott teljesen jó, semmi szükség műtejre, ha van elég anyatej.

2013. okt. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A védőnődre ne hallgass. Teljesen jól hízik a babád. Olvasgasd a kismamablogot, ahol egy gyerekpszichológus, mellesleg 3 gyerekes anyuka nagyon jó tancsokat ad.

Szoptass igény szerint, ne pótolj, és örüljél, hogy ilyen szépen hízik a babád. Ha majd a havi hízása 250g alatt lesz, na akkor raérsz aggódni.

Kevesebbszer szoptatni? A babad tudja mikor ehes. Ne idegesíts magad, a védőnődnek meg bólogass, és mondd azt amit hallani akar.

És 6 hós koratól, akár hetekig is stagnalhat a baba súlya, és akkor sincs baj. Észre fogod venni, ha éhezik.

2013. okt. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mennyivel született és most mekkora?Inkább ez a kérdés.Mert ha pici baba,akkor többet kéne híznia.Nekem furi,hogy ilyen piciket hízik,mert nekem havonta 1 kilót hízott,de én meg arra hallgattam mindig,hogy sok,szóval nem tudom akkor mennyit kéne,hogy jó legyen.Én a helyedbe tuti nem pótolnék,hízik és ez a lényeg.Ha nem sír,jó kedvű stb,akkor szerintem nem gond.Nem kell éjjeli szopi egyébként,de ha igényli és éhes,etesd is meg.Én inkább olyan anyukákat ismerek,akiknek átaludta az éjjelt a baba hamar már,de volt nekünk is időszak mikor felkelt enni és adtam is neki.Bár nekem cumisüveges volt és úgy 99%-ban anyatejes,de vacsira vagy ha éjjel kelt,tápszert kapott leginkább.De nekem 7 hetesen átaludta az éjjelt már és kb 3,5-4 hós koráig kelt 2hétig éjjel 1x és utána már többet nem.
2013. okt. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jol hizik a babad. Ha ritkabban teszed mellre, ritkabban termelodik ujra a tej, vagyis csokkenni fog, ha kiegeszited ttapszerrel akkor sem kap a mell informaciot hogy tobb tej kene. Ha a babad magatol hagyja abba, es utana nem nyugos, jokedvu, nem lesz ehes a kovetkezo evesig es jol alszik, akkor valoszuleg eleget eszik s ennyi az igenye. Ha ehes lenne jelezne. Es ha van tejed, az a legjobb.
2013. okt. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
a 4es válaszolónak igaza van,ne adj neki teát,főleg éjjel ne,az a legfontosabb neki,az éjjeli szopi még,meg a te tejednek is! a védőnőre meg lehet bólogatni,teljesen rendben van ez a hízás,majd ha fogy,akkor lehet aggódni,meg nincs elég kakis,pisis pelus,addig eszedbe nem jusson se a tápszer,sem az aggódás.
2013. okt. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, egy kicsit megnyugtattatok!

A babám nagy súllyal született, 4050 gr, én úgy tudom a nagy babák kevesebbet híznak. Most 6640 gr, hát biztos nem lesz 8 kg 6 hónaposan. Mert a védőnő azt mondja, minden babának meg kell híznia havonta minimum 480 gr-ot, és fél éves korára meg kell kétszerezni a születési súlyát!

Ez hülyeség ugye? Mert akkor egy 4 kg-mal születettnek 8 kg-nak kéne lennie fél évesen, egy 2 kg-osnak meg csak 4-nek? Én úgy tudom a kisebb babák gyorsabb ütemben gyarapodnak, a nagyobbak lassabban.

Na a férjem azt mondta, hogy mondjam meg a védőnőnek, hogy mivel a baba az első két hónapban jóval többet hízott, hát vonjon átlagot és ossza be.

És még egy rövid sztori: tegnap éjszaka is hajnal 4-kor kelt fel az esti fürdetés után, már jól tele van olyankor a cici, evett, és amikor befejezte, még büfi után visszatettem, hátha eszik még. Hát szegénykém szopizott tovább, majd nagy adagban kibukta amit megevett, mert neki már elég volt...

Nem értem, hogy egy tanult védőnő akkor miért a számokkal jön, hogy halálra idegesítse a kezdő és aggódó anyukákat!

Köszi a választ mindenkinek!!!

2013. okt. 10. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!