Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek sokáig evett éjszaka...

Sziszi1118 kérdése:

Akiknek sokáig evett éjszaka a babája, mégis mennyi idősen szokott le róla?

Figyelt kérdés
Nekem 11 hónapos a kislányom és még mindig eszik éjszaka. Akkor adok neki tápszert, mikor látom hogy a víz és a cumi kevés ahhoz, hogy visszaaludjon. Ha nem adok neki időben tejet, akkor úgy felébred, hogy akár 2-3 órát is fent van. Viszont most komplikáltabb a helyzet, mert csak most jött ki az első foga és a doki szerint most már nincs megállás és sorba fog jönni a többi is. Szóval most van úgy, hogy hiába a tej így is úgy is fent van több órát és vagy 10-szer ébred éjszaka. Azelőtt sem volt jó alvó, mindig kelt min. 3-szor. Majd csak vége lesz a nem alvásoknak... Bocsi, egy kicsit eltértem a fő kérdésemtől, de úgy gondoltam ez fontos kiegészítés.
2013. okt. 10. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem bántani akarlak, de szerintem azért ébred fel, mert meg van neki szokva,hogy kap tápszert.

Nekem 9 hónapos volt a fiam, amikor a doki mondta,hogy egy ekkora gyereknek, ha rendesen eszik este, végig kellene kaja nélkül aludni az éjszakát. És azért kéri, mert megszokta,hogy ha felébred, akkor adok neki.

Nekem sem volt egyszerű leszoktatni róla, az elején neki sem kellett a víz, sírdogált is, de nem adtam neki enni. Főleg,hogy tudtam,hogy rendesen vacsorázott.

Két hét alatt kb. leszokott az éjszakai evésről!

2013. okt. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazad van és belül érzem, hogy le kellene szoktatnom erről. Gondoltam, hogy leszokik róla egyedül is, de csak teltek a hónapok és nincs változás. Azt hiszem ki kellene használnom a helyzetet és most hogy így is úgy is éjjelezünk leszoktatni az éjjeli evésről. Az pedig, hogy írtad, nektek 2 hétig tartott annyira nem rémisztő, remélem nálunk sem tart majd tovább :) Köszi szépen a választ!
2013. okt. 10. 13:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Az én kislányom is 11 hónapos és ha jön a foga akkor gyakrabban ébred de ha minden Ok akkor is egyszer inni egyszer enni. Hajnal 3-kor megitatom alszik 45 percet és megint ébred és addig sír amíg kaját nem kap se a cumi se a víz nem jön be. De nálunk annyiban más a helyzet hogy mindig keveseket eszik. 100-120ml-nél többet nem eszik vacsira gondolom ezért éhezik meg 4körül. Kérdező neked jól eszik a babád? Úgy értem megfelelő mennyiséget ami nem indokolná, hogy kajcsit kérjen éjszaka?
2013. okt. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy napközben szórakoztatnom kell, hogy egyen - egy újabb rossz szokás :), de azért jól eszik. Este is kb. 200 ml tápszert megeszik. Viszont nálunk van, hogy éjfélkor eszik 200 ml-t van, hogy 2-3 felé. Tudom én, hogy ez inkább rossz szokás, mint éhség, csak nehezen szedem rá magam a változtatásra, mert mindig is rossz alvó volt és mostanában különösen. Ezzel azt akartam mondani, hogy vártam a megfelelő alkalmat a leszoktatásra (azért titkon bíztam benne, hogy magától leszokik), de erre nincs megfelelő alkalom. Most már elhatároztam magam, muszály ezen változtatni. Leírom neked hogy néz ki egy nap az étkezés, hátha segítek vele :)

reggeli: 7:30-8:00 kb. 120 ml tápszer + rá egy órájára negyed kifli vagy negyed szelet kenyér belseje sajt, vaj, vagy joghurt.

tízórai: 10:00-10:30gyümi (pl. 1 alma lereszelve)

ebéd ha kibírja, akkor alvás előtt fél 12-kor, ha nem akkor 14:00 felé: kb. 140 g főzelék vagy leves

uzsonna: gyümi vagy joghurt (100g), de nem viszem túlzásba, mert akkor nem eszik vacsit.

vacsora: 18:00 fél szelet vajas vagy sajtos kenyér zöldséggel, vagy joghurt kenyérrel, de van hogy csak gyümölcsöt hajlandó enni, akkor teszek bele egy kis kekszet, hogy valamit azért kibírjon.

19:30 - 180-240 ml tápszer, mikor mennyi :)

Hát így néz ki. Nem tudom, hogy ez sok vagy kevés? Viszont a babám jó húsban van, kevés nem lehet :) 80 cm és 10,5 kg.

2013. okt. 10. 14:13
 5/9 A kérdező kommentje:
bocsi: muszáj
2013. okt. 10. 14:14
 6/9 anonim ***** válasza:
A fiam úgy szokott le, hogy nem kapott enni. 3-4 ébredése volt éjjel, először csak elsőt hagytuk ki, hogy nem etettük meg, kapott inni, meg cumit, ezután a másodikat és a harmadikat is kijátszottuk így. Most ott járunk, hogy 1x ébred, változó, hogy mikor, mert van, hogy már 3-kor, de van, hogy 7-ig is bírja. Egyébként 9 körül szokott kelni (este 9-től). Sok álmatlan éjszakánkba telt, de megérte! Inkább feláldoztunk jó pár éjszakát, de az már nem volt állapot, hogy 2 órákat (vagy még annyit sem) alszunk egyhuzamban. Ez az egy ébredés már belefér, ezt úgymond már reggelinek tekintem. 13 hónapos
2013. okt. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az egy kelés az nagyon jó. Mennyi idős a babád? Fogacskákkal hogy álltok? Úgy érzem, ha enni nem is fog éjszaka, ugyanúgy ébredni fog a fogzás miatt, de hosszú távon mégis le kell szoktatni erről az egy evésről is, hiszen már 11 hónapos és ez csak megszokás.
2013. okt. 10. 15:46
 8/9 anonim ***** válasza:

13 hónapos most, 1 éves korára 8 foga volt, de most jönnek az első örlők, szóval még nincs vége. :( Nála a mozgásfejlődés is nagyon bezavarja az alvását, mikor ülni tanult, akkor állandóan felkelt, csak, hogy felülhessen. Ugyan így a mászással, állással. Most tanul járni...


Tényleg türelem kell hozzá. Férjemmel veszekedtünk is emiatt sokszor, hogy "etessük meg, és akkor visszaalszik". Mondtam nem, inkább nem alszok egész éjszaka, de valahogy le kell szokatni az éjszakai evésről. A férjem átköltözött egy időre a másik szobába, mert neki ugye reggel dolgozni kell menni. Mi meg néztük egymást a kisfiammal számtalan éjszakán, de mint írtam meglett az eredménye. Mondanom sem kell, hogy alíg vártam a du-i alvást, hogy én is lefeküdjek vele. :)

2013. okt. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Szóval kérdező hasonlóan eszik a kislányom csak ő este 22-22.30 körül eszi meg a 100-120 ml tápiját így bírja ki mostanában hajnal 3-4ig. Szerintem korán adod neki a vacsit. Lehet ha később etetnéd többet enne és tovább bírná. Én így csináltam. 18-19 fele jobban megkajáztatom (próbálom) fürdés után bealszik és 22-22.30 között kéri a vacsiját így kicsit kitolódik. De mindenki olyanokat írt mintha nálunk élne :) a mozgásfejlődés nálunk is bezavart, meg mondom nálunk is régebben többször kelt éjjel enni, mi is elkezdtük tologatni a kaját, vizet adtam és így jön ki most egy étkezés 3-4 fele amit én is reggelinek tekintek bár nagy ritkán van hogy azért 7 fele kér még vmi reggelinek tekinthetőt :D
2013. okt. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!