Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Nem tudok eljönni...

Segítség! Nem tudok eljönni GYESre! Szülés után rögtön munkába kell álnom, hogy készüljek fel rá?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy alakult, hogy lehet még a hat hetet sem tudom kivárni. Férjem munkanélküli lett, én keresek többet. Visszavennének teljes állásba.


Erre hogyan lehet felkészülni? Még van egy hónapom szülésig, de még most is dolgozom...



2013. okt. 11. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Ezt felejtsd el.6 hónapig Tgyas-t kapsz ami magasabb, mint a gyed.6 hó alatt a párod is talál munkát. Es ha vissza mész dolgozni, az új szabályozás szerint azonnal elveszíted a felmondási védelmet.Ne adj isten 2 hónap múlva elküldenek mihez kezdesz?
2013. okt. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Első munkanélküli folyósítása alatt is igényelheti a gyed-et szóval abból nem lehet gond.

Sehogy, bár tgyáson szerintem is maradhatnál, az azért elég sok pénz.

2013. okt. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gondolom nincs jogosultsága a tgyáshoz. Hiszen eleve is gyesre akart elmenni szülés után, ami azt feltételezi hogy nincs jogosultsága másra.
2013. okt. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De ha nincs jogosultsága hova menne vissza dolgozni?
2013. okt. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem lehet rá felkészülni. Én szülés után egy héttel tudtam először felegyenesedni teljesen, annyira fájt a gátam. Az ágyból is alig bírtam kikelni, nemhogy dolgozni... Ez azért nem mindennapos eset, de nem tudod előre, milyen állapotban leszel. 6 hét tényleg kell a regenerálódásra, akkor is, ha jól érzed magad.

Ezen kívül szerintem inkább lelkileg kell készülni. Jó eséllyel lemaradsz a gyerek első mosolyáról stb. Ezt szerintem még nehezebb feldolgozni, mint a fizikai dolgokat.

2013. okt. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem hülyeséget csinálsz és a gyereken is maradandó nyomai lesznek.Min. 1 év, de én még egy 3 évest sem hagynék ott sehol.Kérdezz már meg egy szakértőt is,pl.:pszichológust.Jómagam is az vagyok.Épp második gyermekemet várom, de ilyen meg nem fordulna a fejemben.Biztos találtok más megoldást.
2013. okt. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Csak Magyarországon lehet otthon az anya 3 évig, akkor mindenki lelki sérült csak a mi országunk emberei nem?
2013. okt. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet felkészülni: a szülés egy természeti esemény, sajnos bármilyen komplikáció (pl. ha császár lesz valamiért vagy hosszabban tartanak a kórházban téged vagy a babát bármiért) keresztülhúzhatja ezt az elképzelést. Aztán meg ott van a gyermekágyi vérzés, a hormonális változások és a szoptatás/fejés kérdése is. Ha minden tökéletesen is megy, az orvosok a 6 hét kíméletet (mentesség nem csak a házasélettől, hanem a kemény fizikai munkától, emelgetéstől) azért szokták javasolni, mert a méhlepény helye addig gyógyul be általában. Úgyhogy biztos sok országban állnak vissza hamarabb munkába a nők, de szerintem ott sem másnap.

[link]

2013. okt. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4-esnek: lehet hogy feketén dolgozik. vagy nem feketén de még nincs meg annyi ledolgozott napja, hogy jogosult legyen. De sose fogjuk megtudni, mert nem válaszol.
2013. okt. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!