Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tesók 2 év különbséggel?...

Tesók 2 év különbséggel? Pozitív és negatív indokokat kérnék, tapasztalt anyukáktól.

Figyelt kérdés

2013. okt. 11. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi3-an vagyunk a testvéreimmel és kétévente születtünk jóba vagyok a testvéreimmel:)
2013. okt. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az enyémek között 1,5 év van.

Az eleje iszonyat nehéz volt, nem is szülés után, hanem amikor a kicsi elkezdett helyet változtatni. Akkor gyakorlatilag életveszélyes háborús övezetnek nyilváníthatott volna az ENSZ és egy csapat békefenntartó kellett volna, hogy szétszedje a két gyereket. Konkrétan vér is folyt, én meg ha nem a fáradtságtól kóvályogtam, akkor hisztérikusan kiborultam, hogy szaranya vagyok.


Aztán idővel egyre könnyebb és könnyebb lett. Az egymás gyilkolászását felváltotta a békés játék. A két gyerek egyre jobban összenőtt. Tök jó programokat csinálni, mert nem egy 3 és egy 9 évest kell lefoglaljon meg alvásidőhöz igazodni, hanem fizikailag is meg értelmileg is kb. ugyanaz. Társasban is egy szinten vannak, így nincs hiszti. Míg régen egy perc nyugtom sem volt, mert ha csak pisilni mentem már kitört a háború, kb. ovis koruk óta néha úgy eljátszanak, hogy pl. egy esős hétvégi napon szinte csak enni és pisilni jöttek kia szobájukból, olyan jól elszerepjátékoztak. Én meg közben végeztem a dolgom meg pihentem.

Így utólag örülök, hogy így alakult, de az első 2-3 évben komolyan a megzakkanás határán voltam.

2013. okt. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2 év van köztük, kicsi mászik. Agyrém. A lakás romokban, hulla vagyok, folyamat szét kell őket szednem. Elegem van és szaranya vagyok.
2013. okt. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1,5 és 3,5 évesek, egyelőre több a negatívum. :( Nálunk a nagy elég későn érő, így még ő is eléggé kisbabás volt (pelusos volt, nem beszélt, sokat felsírt éjjel) a tesó születésekor, így lett hirtelen két babám. Féltékenykedett, verte a kicsit, életveszély volt egy helyiségben hagyni őket felügyelet nélkül. Az pedig csak tetézte a bajokat, hogy a kicsivel be kellett vonulnom egy több hetes kórházi kezelésre, amít látszólag jól tűrt, aztán ahogy hazajöttünk, brutál anyás lett, az apjával sem maradt el, a férjem nem nyúlhatott hozzá, nem játszhatott vele.

Most, hogy eltelt egy kis idő, már jobb valamivel, bár előfordul, de ritkábban bántja a kicsit, néha már együtt játszanak, a kicsi meg egyenesen rajong a bátyjáért. Reménykedem benne, hogy a kezdeti nehézségek után összenőnek, és jó testvérek válnak belőlük.

De hangsúlyozom, ezek az én tapasztalataim, az én gyerekeimmel. Sokan, főleg, akiknek érettebb a 2 éves gyerekük, nagyon meg vannak elégedve ezzel a korkülönbséggel.

2013. okt. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nem voltam egyértelmű, a angyot viselte meg a kórházi tartózkodásunk természetesen.
2013. okt. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 év van agyerekek között, a pici most 9hónapos. Addig szuper volt minden, amíg a pici el nem kezdett közlekedni. Azóta egy káosz az életünk. Ha beteg valamelyik, ne adj Isten mindkettő az borzasztó, mert mindegyiknek az anya kell. Néha úgy érzem, hogy túlvállaltam magam, és borzasztó anya vagyok. Persze imádom őket, de néha kifutnék a világból. Részletezhetném még, de túl fáradt vagyok hozzá.
2013. okt. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16 hó van a gyerekek között es jobban nem is alakulhat volna.bár a többi hsz-t olvasva ez gyerekfuggo is. Nálunk nem volt féltékenység sem és a napirend is szuperul beállt.
2013. okt. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát remélem nálunk sem lesz nagy gond.Első kislány és elég önálló, nem hisztis, sokat vagyunk együtt, együtt alszunk, bár mostmár szoktatom a tesó babáját is az ágyunkba, de mindig kidobja, ha kimegyek a szobából.
2013. okt. 14. 09:56
 9/10 A kérdező kommentje:
Esti fürdetést, szoptatást, altatást hogyan oldottátok meg?Csak kiskádunk(műanyag) és tusolónk van.
2013. okt. 15. 15:58
 10/10 anonim ***** válasza:

7: A 2. válaszoló vagyok, és én is azt tapasztaltam, hogy gyerekfüggő. Nagyon nagyban múlik az idősebb gyerek karakterén. Ismerősöknél ahol szintén kicsi korkülönbség volt, ott láttam olyat, hogy a nagyobb békésen elvolt a kicsivel, semmi agresszió, féltékenység, anyuka vígan mindent megcsinált a gyerekek mellett.


Kérdező: bevált egyetlen módszer nincs, mindenkinél máshogy alakult ki az esti műsor. :-)

Én amíg a "nagy" beült a kádba a picit 4 hetes kora után mellette gyorsan lefürdettem, de ha nálatok ez nem megoldás, akkor ki kell tapasztalni, hogy melyik gyerekkel kezdesz, melyiknek milyen a napirendje. Aztán sokszor előfordult, hogy mire alkalmazkodtam egy helyzethez (pl. altatás), akkor hirtelen borult minden, merta kicsi már nem 3x hanem csak 2x aludt napközben és nem lehetett a nagy egy alvásával összeegyeztetni, vagy a 2 alvásból lett egy közös déli, de akkor este a picit hamarabb kellett letenni.

2013. okt. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!