Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami jó tippetek baba...

Van valami jó tippetek baba ordugulásra?

Figyelt kérdés
1 éves kisfiam, náthás, úgy be dugul az orra amint lefektetem aludni, hogy éjszaka max 3 órát aludt. A Nasivin orrcseepp nekünk nem használ. Szegény iszonyú nyűgös, most se tud aludni csak 10 perceket az orrdugulástól. Valami házi praktika?
2013. okt. 12. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert a nasivin nem orrcsepp, hanem cska sós oldat kimosni az orrát. Ha kimostad neki és kiszívtad ami kijött neki, utánna rendes dugulás elleni orrcseppet kell neki bele csöpögtetni. Menj le a patikába és vegyél orrcseppet neki.
2013. okt. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tengeri sóoldat,Sterimar és orrszívóporszívó. Senkinek nem használ a nasivin..
2013. okt. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nálunk sajna nincs patika, de ismerősöm el tudott menni, és mondta hogy egyévesnek kéne orrdugulásra, Nasivint adtak szintén, merthogy más nincs... Sterimart kapja+orrszívó, de mégis folyamatosan bedugul ha fekszik, pedig már párnát istettünk a feje alá, de nem sokat ér.
2013. okt. 12. 13:22
 4/11 anonim ***** válasza:

Alváshoz használjatok Baby Luuf-ot. Ezt a baba hátára kell kenni, mentolos illatú, klasszul kap tőle levegőt.

Sterimar, orrszívás, Nasivin, párna a feje alá, vagy az ágy lába alá tegyetek könyvet, így megemelve a fejrészt. És a hátára a Baby Luuf. Gyógyszertárban lehet kapni, kár, hogy már megjártátok ma. De szerintem holnap érdemes lenne egyet beszerezni. 1 évesen már bőven lehet használni.

Kisfiamnál már régóta használjuk, nekünk bevált.

2013. okt. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy ha ilyen állapotban van a gyereked, akkor miért nem viszed be a hozzátok legközelebbi Föl-orr-gégészeti ügyeletre.

Azt sem értem, hogy a dokitok miért nem vette észre, hogy a gyereknek arcüreggyulladása van, mikor simán a leírásod alapján lehet látni?

2013. okt. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Attol, hogy valakinek be van dugulva az orra, még nincsen arcüreg gyulladása. Söt a sárgás, zöldes válladék pont, hogy elöröl jön és nem hátulról.


Mindenképpen keress patikát, mert ha nem tisztul neki, akkor arcüreg gyulladás is lehet és füll gyulladás is. napi 3x kellene neki csepegtetni, hogy mindig tisztuljon neki. Erre pedig csak az olyan orrcsepp, sprey jó amiben van hatóanyag és nem csak sós oldat.


Szerintem üljetek ma délután buszra és menjetek be a városba, a friss levegö is nagyon fontos a megfázáskor, szellöztetés és párásítás a szobában. A buszozástól nem lesz semmi baja, söt jót fog neki tenni, és etére lesz orrspreytek ami kidugitsa neki.

2013. okt. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
gyógyszertári orrkenőcs,nagyon jó,dokival tudod felíratni!
2013. okt. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A napsütés, friss levegő biztos jót tesz, ha nem lázas. Mi éjszakára feldarabolt hagymát tettünk a kiságy alá. Annyira nem volt durva a nátha, de ez segített. Mellette persze ment a nasivin, sós oldat és orrszívás is.
2013. okt. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös válaszoló! Nem értem te miből látod az arcüreg gyulladást. Te még sosem voltál náthás? Egyébként van némi közöm az eü-höz, ápolónő vagyok (csak nem gyerekekkel dolgozom) , ez nem arcüreg gyuszi. És hogy a gyerekorvos miért nem vette észre? Csak mert rendes gyerek péntek estére lesz beteg, mikor nincs már rendelés, meg nem járunk oda heti rendszerességgel. Ne haragudj, nem rosszból, de szerintem kicsit túlzásba estél, vagy én nem vagyok parás, de egy náthával nem szaladok ügyeletre.

A többieknek köszi, sikerült Baby luufot szereznem, este ki is próbáljuk, hátha lesz pár nyugis óránk.

2013. okt. 12. 20:16
 10/11 anonim ***** válasza:
En ilyenkor egy jo nagy fej hagymat aprora vagok es beteszem az ágya alá. A matracot kicsit megemelem. Jo eros kamillateat parologtatok az ágy mellett. Szokott segiteni. Jobbulast!
2013. okt. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!