Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok hideg és/vagy esős...

Szoktatok hideg és/vagy esős időben sétálni babátokkal? Baj ha ilyemkor ritkán megyünk ki?

Figyelt kérdés

A témában több kérdésem is van.

Elsőként hogy néha csak heti 1x jutok le sétálni a babával, az elegendő ebben a nyirkos hideg időben?


A másik,hogy hogy van ez az esővédő a babakocsin? Úgy értem ha azt felteszem, akkor mit élvez a gyerek a sétából? Az egy vastag műanyag réteg, nem is tudom kap e rendesen alatta levegőt, ha kopog rajta az eső nem lát ki de aludni sem tud,és be is párásodik...Van értelme egyáltalán esőben lemenni,csak a friss levegő miatt? Szerintem az a gyereknek kínlódás lehet (bevallom, esős napon eddig még sosem vittem le).


Aztán itt van ez az öltöztetés/lecipelés mizéria. Mre felöltöztetem és összeszedek mindent addigra leizzadok (mert nekem már kész kell lennem),aztán le kell cipelni mindent mert emeleten lakunk (lift nuku). Olyan bezártság érzésem van, de közben bevallom lustaság is munkálkodik bennem,hogy ilyen macerás körülmények közt lemenjünk.


Még azu is érdekelne, hogy ha esetleg kenguruba teszem a babát (6 hós),akkor nem ázik-e meg a lába, ha én mondjuk viszek esernyőt.


Nálatok mi a szokás ebben a "nemszeretem" időben?

Köszi annak aki ír a témában bármit:

egy első gyermekes anyuka


2009. nov. 10. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Én is első gyermekes anyuka vagyok, igaz a fiam már egy éves múlt. Amikor esett az eső, akkor én bizony soha nem vittem ki. Olyankor a szellőztetéses megoldással levegőztünk. A védőnő mondta, hogy ő nem javasolja az esőben való sétát, mert könnyebben megfázik. Ráadásul ahogy te is leírtad, nem élvez semmit a sétából.

A kengurus megoldással csak akkor nem ázik meg a lába, ha nem fúj a szél. Ha igen, akkor hiába viszel esernyőt, mert úgyis bever alá az eső.

2009. nov. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

Késő ősszel, télen szoktunk sétálni, hiába van hideg. Bevallom, én is rühellem, mert az öltözködés egy nagy küzdelem, de kell nekik a friss levegő. Viszont ha esik, akkor nem megyünk ki. Az esővédő szerintem arra jó, hogyha séta közben váratlanul elered az eső ne ázzon meg, de direkt esőben kivinni nem jó.

Ma pont úgy jártam, hogy muszáj volt elmenni az orvoshoz, és esővédővel mentünk ki. A gyerek állandóan letépte a kocsiról, mert zavarta, hogy nem lát ki. Én már tiszta ideg voltam, mind a ketten jól megáztunk. Úgyhogy már csak ezért sem megyünk ki esőben többet, ha nem nagyon muszáj.

Ha egy hétig esik, akkor csak a teraszra szoktunk kiállni egy 10 percre. De pár napot kibír séta nélkül.

2009. nov. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Pont az elöbb jöttem meg a sétából és esett az eső. Minden nap megyünk min. 1 óra séta,nekem sincs mindig kedvem a fáradság miatt, de muszály.

Én a babámnak 6 hónapos kora óta használom a babakocsi sport részét(nem tudom milyen a babakocsid?)és picit előre döntve ültetem, betakarom pléddel,így mindent lát maga elött. A napelenző teljesen előre hajlik és az esővédő(nem nejlon), ami a babakocsihoz tartozik előlről feltudom húzni, tehát nagy esőben sem ázik a baba. Bátran viszem esőben is (szélben nem)és még élvezi is, ahogy esik. Overált még nem használom, de a vastag kabát,már kell,alulról meg takaró. A babakocsit ne cipeld, hanem a hátsó kerekén hátradöntve simán le tudod tólni a lépcsőn, úgy hogy a baba benne van bekötve(gyakorold üres kocsival).Gondolj a babádra,milyen jó NEKI a friss levegő, végy erőt magadon és menj sétálni egy kicsit! A kengurú esőben szerintem nem jó, pláne ha olyan irányból esik nem tudod takarni a babát, de ezt csak gondolom még nem próbáltam. Kellemes sétákat kívánok neked és a babádnak!

2009. nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én holnap megyek vérvételre az 5 hós babámmal, kenguruval. Remélem, befér a kabátom alá, és így nem fog megázni a lába.

Apa tegnap vitte úgy, és össze tudta húzni a cipzárat.

2009. nov. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is fél éves :)

Amíg egész kicsi volt hordozókendőből nem lógott ki a lába, vittem esernyővel.

Hideg nem akadály, viszem.


Ilyen trutyi időben nem megyünk mi sem, de ha "csak" lóg az eső lába, akkor igen.

Nagyon-nagyon ritka, hogy délelőtt-délután is essen!

Heti egy alkalom szerintem nagyon kevés. Nem csak a levegő miatt, hanem a sok inger, látnivaló. Autók, fák, emberek, kutyák... ez mind kell neki!

Mi minden nap megyünk, lehetőleg kétszer egy-két órát. Ebben benne van persze a vásárlás, piac és minden intézni való is.

A betegségek ellen is az a jó ha sokat van szabad levegőn. (nem erre a trutyira gondolok, és nem is áruház zárt terére!)


Kenguruval már valószínűleg leszakadna a hátad. Ha nem idegenkedsz a hordozástól, próbálkozhatsz mással is:

[link]

Nekünk kötős kengurunk van, már háton viszem.

A babakocsi számomra nem csak esőben horror, hanem hidegben is. Beöltözve a kocsiban, bömböl, nehézkes kivenni. ÁÁÁÁÁ


Én úgy indulok el otthonról, hogy kikészítek mindent magamnak, gyereknek. Gyereket felöltöztetem, leteszem az előszobában a földre (hisz jól fel van öltöztetve) úgy hogy lássa, ahogy én öltözöm. Nekem gyorsan megy:)

2009. nov. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi hogy ennyit írtatok,igyekszem akkor ezeket megfogadni, és gyakrabban lemenni. Olyan jó volt eddig amíg jó idő volt...na de hát télen sem áll meg az élet..
2009. nov. 10. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!