Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gondolja mindenki...

Miért gondolja mindenki rögtön, hogy autista a gyereke?

Figyelt kérdés
Egyre több kérdést olvasok, ahol azon aggódnak, hogy autista a gyerek mert valamit csinál vagy épp nem csinál. Tényleg ennyire sok lenne a beteg gyerek vagy csak a szülők aggódják túl a dolgot, ha valamit nem úgy csinál a gyerek ahogy a nagy könyvben meg van írva?
2013. okt. 12. 13:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a rossz dolgokat szeretné az ember kizárni. Az én kislányom ovis korában rosszul hallott, ezért szinte ugyanazokat a tüneteket produkálta, mint egy autist kisgyermek. Rettenetesen megijedtünk mikor az óvónéni erre rávilágított... Aztán hálistennek kiderült, hogy "csak" hallásproblémája van, ami azóta meg is oldódott.
2013. okt. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy szülőnek mindig a gyermeke tökéletes, de sajnos eljön az a pont, amikor a szülő is érzékeli, hogy valami gond van, a gyermeke más, mint a vele egykorúak. Most már fejlett annyira az orvostudomány, hogy az autizmust diagnosztizálják korán, nincs több autista, mint régen ugyan annyian vannak csak éppen már auizmus diagnózissal nem másikkal!
2013. okt. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Mert most ez a "meno", ahogy a hiperaktiv, ADHD es a tobbi is. Ha autista/hiperaktiv/akarmi akkor mar mindjart van mibe kapaszkodni, ha valamit nem ugy csinal a gyerek, mint ahogy kellene. Akkor mar nem a szulo hibaja, nem a nevelessel van gond... Igy konnyebb a szulonek.
2013. okt. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%

A legnagyobb tudósok, müvészek mind mind autisták voltak, volt aki kevésbé és volt aki igazán.

De régen csak azt modnták rá, hogy kicsit más.

Az autizmus pont egy olyan betegség ami sok embernek elönye is.

De nem szertenek az emberek kilógni a sorbol ezért aggódnak.

2013. okt. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Harmadik te normális vagy? Melyik szülő szeretne abba "kapaszkodni" hogy hiperaktív vagy autista a gyereke, mert ezekről nem ő tehet? Pont ez, hogy azt akarja mindenki kizárni! Azért figyelik a jeleket, hogy mi az ami erre a betegségre illik, vagy nem illik.
2013. okt. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%

Normalis vagyok, igen. Kepzeld, gyerekem is van es bizony megkonnyebbulest jelentett, amikor kiderult, hogy a gyerek nem rossz, nem hulye, nem en vagyok a rossz anya, hanem hiperaktiv.

Igenis kapaszkodo es "pajzs" az ilyen, amikor az osszes szulo nez rad, mint a veres rongyra, hogy mar megint a te gyereked, nem tudod megnevelni. 3 voltam.

2013. okt. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, de a hiperaktivitást kinövi... abba ok, kapaszkodjál. De egy autista mindig autista marad.
2013. okt. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem erted a lenyeget. A furcsa gyerek valahogy ellenseg az atlag szulonek, ezzel egyutt az anyja, apja is ellenseg nekik. Egeszen addig, amig ki nem derul, hogy a gyerek nem furcsa, hanem x baja van. Abszolute nem lenyeges ebbol a szempontbol, hogy hiperaktiv vagy autista.
2013. okt. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jó, ok, megértettem, bocsi a kicsit durva hangnemért az elején... :) Bár nem tudom, hogy én megnyugodtam volna-e ha anno kiderül, hogy a gyerek autista... inkább éltem volna abban a tudatban, hogy biztos más baja van, és majd kiderül.
2013. okt. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Értem mit akar 3-as mondani.

Nekem a fiam eléggé eleven gyerek,semmi baja az ég világon,és szófogadó,de fiúból van és ha összeállnak a kis haverjával a játszón na akkor megy a sikítozás,rohangálás,falevél dobálás,stb.3 évesek,figyelünk rájuk,de azokat a pillantásokat nem kívánom senkinek,ahogy néhány(elsősorban lányos)szülő tud ránk nézni....gondolom 3-asnál mondja,hogy a gyereke hiperaktív és akkor mindenki "ooh értem,sajnálom".

Nekem meg beszólnak,hogy miért ilyen a gyerekem...persze olyan anyuka aki 1 órán keresztül(nem túlzás)hintáztatja a kislányát, mert neki ennyi "mozgás" elég....közben meg végig azt vizslatja,hogy az én gyerekem mit csinál...

2013. okt. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!