Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A babám születése után rögtön...

A babám születése után rögtön az én bejelentett lakcímemre kerül? (Már nem ott élek, hanem a férjemmel egy másik címen). Illetve mindenki kapott a védőnőjétől várandós csomagot?

Figyelt kérdés

Sok helyről hallom, hogy elvileg kapnom kellett volna várandós csomagot. Hát én nem kaptam. A legelején kaptam pár újságot és ennyi... Amúgy sem vagyok védőnő párti, nem szeretem, hogy megmondja, hogy bánjak majd a babámmal, úgyis én döntöm el, hogyan ápolom és miként foglalkozom vele... Mindegy elmegyek hozzá, mert kell és kész... De nem vagyok oda a védőnő dologért...


A másik meg, hogy át kell jelentkeznem még szülés előtt arra a címre ahol valójában lakom a férjemmel? Mert nem szeretném, ha a régi lakhelyemre jelentenék be a babát, mert akkor ott kell majd orvost is keresnem neki meg óvodát is.?


2013. júl. 11. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a babát az Anyuka állandó lakcimere teszik automatikusan, én ezt anno nem tudtam és a szülés után kellett intézni, ugyanis a régi és az új lakcím 2 különböző városban volt!

Ha tudod intézd el még a szülés előtt!

2013. júl. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

A baba lakcímét te jelented be az okmányirodában (vagy kormányablak, most talán ez a neve), de ha már nem a régi helyeden laksz, akkor ezt neked is meg kell tenned.

A várandós csomag nem jár, max. kaphatod, én az elsővel kaptam, a másodikkal nem.

Ami a védőnőket illeti, szerintem nem ártottak még senkinek. Nem kell mindent megfogadni, amit mondanak, ha nem értesz vele egyet, de első gyerekes anyukaként hozzád képest sokkal nagyobb tapasztalattal rendelkezik, így biztosan egy rakat kérdésben lesz értelmes tanácsa. Merthogy az sem mindegy ám, hogy mivel, hogyan ápolod és hogyan foglalkozol vele...

2013. júl. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1 és vagyok

Én tavaly szültem, de csomagot nem kaptam!

2013. júl. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A védőnő adott újságokat . Az egyikben van egy kupon, amit ki kell tölteni és azzal tudod a csomagot kiváltani.


A baba automatikusan a te állandó lakcímedre lesz bejelentve

2013. júl. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 11. 19:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Szintén zenész. Semmire nem megyek a védőnőmmel. És nem is szimpatikus. Gyereke nincs, eddig akármit kérdeztem, csak "ümmögött" rá. Én 2 x voltam nála. Ennyi. Ő még nem volt kinnt, 2x akartm jönni, de épp nem voltam itthon. Nem is érdekel. Én nem erőltetem a védőnőhöz járást, kötelezni meg nem kötelez senki, hogy havonta feleslegesen csesszek el rá időt. És rohadtul rühellem az érzést, hogy ide kell majd járnia, ha haza jövök a picivel. AZt is leredukálom majd a lehető legkevesebbre.

Minek????? Vagy az is lehet,hogy még lemondom gyorsba .


38 hkm

2013. júl. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!