Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes a babánk, sajnos...

2 hetes a babánk, sajnos tápszeres, mert nincs tejem, a mildibé 1 tápszert kapja, de nem naon van széklete, mit adjunk neki hogy meginduljon?

Figyelt kérdés
kamilla teát már próbáltuk
2008. júl. 6. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ezt az orvos írhatja fel. ugye így van orvos írta és nem te választottad a boltban?

Szóval kérjetek másik tápszert szerintem. Nálunk utálta a fiam. Ő most 5 hónapos és Beba HA-t eszik. Ettől van széklet is és szerintem az ize is jobb. Mindenképp megkérdezném a dokit is.

Ált a kamillatea segíteni szokott.

2008. júl. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Nekem se vol tejem eleinte kb 2-3 hétig. De addig küszködtem a kezdetetktől, hogy sikerült beindítanom. Sokat tettem cicire, még ha kiabált is, hogy nincs benne, és sűrűn fejtem le, azt a pár cseppet is. 2 hete küszködtem vele, mire kb 5-10 ml-t sikerült leszenvednem. Úgy örültem ennek a kicsinek is. Majd beindult és kb 20-40 ml-ket szopizott már. Most 6 hós és szopizik, már nem is fejek két hónapja, mert a fagyóban is rengeteg van még, az jó lesz a főzikhez.

Kitartásssal lehet tejcsit termeltetni.

Eleinte ittam szopis teát is és homeós bogyót is szedtem. Nem tudom ennek köszönhető-e vagy a kitartásomnak, hogy 3 óránkét lefejtem, még szopik után is. Borzasztó volt azelső 3 hónap, alig aludtam, de megérte. Még mindig van elég tejem! Amikor megszültem ezt nem is mertem reméleni, mivel a melleim is eléggé picinykók.

Tehát azt tanácsolom, próbáld meg, még nem késő, hátha elindul a tejcid. Sosem késő.

Egyébként míg nem volt megfelelő mennyiségű a tejem én Beba Ha start-ot adtam a manókámnak, édesköménes babamosoly teával. Ez bevált, nem volt gondja a picikémnek.

2008. júl. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos nekem másfél hét után elapadt a tejcsim és bármit ittam ettem, és bármennyiszer raktam cicire és próbáltam fejni mégsem jött vissza. Bár az én kislányom nem is tudta kiszopizni a tejcsit a ciciből. De igaza van az előttem szólónak még nem késő, próbálozz sokat és sokszor. De ha mégsem lenne tejcsit akkor se keseredj el! (én sírtam egy hétig, hogy miért nincs tejcsim?), az én babám Milupa milumil 0+ tápszert eszik és nekünk is voltak gondjaink a székeléssel, mert a tápszerezéstől csak minden másnap vagy harmadnap volt széklete. A doktornőnk azt mondta, hogy kb. két, három hetes kor körül kezdődik a bélben egy erőteljes intenzív fejlődési szakasz. Ez és a tápszer is befolyásolja a széklet gyakoriságát. Az első hetekben Incofalkot használtunk, de elég drága és nem volt annyira jó, mint amit a doktornő felírt. Papaverines csepp. Ez a neve. A patikában keverik ki. Minden etetés előtt kell beadni a babának. Ez a bélmozgást segíti és nem fáj a baba pocakja. Az ára meg 200 Ft. Nekünk ez nagyon bevállt. A kislányunk már 9 hetes, és a hetedik héttől kezdett magától visszaállni a székelése. Mára már minden másnap, de van amikor minden nap van széklete. Ne aggódj, a te babád széklete is rendeződni fog! Sok sikert. T.
2008. júl. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló vagyok, és elfelejtettem írni neked, hogy minden pelenkázáskor tornáztatjuk a kislányunkat. A csípőjét és a lábfejét is. Nincs semmi baja, de jót tesz neki. És ilyenkor a pocakját is át szoktam masszírozni az óramutató járásával megegyező irányban, illetve a hüvelyk és a mutató ujjal két oldalt gyengéden össze kell fogni és megnyomkodni óvatosan. Ez is sokat segített és a babucink is nagyon élvezi.
2008. júl. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,próbálkozunk
2008. júl. 6. 15:16
 6/6 anonim válasza:

HELLO!

AZ ÉN BABÁM IS KEZDETTŐL MILDIBÉ1-ET ESZIK.

HA NAGYON NINCS SZÉKLETE KAJA ELŐTT EGY KIS VIZUET ITATOK VELE, ATTÓL BEINDUL NEKI ÉS NEM SZENVED.

2009. júl. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!