Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Borostyánlác nyaklánc vagy...

Borostyánlác nyaklánc vagy karlánc legyen?

Figyelt kérdés
2013. okt. 12. 19:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Ha feltétlen akarsz valamit, akkor karlánc, a nyaklánc miatt már halt meg gyerek, nem is egy (és a "nem túl bö" meg "biztonságos" fajták miatt is)
2013. okt. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

én egy orvosokból álló szerzőcsoport blogját ajánlom a témában

[link]

2013. okt. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
Hol hallottad, hogy halt már meg tőle baba? Én még soha ilyet nem hallottam, csak ijesztgetést.
2013. okt. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Olvasd el az elözö linket, ott is megemlítik. De több külföldi oldalon is olvastam már konkrét eseteket, és egyes országokban ezért be is van tiltva babák részére.


Mellesleg ha csak minden 100-ik vagy 500-ik gyerek fullad meg töle, akkor az nem vigasztalja azt, akié éppen az a gyerek volt.

2013. okt. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Egy ismerős anyuka (aki elismerte, hogy a fogzásra semmilyen hatással nem volt a borostyánlánc, de azért hordatta a gyerekkel, mert olyan trendi) babája nyakánál a redőkbe valahogy beszorult a borostyánlánc, és a szemek közé beszorult a baba bőre. Na most az okos anyuka egy darabig vakarózott, majd egy hirtelen rántással próbálta meg a láncot kiszabadítani a baba tokájának fogságából. A lánc sikeresen eltávolítódott (a baba néhány bőr- és húscafatával együtt).

Na itt egy konkrét példa. Bár igaz, a baba nem halt bele. Miután nagyjából begyógyult a nyaka, az okos anyuka ismét a nyakába tette a láncot. Merthogy még mindig trendi...

2013. okt. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

hát én nem tudom,hogy az az anyuka milyen láncot rakott a baba nyakába,de az biztos,hogy ami nekünk van,az nem tudna összecsípni a baba bőrét semelyik részével sem. lekerekített,ovális szemek vannak rajta és egy puha madzagon egyesével csomózva vannak felfűzve a szemek,még csak nem is rugalmas a madzag,hogy össze tudja csípni a baba bőrét. bátran állítom,hogy az az anyuka hazudott!

arra pedig kíváncsi lennék melyik az a szituáció,amikor meghalhat tőle egy baba! el is olvasom a cikket,hátha kiderül. de már most azt gondolom,hogy a halott baba anyukája is legalább olyan "ügyes" volt,mint a bőrkicsípősé. hogy valójában nem is a lánc hibája,hanem az anyukáé. pl. kisfogast szerelt a kiságyba, amire felkadt a gyerek, vagy 'mittomén'.

2013. okt. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

sehol nem említ konkrét esetet halálozással kapcsolatban, mindössze annyit,hogy lenyelheti a szemeket,ha elszakad (jelzem ez egy szem lehet maximum,mert egyesével van csomózva,illetve ez a madzag olyan erős,hogy bátran egy ifát is rákötnék. én megpróbáltam gondosan eltépni,mielőtt a gyerek nyakába tettem!) a másik pedig,hogy a nyakára tekeredhet,ami szintén nonszensz,hiszen minden vásárló tudtára hozzák,hogy a baba méreteinek megflelő láncot kell megvásárolni.

egyébként,hogy ON is válaszoljak kedves kérdező,ha pici babád van,karláncot ne vegyél,mert annyira egybe van szinte a kézfejük a csuklójukkal,olyan elenyésző a különbség,hogy simán lecsúszik a kezéről. de ezt is leírják a tájékoztatóban.

2013. okt. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Ez akkora baromság! Mondja már el nekem valaki, hogy ugyan mi az eget segít szegény gyermeknek ez a sz..r???? És igen, én már láttam fuldokló gyereket borostyánlánc szemektől....igaz, tényleg nem halt bele, mert sikerül eltávolítani az idegen testet és ezzel megmentettük a gyerek életét!
2013. okt. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

1. A borostyán természetes állapotában erösen allergén.


2. Hogy ezt elkerüljék, a babaláncokat bevonják lakkal - és ezzel megakadályozzák, hogy bármilyen hatása is lehessen neki.


3. MEgfulladni úgy tud töle a gyerek,

A) Vagy hosszabb a lánc (mert van olyan is), és alákerül a keze vagy valami más tárgy, így annyira szoros lesz, hogy szabályosan megfojtja,

B) Vagy ha egész rövid , akkor meg (ahogy az unokatestvéremnél történt), a baba háton feküdt és elkezdett a feje felé csúszni az ágyban, a lánc hozzátapadt a matrachoz, és minél jobban nyomta magát az ágy feje felé, annál jobban fojtogatta a lánc, mert beszorult a gyerek háta alá. Az említett esetben még idöben bejött az apuka, észrevette, hogy a gyerek tiszta lila, így szerencsére sikerült megmenteni.

2013. okt. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
semmi penzert nem kokcaztatnam a babam epseget ilyen hulyeseggel.
2013. okt. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!