Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes baba megfázhat? Van...

Anyatejes baba megfázhat? Van aki azt mondja hogy nem.6 hetes a babám, minden rendben, csak kíváncsi vagyok.

Figyelt kérdés
2009. nov. 10. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A tápis, anytaejes baba is ugyanúgy megfázhat!

2009. nov. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam. Köszönöm a választ.
2009. nov. 10. 15:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen. Az én kisbabám 3 hetesen náthás volt. Elkapta a nagytesótól. Szívtuk az orrát, előtte sósoldattal átmostuk. ( Pici fecskendővel csepegtettünk a nózijába)De később is, 2, és 4 hósan is volt náthás. Csak anyatejen él :-))

A nővérkéje nem volt náthás babakorában,biztosan nem volt kitől elkapnia :-)

2009. nov. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet náthás, az anyatej ilyenektől nem nagyon véd.
2009. nov. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze,hogy megfázhat,fel kell öltöztetni rendesen ha kiviszed,és a lakásban is figyelembe kell venni,hogy ő még nem mozog úgy mint mi,kicsivel több ruha kell rá.

Egyébként elárulom,hogy nekem a 3 gyerekem közül az a legegészségesebb amelyik tápos volt.A másik kettő akik sokáig szoptak Ők hamarabb elkapnak mindent.A tápis babóm meg még sosem volt beteg szerencsére.Vagyis már nem tápos már kinőtt belőle,de csak pár hétig tudott szopizni sajnos.Azért a szoptatás mostanában túl van ám misztifikálva,olyan dolgokat is az előnyére írnak ami nem úgy van.Persze szoptasson mindenki ameddig tud,de nem csak attól jó anya senki.

2009. nov. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet beteg, csak ő jobban van védve az anyatej által, de ettől függetlenül lehet beteg. Az anyatej nem 100%-os védelem, de jó ha van:-)
2009. nov. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15:48 válaszolónak igaza van, ezt a szoptatást tényleg túlzásba viszik páran. Ettől függetlenül,elkaphatja a megfázást. 5hós kislány anyukája.
2009. nov. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze, megfázhat, de általában sokkal hamarabb gyógyul is. Az én fiam például eddig minden alkalommal, amikor megfázott (2-3x eddig, másfél év alatt) 1 nap alatt meggyógyult belőle.
2009. nov. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megfázhat,de azért jobban véd az anyatej.Az én babám 1 éves koráig nem volt beteg,sem náthás,pedig mi sokszor voltunk betegek a párommal,anyatejes baba,most 13 hónapos,még mindig szoptatom,de sajnos mióta járunk baba-klubba,azóta már másodszor lett náthás.
2009. nov. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
3 hónapos babám még kizárólag anyatejes. 2 hete megfázott, folyt az orra, köhögött. Szerencsére nem kellett antibiotikumot szednie, láza nem volt. 2-3 napja magasabb a hője, 37,4-37,8 közötti, végbélben mérve, levonás nélkül. Tegnap elvittem a dokihoz. Azt mondta, náthás, pedig egyáltalán nem folyik az orra. Nurofent és orrcseppet, valamint Cebion cseppet javasolt.
2009. nov. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!