Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fogjátok fektetni újszülö...

Hogy fogjátok fektetni újszülött babátokat?

Figyelt kérdés
Most várom a 2. babánkat és kicsit utánaolvasgattam, hogy milyen újdonságok vannak a bölcsőhalállal kapcsolatban. Azt olvastam, hogy a "legújabb kutatások szerint" már oldalra , kiékelve sem szabad fektetni a babákat , csak háton. Ennek ellenére amíg a kórházban voltunk az 1. babámmal, a csecsemősök simán hason fektették a babákat, vagy oldalra. Otthoni tapasztalataim alapján én még mindig az oldalt alvást gondolom a legbiztonságosabbnak, mert nem egyszer volt olyan, hogy éjjel arra ébredtem, hogy bukik a gyerek és még éppen oda tudtam ugrani, hogy elfordítsam a fejét mikor háton aludt (hiába aludt el elfordított fejjel). Szerintem a bölcsőhalálnak egy egészséges újszülött esetében sokkal kisebb a kockázata, mint a háton altatás miatti fulladásveszélynek. Én ezt gondolom erről a dologról, de érdekel mások véleménye, tapasztalata is.
2013. okt. 13. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Az elsőt amint hasra fektettem és nem a mellkasomon akkor sírt... 4,5 éves és még mindig a hátán fekve alszik el :)

A második viszont csak hason fekve szeretett lenni.

2013. okt. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, ahogy az első gyerekemet fektettem: hason.

Pedig a fiam koraszülött is volt, 35+4 hétre született. Volt légzésfigyelőnk, így nyugodtan tudtunk aludni. Most 3,5 éves, a mai napig hason szeret aludni.

Hugival most vagyok 38+5 hetes, úgy tűnik ő időre jön, őt is hason fogjuk altatni, de légzésfigyelőnk ugyanúgy lesz.

2013. okt. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt sok esetben úgyis a baba dönti el. Legalábbis nekem a szülésem előtt valahogy eszembe se jutott, hogy egy baba hason is alhat :) ... Most 3,5 hónapos, de életének csak a leges legelső éjszakáját töltötte háton, még a kórházban kiderült, hogy csak hason hajlandó aludni. :)


A kórházi második napot én is végig izgultam (első baba :) ), hogy jajj, bölcsőhalál, stb... de itthon már légzésfigyelő van, úgyhogy nyugodtan alszunk.


Amit a bukás kontra bölcsőhalálról írtál azzal teljesen egyetértek, ha háton van, még ébren is szokott csuklani, öklendezni mert visszajön egy kis tejecske. De szerintem ez se változtat sokan azon ha egy baba csak háton szeret aludni. Vigyázni kell, megbüfiztetni, stb. de had aludjon úgy ahogy szeretne.

2013. okt. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első baba háton alvó volt, így őt oldalra fektettem, kitámasztottam eleinte. Aztán ahogy nagyobb és ügyesebb lett, szépen nyugodtan evett, rendesen böfizett, már nem aggódtam emiatt. A 2. hason szeretett aludni kezdettől, nem is bántam, mert engem sokkal inkább kerülget a frász attól, hogy jön vissza egy kis tej és remekül belefullad. Most a legkisebbemmel is előfordult, hogy még csak nem is háton, hanem a hordozóban aludt, és álmomból ugrottam hozzá, hogy rendesen ki tudja köpni, ami feljött. Pedig ismerek olyat személyesen, aki sajnos pont a bölcsőhalál miatt vesztette el az egyik babáját abban az időben, amikor még nem is volt légzésfigyelő.
2013. okt. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam így volt: a kórházban oldalt mutatták hogy fektessem, így az első hetekben úgy fektettem. Aztán kb 2 hetes korára már nem maradt meg oldaltfekvésben, hátára fordult mindig, úgy aludt, hiába próbáltam oldalt fektetni, még szerencse hogy nem szokott bukni. Aztán jöttek a hasfájós hosszú hetek, akkor sokszor csak hason tudott elaludni. Mire az elmúlt, már mozgékonnyá vált nagyon, és utált hason lenni, úgyhogy kb 2 hónapos kora után megint a hátán fekve aludt. Aztán átfordult és onnantól kezdve már mindegy volt :) Szóval a baba igénye dönti el úgyis :)
2013. okt. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gabszem ***** válasza:
szerintem majd a baba eldönti hogy neki hogy jó. Kislányom pl. csak hason volt hajlandó aludni és a mai napig legtöbbször úgy alszik. 20 hónapos most.
2013. okt. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy sokkal jobban alszanak hason a babák, de engem annyira beparáztattak vele anno, hogy nem mertem hasra tenni.
2013. okt. 13. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!