Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves gyereket temetésre...

Másfél éves gyereket temetésre vinni?

Figyelt kérdés
Férjem anyai nagymamája most halt meg, és holnap lesz a temetése. Anyósékkal nem egy városban élünk, tegnap felhívtam hogy majd csak dél körül tudunk indulni, mert anyu csak úgy tud jönni vigyázni a másfél éves kislányunkra. Erre kiakadt hogy a kicsit nem is visszük!? Mondtam neki, hogy úgy dondolom, egy ekkora gyereknek semmi keresnivalója egy temetésen. Akkor el kezdte mondani hogy attól még elvihetjük, mert utána úgyis lesz egy kis halotti tor, és azon ott lehet a kicsi, mert a másik fia gyerekei is ott lesznek (9 és 6 évesek). Azt mondta a temetés alatt majd vigyáz a kislányunkra a sógorom anyósa. A kislányom talán egyszer találkozott a sógorom anyósával és tudom nem lenne el vele. Most minek utaztassam azért el a kicsit hogy a temetés alatt végig sírni fog utánam, utána ott leszünk 1 órát aztán jövünk is haza, mert másnap a férjemnek munka van. Teljesen megdöbbentem anyóson hogy azt kérte vigyük el a kicsit a temetésre. Szerintetek?
2013. okt. 14. 07:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Ne vidd el. De légy türelmesebb, most halt meg az anyja, ilyenkor az egész világot hibáztatja az ember. :(
2013. okt. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam neki semmi olyat egyébként, csak hogy nem visszük a kicsit, mert semmi keresni valója még egy temetésen. Jóban vagyok anyóssal, eszem ágában sincs megbántani. Csak meglepődtem hogy ilyet kért!
2013. okt. 14. 07:45
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, ne vidd el.
2013. okt. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges elvinni, sőt káros is. Kisgyerekkor végéig az elmúlást még úgy ahogy felfogják, de a test föld alá temetésének látványa, vagy hogy hogy került bele egy urnába, ha hamvasztás volt (eleve mi is az a hamvasztás), csak nyomasztólag hat rájuk. Nagyon kicsi gyerek is megérzi a gyász hangulatát és a nyomasztó légkört, a sok ember sírását, szomorkodását, menekülne belőle, nem egyszer látni a "sírós hisztit" a temetéseken, mert ki akar szabadulni a gyerek. Ráadásul egy ismeretlen felnőtt vigyázna rá közben? Semmi esetre sem vinném el! Kizárt! N30
2013. okt. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem vinném el, max úgy, ha anyukád is tudna veletek menni és a temetés alatt vigyázna rá, oda nem mennének. Anyósod valószínűleg csak látni akarja az unokát. De azért hogy pár percre láthassa, mert a toron úgyse lesz ideje babázni, felesleges.
2013. okt. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem vinném el. Szegény gyerek fel se fogja majd hogy mi történt, nemcsak neki hanem nektek is kellemetlen lenne ha elkezdene kacarászni v játszani. Amúgy férjednek jár 2 nap plusz szabadság, mert egyenesági rokonról van szó, esetleg vegye ki és egy másik nap menjetek el az unokával anyóshoz, hogy unokázhasson, az biztos feldobja majd.
2013. okt. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb 1 éve halt meg a nagymamám.Akkor a lányom 1,5 körül volt.Én 4 hónapos terhes voltam.Eszem ágában sem volt elvinni a gyereket.1 részt azt sem érti mi van, nyugton maradni nem tud, valószínűleg 10 perc múlva már sikítva rohangált volna, zavart volna másokat..stb.Egy temetésre szerintem egyáltalán nem való kisgyerek.Főleg úgy hogy még terhesen én rohangálhattam volna utána.Igaz hogy volt utána halotti tor...de előtte a temetőben töltöttünk vagy 1,5 órát..Tőlem is kérdezték hogy de miért nem vittem el..??hát ezért.Van még egyéb családi összejövetel ahová el lehet menni gyerekkel..na a temetés nem tartozik ezek közé.

Úgy hogy teljesen igazad van.

2013. okt. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem kell elvinni egy ilyen kicsi gyereket temetésre. egyrészt azt sem tudja mivan,máskülönben meg elég sok ismeretlen embertől meg is ijedne. meg azért egy másfél éves kicsi nem tud végig csöndbe lenni egy óra másfél órás dolgot :)
2013. okt. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha megoldható,ne vidd el!
2013. okt. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem,nagyszülő, nagybátty temetésére a 4,5 éveset sem vittem, addig anyóssal otthon volt. Ezt mindenki megértette. Nem valók oda, aztán utána a toron sem tud oda figyelni rá senki.
2013. okt. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!