Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám kezelni 10 hónapos...

Hogy tudnám kezelni 10 hónapos babáim igen súlyos hisztijeit?

Figyelt kérdés
A védőnő, orvos azt mondja hogy hagyjam a kiságyba sirni őket, megpróbáltam már ezt is de nem akarják abbahagyni, múltkor háromnegyed órát hisztiztek és az istenért se akarták abbahagyni. Be szoktam dobálni hozzájuk egy csomó játékot, zenét teszek be nekik, éneklek...komolyan már mindent kipróbáltam és amig nem veszem ki őket addig toporzékolnak. Nem értem hogy mitől lehet ez mert nem vettem őket sokszor ki az ágyból meg semmi ilyet nem csináltam ami ilyet válthatott volna ki belőlük. Bejövök a szobába ahogy meglátnak elkezdenek orditani, kimegyek a szobából orditanak, felülök az ágyon meglátnak orditanak. Mikor kiveszem őket akkor meg mosolyognak, nevetgélnek és ahogy a kiságy közelébe megyek és érzik hogy be akarom tenni őket megint rákezdenek. Segitséget szeretnék kérni az anyukáktól hátha velük is történt ilyen és hátha ők tudták kezelni. Előre is köszönöm a válaszokat.
2013. okt. 15. 10:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
76%

Minek teszed őket a kiságyba??Elhiszem hogy nehéz 2 picivel..de akkor is!

Hagyd őket flangálni a lakásban.Pakolj el minden veszélyeset, és hagyd őket érvényesülni.

Nekem egy 2 éves lányom van, és egy 10 hónapos fiam.A kicsi rendszeresen szétpakolja a lakást, de ez a dolga.Ott van mikor főzök..Amíg pakolom a mosógépet szétpakolja a ruhákat...stb.

Véleményem szerint azért sírnak, mert parkoló pályára teszed őket.Folyamatos változáson mennek keresztül..azért mert eddig szerettek valamit, lehet mostantól a legnagyobb ellenségük lesz.

Foglalkozz velük sokat.Mikor sírnak ölelgesd meg őket..hidd el ha érzik hogy számíthatnak rád, és szereted őket meg fognak nyugodni.

Ja és mivel a nagylányomnak már egy raktárra való játéka van, ezért elmondhatom, hogy hiába minden játék..egy üres flakonnál, vagy a porszívó gépnél nincs jobb játék.Dobálhatsz te be bármit, ha le se sz..rják!

2013. okt. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Én is pont azt akartam kérdezni, hogy miért teszed őket a kiságyba? Nálunk a kiságy csak az alvásra való, ott nincs játék. Az én lányom is 10 hónapos, és hatalmas a térigénye, állandóan bemássza az egész lakást, alig győzök futkosni utána. Nem viselné el, hogy a kiságyba legyen, hiába dobálnék be neki játékokat.

Pont abban a korban vannak, amikor nem a játékok érdeklik őket, hanem mindent felfedeznek.

Tedd bababiztossá a lakást, vagy minimum 1 szobát és hagyd őket felfedezni, mászkálni, biztosabb jobban lekötné őket, mint a kiságyban való időtöltés.

2013. okt. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hiszti!Egyszerűen csak jeleznek,hogy nem.akarnak az ágyban lenni. Unalmas nekik. Nem játékokra van szükségük hanem a szabad mozgásra a felfedezés örömére. Te sem örülnél ha baraknának valahova egy csomó mindennel és ennyi. Érezd jól magad. Tedd gyerekbaráttá a a lakást és a földre a picikkel. Nagyon jól ellesznek. Nem fognak"hisztizni.
2013. okt. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Nem ágyba tevéssel kell a hisztit kezelni.A földön hagyd őket és ne figyelj rájuk,úgy hisztizzenek.A kiságyba aludni tedd őket csak,vagy pihenni.Én lányom is ha nyávog,fáradt,megy az ágyba és pihenget kicsit nem sírva.De ha hisztizik valami miatt,akkor nem figyelek rá,ha olyan dolog,ami hiszti hiszti és nem hogy nem sikerül neki valami.
2013. okt. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Ez napközben van? Én sem értem miért kell az ágyban lenniük. Ha eset lefekvésnél van az más.
2013. okt. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Ja és meg annyit szólnék a dologhoz, hogy hidd el..összetenném a 2 kezem ha a hiszti csak ennyi lenne..mert ez nem hiszti..én is azt hittem a lányomnál ilyen korában hogy ez az..aztán beköszöntött a dackorszak..és még mindig tart!
2013. okt. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előző válaszolóknak. A kiságy alvásra való, nem másra. Engedd őket jönni menni, felfedezni, pakolni és nem lesz sírás.
2013. okt. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem egyértelmű, hogy csak alvás idejére teszed be őket a kiságyba, vagy ott töltik a nap legnagyobb részét? Mert ha ez utóbbi, akkor ne csodálkozz, ha "hisztiznek", egyetlen 10 hónapos sem bírná ezt ki, neki már réges régen szabad mozgásra van szükségük.
2013. okt. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Ez még nem hiszti, csak így tudják elmondani ha valami nem teszik nekik. Az én babám sem szeret a kiságyban lenni, sőt a karámban is unatkozik, játszani kell velük, meg hagyni hogy felfedezzék a világot!
2013. okt. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Csak arra szeretném kérni az embereket hogy ne úgy állitsanak be mintha a gyerekeket egész nap a kiságyba hagynám szenvedni. Nyilván kint szoktak lenni elég sürün de a lakás (albérlet) nem teszi azt lehetövé hogy egész nap kint legyenek még akkor is hogyha fözök mert eléggé pici a lakás. Most szeretnénk majd költözni 2szobásba hogy nekik külön legyen egy kis birodalmuk. Nem tudom már ki irta azt hogy vehetek egy csomö játékot úgy se lesznek el vele, igen már észrevettem hogy egy flakonnal vagy bármilyen más ilyen dologgal jobban elvannak :))) Amúgy a kisággyal nincs gonduk hogyha én is ott vagyok, mert eljátszanak stb stb, akkor van a probléma mikor elmegyek onnan (wc, fözés stb) ezért is kértem a segitségüket. Gondolom más anyukával is történt már ilyen, és az ö véleményüket kértem hogy ök mit csináltak. Növérem babája ugyan olyan mint ök , hozzáteszem egész nap kint van... mert neki már olyan szinten elfajultak a dolgok hogy ha ott áll a kiságy mellett sincs el benne a baba. Már aludni sem alszik benne. Nekem meg nyilván nehezebb 2 babával mert azért a lakásba nekem is vannak teendöim.
2013. okt. 16. 09:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!