Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit gondoltok erről?...

Ti mit gondoltok erről? Anyukám úgy viselkedik, mintha egyedül nevelném a kislányomat.

Figyelt kérdés

Van egy 11 hónapos kislányunk, a párommal mindketten nagyon imádjuk, persze a családban mindenki.A szüleim és nagymamám rengeteg mindent vesznek neki, a tenyerükön hordozzák.Viszont van egy dolog, amit nem igazán tudok hová tenni, úgy viselkednek,mintha csak rájuk számíthatnék.

A párommal nincsenek igazán jóban, nem sokat beszélnek,de nem vitatkoznak, vagy ilyesmi, még azt sem mondanám, hogy konkrét dolog miatt haragszanak egymásra, nem kedvelik különösebben egymást és ennyi.Viszont szüleim teljesen levegőnek nézik még az apaság szempontjából is, mondok néhány példát:

Ha mennem kell valahová rögtön mondják, hogy menjünk be busszal a városba, majd ők jönnek elém,viszik a picit én meg menjek tovább a dolgomra.Meg sem kérdezik, hogy a párom ráér-e vagy a másik nagyszülők.(Nem egy településen élünk a szülőkkel.)

Nagymamám meg azt találta ki,hogy vesz egy babakocsit, a párom kikísér minket a buszhoz,busszal bemegyünk a városba ő meg kullogjon haza az üres babakocsival..nem az hogy menjünk együtt vagy ilyesmi...Meg ha tanulnom kell majd ők elviszik,mintha nem lenne apja aki vigyáz rá.Hosszan sorolhatnám.

Az a baj, hogy mivel látom mennyire szeretik a lányunkat nem is tudom, hogy mit mondjak nekik,nem akarom megbántani őket, de elég rosszul esnek ezek a páromnak.


2013. okt. 15. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ki lehet nyitni a szánkat, és el lehet mondani, hogy: köszönjük szépen, mára nem szükséges a segítség, mert az apukája ráér, majd vigyáz rá, stb.

Bánt, hogy nem kedvelik a párod, de nincs konkrét oka?

Felnőtt emberek miért nem ülnek le egymással megbeszélni, hogy mi a helyzet, hányadán állunk???

Nekem furcsa, hogy beszéd nélkül sértve érzi magát egy felnőtt, hogy levegőnek nézik a családjában, ráadásul egy férfi, ahelyett, hogy megszólalna, hogy "hello, én is itt vagyok".

2013. okt. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet, hogy csak a saját tapasztalataik alapján viselkednek így és ez nem a párodnak szól? Lehet, hogy nekik eszükbe sem jut, hogy párod segítene és csak le akarnak venni egy kis terhet a válladról. Lehet, hogy egy beszélgetés segítene, ahol tisztáznátok, hogy nagyon kedvesek, hogy így igyekeznek, de a párodra is maximálisan számíthatsz, így nem kell mindig nekik "ugraniuk".
2013. okt. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
le kell ülni és ezt meg kell beszélni. Mondd meg hogy ez téged zavar, kérdezd meg miért viselkednek igy. Legyenek szivesek ezen változtatni mert ez abszurd. Intelligens értelmes emberek ezt fel birják fogni, ha meg megsértödnek az az ö szegénységi bizonyitványuk. A párod elött meg le a kalappal hogy ezt ilyen jól viseli.Én biztos nem hagynám annyira ezt a csak ugy nem szeretik egymás dolgot sem. Ha nincs semmi okuk rá akkor igenis viselkedjenek normális.
2013. okt. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Okuk végül is annyi van, hogy annak idején nem nézték jó szemmel,hogy összejöttünk,összeköltöztünk, mert levelező tagozaton folytattam az egyetemet a nappali helyett, de állítólag ezt elfogadták,legalábbis már nem téma.Nem akarom sem a szüleimet sem a páromat jó vagy rossz színben feltüntetni, de az tény,hogy a párom megtett mindent, hogy jó kapcsolat alakulhasson ki(családi eseményekre eljött,próbált beszélgetést kezdeményezni, ajándékot vett segített stb.)A szüleim viszont távolságtartóak maradtak és erről már nem egyszer beszéltünk, hogy mi a bajuk azt mondták semmi, viszont én nem karom, hogy ez így maradjon,de a párom részéről nem várok még több hiába való erőfeszítést.Van esetleg olyan köztetek,akik hasonlóan távolságtartó hangulatban élnek és ennek ellenére nem okoz problémát a kapcsolatukban?
2013. okt. 15. 12:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem: ugy gondolják megvàsàroltàk a jogot a gyerekre... ezáltal szívük szerint cselekednek. Neked kell szólni nem csak a férjed miatt hanem a jövő miatt is.
2013. okt. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egész a te magatartásodon fog múlni, mint ahogy eddig is azon múlt.

Mennyire vagy felnőtt, vagy mennyire akarsz a szüleid elkényeztetett kicsi lánya lenni.


Állj a sarkadra, és ajogy előttem mondák, szépen, szelíden mondd, hogy "apuka is ráér, és majd ő segít".

2013. okt. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!