Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nagy csaladot tervezek,...

Ha nagy csaladot tervezek, negy gyereket, tudnatok mondani otleteket hogyan keszulhetnek fel ra? Ti nagycsaladosok hogy szervezetek az eletetek?

Figyelt kérdés
Pl . A gyerekeknek kulon szamlat nyittok a szuletes pillanataban, hogy mennyit tesztek felre? Vegeztek - e mellettuk negyoras munkat, mit mikor? Haztartasi, karrier es egyeb otletekre vagyok kivancsi.

2013. okt. 16. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Négy gyerek, nyolc bankszámla, mindegyiknek félreteszünk havonta 100.000 forintot az egyikre, a másikon pedig gyűjtjük a pénzt külön mindegyiknek. Mellette csak úgy építjük a karrierünket. Mondom csak úgy. Elméletben, mint a többit....A kérdés egyébként jó. Humoros.
2013. okt. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi még a tervezés és félig megvalósítás stádiumában vagyunk :) 3 gyermekünk biztosan lesz, de nem kapunk infarktust a negyediktől sem :) A férjem teljes, jó állásban dolgozik, és szerencsére elég jó kilátásaink is vannak a jövőre nézve, így én maradok itthon, amíg szükség van rám. Ő minden nap 5-6 között ér haza, és szabad a hétvégéje is. Nagy mázlink van. Én közben tanulok, fejlődöm a saját területemen és plusz még egyben, és nyelvet is tanulok mellette, hogy életképes maradjak a munkaerőpiacon, ha vissza kell térnem, vagy eljött az ideje. A gyerekeknek nem nyitunk számlát, egy helyre gyűjtjük, amink van, de elég spórolósok vagyunk mindketten, ebből nincs probléma :) Ha nagyok lesznek és anyagi támogatásra lesz szükségük, lesz miből segíteni őket, de külön számlát nem tartunk fenn e célra. Csak annyit használunk fel a pénzünkből havonta, ami a megélhetésre kell, a többit félretesszük, változó, hogy mikor -mennyi, de gyűlik szépen. Én kisgyermekek mellett nem dolgozom, rájuk ügyelek, velük vagyok, kikapcsolódásból tanulok, eljárok néha órákra, akkor apukájuk van itthon. Ilyenkor kicsit megszusszanok, és heti 3 alkalommal futni is eljárok, az is a "saját időm" :)Háztartásban mindenki részt vesz, a férjem is, én is, nincs kivételezés. Az csinálja meg a dolgokat, aki előbb ér oda, éppúgy főz, mos, takarít, tereget, stb. mint ha én csinálnám, ügyes, talpraesett, remek férfi. :)
2013. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 4van, most vagyok 30. A nagy 12, a kisfiú 2 és fél, a váratlanul jött ikrek 10 hónaposak. Stabil munkahelyem van, várnak vissza. Tanulok, nyelvet is, szakvizsgára is. Nem könnyü, de meg lehet oldani. Itthon semmi nem maradnék, mint föállású anya, mert szerte a munkám, meg a fizetés sem rossz. Pedig ikrekkel maradhatnék 7 éves korukig dupla gyessel. Babakötvényt nyitottunk a gyerekeknek, ês arra teszünk be pénzt, alkalmanként 50.000 ft/gyerek.
2013. okt. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Babakötvényt nem csak 18 éves korában tudja felvenni? (az államit értem ezalatt, nem tudom van-e máshol másmilyen) ÉN nem nyitottam babakötvény számlát. Ilyen hosszú távra nem szabad pénzt lekötni manapság. Hosszú távon nagyon alacsony lesz a hozama, ráadásul elég nagy bátorságra vall, az államra bízni a pénzt.


A karrier rajtad múlik, mennyire vagy képzett, mennyit tanulsz amíg otthon vagy, és mennyire rugalmas a munkaidő beosztásod, közel laksz-e a munkahelyedhez. Meg tudod-e oldani, hogy munka után odaérj a gyerekekért, elvidd őket a különórákra...stb. Van-e két autótok, mert anélkül nehéz szervezni..stb.

2013. okt. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szia, igaz, nem nekem, de egy barátnőmnek 5 gyereke van. Már a legkisebb is nagy, de több évig követtem a napi rutint, mivel együtt dolgoztunk az anyukával :) amíg a kicsik kicsik voltak nagyon, addig bébiszitter segített be, később meg már a nagyok gardírozták a kicsiket. Anyagiakról nem tudok.
2013. okt. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 gyerkőc van,egyenlőre,tervben van a 4. baba.

A kisebbeknek van babakötvény,azt lekértük,megnyitottuk,és arra pakolgatunk be nekik a pénzt, a nagynak még nem volt ilyen anno,amikor született,neki külön nyitottunk,Ő is csak 18 évesen veheti majd ki a pénzét,úgy kötöttük le,tenni lehet rá,de ki csak Ő veheti majd.Ezen felül van még spórolt pénzünk,nem sok,de legalább ha valami baj történik,tudunk mihez nyúlni.Sokat spórolunk,osztunk szorzunk,hogy jusson is és maradjon is.Nem könnyű,de szerintem ideálisan el éldegélünk,és nagyon boldogok vagyunk. :) Nagyon szeretnénk egy 4. babát,remélem az idei év meghozza a babaáldást. :) A karrier építgetés nem az én műfajom.Nekem a család és a gyerekek az elsők.Itthon vagyok velük,hál istennek keres annyit a férjem,hogy nem kényszerülök rá,hogy minden kép eljárjak mellőlük.A gyerek nevelés az első,hogy figyeljek rájuk,rendben legyen a kis lelkük,szigorú vagyok a tanulás terén.Nem is járnak napközibe,nem engedjük őket,ott minden van csak tanulás nincs. :/ Jönnek haza,és itthon nyomjuk együtt,sokat gyakorolunk,kitűnő tanulók. Persze nekem is van mellettük olyan hobbym,és elfoglaltságom ami kikapcsol,és tudok ,,pihenni,, egy kicsit.Erre szüksége van mindenkinek,mert különben bedilizni,bármennyire imádja a gyerekeket,kell a feltöltődés.

2014. jan. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!