Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Körömvágás, de hogyan? 1 éves...

Körömvágás, de hogyan? 1 éves fiam egyszerűen nem engedi, hogy vágjuk a körmeit! Kinek milyen praktikája, trükkje van erre?

Figyelt kérdés
Ha alvás közbe próbálom, azonnal felkel arra, hogy megfogom az ujjacskáját. Ébren pedig egyszerűen nem engedi. Szó szerint le kell fogni az ujjait és úgy vágni! Én terelem el a figyelmét, míg apja vágja: furulyázással, vagy bármi izgalmas, nem megszokott dologgal, de kb 2-3 köröm után már csak az üvöltés és lefogás marad. Legutóbb mire végeztünk teljesen vörös, véraláfutásos lett az arca egyik fele!!! Kellett 2-3 nap, mire elmúlt, annyira sírt :(
2013. okt. 16. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Várd meg, amíg mélyen alszik, ez kb 30 perc elalvás után, ne akkor próbáld, amikor elaludt.
2013. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a körömvágás idejére megengedem, hogy nézze a tévét. Mivel egyébként nem nagyon tévézik, ezért általában leköti arra a pár percre, amíg levágom a körmét.
2013. okt. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is így ment.Nem nagyon segített semmi. Egy picit akkor lett jobb a helyzet, hogy odakészítettünk egy csomó plüssállatot és akkor azoknak is "levágtuk a körmét", aztán ő levághatta a kis csipeszével apa körmét, aztán anya körmét, aztán ő került sorra... hááát... a végén sajnos mégis mindig le kellett fogni. Mikor picit nagyobb lett már hagyta.
2013. okt. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nálunk is ugyanez a tv-s megoldás van
2013. okt. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is akkor vágom neki, amikor már jól bealudt, nem szokott rá felébredni...

Lefogni nem próbálnám, mert fölösleges stressz mindenkinek, és még meg is sérülhet. És nálunk a figyelemelterelés sem működik...

2013. okt. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi fürdetés után vágjuk, amikor a cumisüveg a szájában van és szorgosan táplálkozik. De így is ketten fogjuk a kezét. A lábát azt hagyja. Alapvetően utálja, ha megfogjuk a kezét, szóval nagy szó, hogy vacsi közben engedi, hogy levágjuk.
2013. okt. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gabszem ***** válasza:
nálunk apa fogja én meg vágom neki. Általában nagyon erősen kell fognom a kezét mert kirántja a kezemből. Fürdőszobába szoktunk a tükör elött állni hogy lássa magát.
2013. okt. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én pont ma este vágtam le neki, mikor elaludt. 1x-2x elkapkodta a kezét, de nem kelt fel rá szerencsére, már jó mély fázisban volt. Ébrendlétben lehetetlen küldetés a körömvágás. Lábujjkörmökről már ne is beszéljünk...
2013. okt. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
delben amikor alszik akkor vagom le
2013. okt. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!