Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő, ha 7 hónaposan...

Mi a teendő, ha 7 hónaposan kezdi elválasztja magát? Ha kínlódás már minden szoptatás? Mikorra váltható ki az összes étkezést?

Figyelt kérdés
7 hónapos kisfiam nagyon jó evő, megeszik eddig mindent. Eddig kiváltottuk a tízórait, ebédet + vacsira tejpépet kap. Hajnalban, reggel és uzsonnàra szopizik. És bár legalább 1 éves koráig szoptatni akartam, bevallom már nagyon nyűglődünk. Tép, rúgdos, mászna el szopi közben, szinte küzdelem minden alkalom, fájnak a melleim is már. Tudom, hogy nagyon fontos neki az anyatej, de ilyenkor mi a teendő? Mintha már nem igényelné, nem lenne türelme hozzá. :( Mikorra válthatom ki az étkezéseket? Vagy meddig fejjek/tápszerezzek?

2013. okt. 16. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem szopik, akkor 1 éves korig reggel és este kell majd neki tápszer. Utána megoszlanak a vélemények. Van aki szerint 1 éves kortól adható a tehéntej, van aki a tápszerhez hasonló tejitalokat javasolja egészen 3 éves korig. Beszél meg a gyerekorvossal.
2013. okt. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ebben a korban már nem feltétlen kell neki anyatej. Adhatsz neki tehéntejet is. Mi is kaptunk már sokkal korábban, és nem lett bajunk tőle.
2013. okt. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért inkább még tápszert adj neki, valami ilyen pótlás kell még neki nem elég a szilárd étel. Fél éves korig fontos igazán az anyetej ez aa 7 hónap szerintem már elég neki, hátránya nem lesz belőle az tuti ha már nem anyatejet kap.

Utolsó az a baj hogy lehet most még nincs baja tőle de a tejallergia vagy intolerancia sokszor csak évekkel késöbb jelentkezik, az intolleranciának meg komoly tünte nincs is, csak egyéb betegségeket okozhat ami erre vezethető vissza.

2013. okt. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 DeAnn ***** válasza:
0%
ha nem kell neki, ne erőltesd. 7 hónaposan már az enyémnek se kellett a cici, így átálltam a bébikajára. tápszert teljesen kizártam, soha nem is akartam neki adni. reggelire gyümölcsöt kapott, ebédre pl sütőtőköt almával vagy répával, akár krumplival, vagy külön-külön. vacsira pedig tejbegríz néha vagy gyümölcs.
2013. okt. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!