Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amíg a picit szoptatjátok,...

Amíg a picit szoptatjátok, mit csinál a 2 éves gyereketek?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem hogy érdemes lenne e szülni 2 év korkülönbséggel vagy inkább ne? 200 km-re van a legközelebbi rokonom. Édesanyám már nem él.

2013. okt. 15. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én mesét olvastam a nagyobbnak vagy rajzolgatott (firkált), nálunk 17 hónap a korkülönbség
2013. okt. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szoptatáshoz egy kéz is elég,majd rájössz :)

Lefoglaltam addigis,mese,rajzolás,éneklés,mondóka,kiskocsi,stb.

2013. okt. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mesét szokott nézni, de volt amikor a kicsit szoptattam, a nagyot meg kanállal etettem.
2013. okt. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mesét nézett, evett, az ölembe ült, és úgy nézte (ez mondjuk csak az elején). Az ebéd rendszeresen úgy történt, hogy a nagy evett, én fél kézzel szoptattam a kicsit, a másik kezemmel meg én ettem. :) Csak ez ne tántorítson el a tesóvállalástól.
2013. okt. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kezdetben nehéz volt, mert azt hittem, én csak teljes nyugalomban tudok szoptatni, de erről le kellett szoknom. A picinek meg természetes volt, hogy zaj van körülötte, anya beszél stb. Nekem 2,5 volt a lányom amikor a tesó született, és az volt a necces, hogy minden szoptatás alatt pisilni-kakálni kellett, ami még akkor nem ment egyedül.

Ilyen szempontból jobb a kisebb korkülönbség, amikor még pelenkás a nagytesó, vagy ha nagyobb a korkülönbség és már teljesen szobatiszta.

Egyébként nálunk is a mesenézés vált be, de most már eljátszik mellettünk is szép csendben.

2013. okt. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekünk 2,5 év lesz a korkülönbség, és nekem sincsenek rokonaim (anyukám, apukám meghalt), férjem szülei 240 km-re, de ennek ellenére mi így terveztük, úgy érzem meg fogom tudni oldani egyedül. Férjem nagyon jó apa, sokat segít, és az 1 szem nagymama szülés után biztos feljön néhány hétre segíteni, jövő nyártól már nyugdíjas lesz így remélem azért számíthatunk rá.

Neked kell eldöntened, hogy mit szeretnél. Én nagyon örülök hogy összejött a következő baba, és a lányomat nem kell bölcsibe adnom, valamint így a munkahelyemmel sem kell "szórakozni" hogy fél évre visszamegyek dolgozni aztán újra szülni. Tesót mindenképp akartunk, így az fel se merült hogy ne legyen csak azért, mert messze vannak a rokonok.

2013. okt. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

huuu

nem irigyellek benneteket,nekem 5és fél év a különbség.igy is néha nehéz.nem túl jó megoldás,de a tévé,éneklés.mondjuk én is ebédeltettem szoptatva.

2013. okt. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
15%
biztosan nem vállalnám min 4év korkülönbséget preferálom
2013. okt. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
2 év van a gyerekeim között. Ideális korkülönbség nincs, de a szoptatást is, mint mindent meg fogsz oldani. A helyzetek hozzák magukkal a megoldást.
2013. okt. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kitti85 ***** válasza:
19 hónap van köztük. Én azt csinálom amit addig. Ìgy megtanultam bal kézzel rajzolni, festeni, gyurmázni stb. Sokszor az etetés nálunk is egyszerre megy, kanalazom a fiam szájába az ebédet és közben szopizik a Kicsi. Én nem is attól féltem hogy hogyan fogom csinálni hanem hogy mit fog hozzá szólni a Nagy.
2013. okt. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!