Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 - 2 éves babáitokat...

Gabszem kérdése:

1,5 - 2 éves babáitokat mennyit engeditek tv-t (mesét) nézni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 16. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:

2 éves múlt a lányom 1 hete, már bölcsis.


Este nézhet Youtubon mesét, ez főleg Bogyó és babóca, de néha gyerekdalok, mondókák. Úgy 30-45 perc naponta.

2013. okt. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1,5-2 évesen egyáltalán nem érdekelték a mesék. Kb. 3 éves kora előtt 1-2 hónappal kezdett mesét nézni, a Miki egér játszóterét szereti nagyon, abból megnéz 2-3 részt. Van, amikor minden nap, van amikor hetente-két hetente egyszer. Vagy 3 hete nem is nézte. Most múlt 3 éves 3 hónapos.
2013. okt. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
csak azért kérdezem mert 20 hós a kislányom és ő meg nagyon szereti. Tudja is hogy melyik mese mi: Frakk, Maja, Cicó, meg imádja az állatos meséket. Tudom mindenhol azt mondják hogy nem jó nekik a tv nézés, de én reggel és este is engedem mesét nézni kb. 1-2 órát.
2013. okt. 16. 17:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Másfél évesen még nem nézett tv-t. Én alapvetően tv ellenes vagyok, csak sajnos a nagymama rászoktatta a tv-re a gyereket, azóta kénytelen vagyok neki néha bekapcsolni. Akkor is inkább Mirr-Murrt, A legkisebb ugrifülest, Süsüt, mondókákat, vagy inkább zenét hallgatunk (Álomkófic, Palya Bea) és max 1 órát.
2013. okt. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Babeli Zurzavar ***** válasza:

ne haragudj utolso fe hogy lehet egy ilyen kicsi gyereket "raszoktatni" a tvre, es mi az,hogy Te kenytelen vagy bekapcsolni?! kulonben mi lesz???


masfel eves a fiam, nagyon rossz alvo volt, es kiprobaltuk, hogy max. delelott nezhet meset, delutan/ este semmit soha. azota alszik rendesen. korabban sem nezte, csak este lefekves elott memt nekunk a tv, hirado leginkabb, ugy tettuk a dolgunkat. most fura, mert fel kell talalnunk ujra magunkat, de megeri:-)

2013. okt. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy mikor ott alszik, akkor a gyerek még fel sem ébredt, de már be van kapcsolva neki a Minimax. Olyankor ott ül a tv előtt és bambulja, reggeltől, míg érte nem megyek. Amikor meg itthon vagyok vele, sír, hogy kapcsoljam be, mert biztos megy a Barbi, meg az ilyen-olyan cicás mese. Egyszer megnéztem vele egyet , életemben nem láttam még ilyen bugyuta műsort. Nem szeretem, ha ezeket nézi. Azért írtam, hogy inkább valami értelmeset nézzünk, ha már mindenáron tévézni akar.
2013. okt. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

20hós a kisfiam, és kb addig köti le a tv-ben egy mese, amig a főcímdal le nem megy... azaz semeddig. Neki nem szoktam bekapcsolni, de ha a kis és nagycsoportos tesója megnéz egy-egy mesét, akkor velük elkezdi, de akkor is csak a főcímdalig jut.

Ha a minimaxon a gyerekdalok vagy mondokák zenéjét meghallja, akkor megáll és odanéz- de azt sem nézi sokszor végig...

A most nagycsoportos fiam 1évesen egy-egy thomas mesét szívesen megnézett, többet nem. Most korszakai vannak, vannak hetek, amikor alig tv-zik, de van, hogy napi több órát néz meséket. De ez a ritkább.

A most kiscsoportos fiam is csak bőven 2éves kora után nézett úgy tv-t, hogy akár egy 10-20perces Dórát vagy Thomas-t meg tudott nézni. Addig nem figyelt rá oda.

2013. okt. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2013. okt. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Másfél éves a kislányom, és néha be szoktam kapcsolni délelőtt a tv-t neki. M2-re szoktam kapcsolni, de nem igazán nézi a meséket, kedvence a Maja a méhecske, de csak a főcímdalát hallgatja meg és ennyi. Aztán van hogy belepillant még egy-egy mesébe, de nem köti le. Mi gyerekdalokat szoktunk inkább hallgatni cd-ről, azokat nagyon szereti.
2013. okt. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
21 hónapos a kisfiam és imádja a Bogyó és babócát, ezt nézheti délelőtt és estefelé 1-1 óra max.,de van hogy közben játszik és csak odapillant amikor a kedvenc része van, egyébként nálunk sokat megy a tv de az nem igazán érdekli 1-2 reklám vagy rövid mesét leszámítva.
2013. okt. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!