Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valakinek csinálja még ezt a...

Valakinek csinálja még ezt a babája? Mi volt rá a megoldás?

Figyelt kérdés
2 hónapos a babám nagyon szeretem és örülök, hogy ő van nekem, de sokszor olyan nehéz vele. Mostanában mikor ébren van alig van el sírás nélkül:kézben is csak úgy nyugszik meg, ha rázva van és nem is akármilyen pózban. Nem éhes, nem szomjas, nem fáj semmije, voltunk orvosnál nem talált semmit. Azt se mondhatom, hogy rászoktattuk a erre, mert az elejétől fogva figyeltünk arra, hogy ne legyen túl sokat kézben. Beteszem a hordozóba de ott is max.1-2 percet van el, próbáltam már sok mindent. Más is van vagy volt így?
2013. okt. 17. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban. :)

Sztem sok baba ilyen az elején, az enyém is ilyen volt.

Még éretlen a kis idegrendszerük ehhez a világhoz, a sok ingerhez, ami éri. Hangok, emberek stb. Ha belegondolsz, eddig sosem volt éhes, sosem fázott, mert pocakban volt.


Viszont az a jó hírem, hogy hamarosan el fog múlni. persze vannak alapvetően sírósabb babák, de olyan 3 hónapos korukra, amikor kinyílik picit a világ számukra és érdeklődnek a körülöttük lévő dolgok iránt egyre kevesebbet fognak sírni. Addig is nem tehetsz mást, mint túlélésre játszol.

Próbáld hordozókendőbe tenni, sokszor az is elég, ha ott vagy vele, hiszen csak rád vágyik, a közelségedre.

Kitartás! :)

2013. okt. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én babám is ilyen volt, úgyhogy megértelek. Mindig kézben volt, nem lehetett letenni, mert azonnal sírt. Olyan 3-4 hónapos korára múlt el, addigra már szépen látott mindent és érdekelte őt a külvilág. Könnyebb lesz majd vele, ha felfedezi a kezét, a tárgyakat.
2013. okt. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
igen.. sokszor úgy aludt el a kezemben, hogy sétálni kellett vele. nekünk a hinta segített, az a fekvős bébihinta. vettem ilyen csatos hordozót is, de azt nem szerette kisebb korában. már fizikailag nem bírtam cipelni egész nap
2013. okt. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az enyém már 6 hós, de még mindig csak 10-20 percet van el. 2 hósan olyan volt, mint a tiéd. ez teljesen általános. van 1-2 ellenpélda, pl. a szomszéd babája most 4 hós, születésétől fogva el van magában, csak akkor sír, ha éhes. egyébként nézelődik, ütögeti a csörgőt maga előtt, anya néha letörli róla a port ;)

általános és untig ismételt szabály: minden baba más!

2013. okt. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nálunk hordozókendő és adamo hinta vált be ilyenkor
2013. okt. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Erus76 ***** válasza:
A mi babánk is ilyen volt, nehéz volt mellette. Kb. 4 hónapos korára változott meg, akkor kezdett el forgolódni. Letettük a szőnyegre, ott jobban érezte magát, és hát jöttek a következő fejlődési szakaszok (kúszás, ülés stb.), onnantól egész jól elvagyunk. :-)))
2013. okt. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is van Adamon hintánk, nagyon jó találmány. A hordozókendőt nem mertem kipróbálni, mert azt hallottam nem tesz túl jót a baba gerincének.

Én napi 20 órában kézben tartottam a babát. Semmit (szó szerint semmit) sem lehetett csinálni mellette. Úgyhogy reggel (babával a kezemben) kikészítettem magamnak enni és inni, aztán egész nap csak tévéztem vele.


Próbáld úgy felfogni, hogy neki jelen pillanatban erre van szüksége, a tested közelségére, illatodra, melegedre. Én kegyetlenségnek tartom aki erről le akarja szoktatni a babát, hiszen ha hagyod sírni persze egy idő után abbahagyja, de ki tudja vajon azért mert már nincs igénye vagy pedig mert már feladta hogy senki nem válaszol a segélykiáltására. Szóval én erről nem szoktatnám le, persze finoman lehet próbálkozni, de ha nem jön össze akkor nem jön össze.

Én 4 hónapig össze voltam nőve a babámmal, együtt is aludtunk, éjjel-nappal együtt. Aztán magától már nem volt igénye rá, ma fél-egy órákat elvan anélkül, hogy csak hozzá is érnék. Szuper kiegyensúlyozott, mosolygós, nevetős baba, 5,5 hónapos most.

2013. okt. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ah, és a szepa szorongás időszaka, amikor WC-re nem mehet el egyedül az ember, mert tépi a gyerek...Sokszor van, hogy nap közben én is vitatkozom vele, mindig megy a NEM SZABAD, FEJEZD BE, aztán este, mikor elalszik, csak nézegetem, hogy milyen szép, meg puszilgatom. Sokszor nehéz.

Próbáld meg hordozni, a függő hinta is jó ötlet. Biztosan unatkozik a babád, kevés neki az inger.

2013. okt. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Hordozókendővel kapcsolatban több kérdés is felmerül bennem:nem fog hozzászokni?egészséges neki?azonkívül nem olcsó és ha nem válik be kidobtam egy csomó pénzt.Kenguruba sincs el.Én semmit nem tudok olyankor csinálni,leülni sem,mert járkálni kell vele és rázni csak úgy jó.Ne hagyjam sírni,de hogy lehet ezt egész nap csinálni?Van,hogy egyhuzamba 3-4órát fent van.Ha legalább simán csak kézbe el lenne...
2013. okt. 17. 11:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Jaj, de ismerős! Bár szerencsére már távolodik az emlék. :-) ma vagyunk 13 hetesek. Én azt mondom az első 6-8 hetet tuti nem kezdeném újra. Ugyanez volt nálunk is. Nappal ha 20 percet aludt, akkor sokat mondtam. Hasfajos, szóval szinte folyamatosan sírt, csak kézben volt el, maszkalni kellett vele, mert ha leultem már nem volt jó neki. Szörnyű időszak!

Most már sokkal jobb! Nappal is van h akár órákat alszik. A pocija.sajnos még mindig fáj, szóval az miatt még van sírás, de viszonylag hamar meg lehet nyugtatni.

Én is próbálkoztam a hordozókendovel. Szerencsére csak kölcsönbe volt nálam egy, mert nem vált be. Talán az volt a baj vele h nem látott ki belőle, ezért abban is sírt. Szóval először te is próbálj meg először csak.kolcsonkerni esetleg kölcsönözni egyet. Sanszos h ha a kengurut sem szerette, ezt sem fogja. De ne legyen igazam!

Kitartást, nem tart már soká, és sokkal jobb lesz (még ha ezt most nehéz is elhinned)!

2013. okt. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!