Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák nektek nincs elegetek...

Anyukák nektek nincs elegetek abból, hogy nem lehet normálisan közlekedni babakocsival?

Figyelt kérdés
Amikor jönnek velem szemben a járdán és nekem kell szlalomozni az emberek között mert ők arrébb nem lépnének egyet. Babakocsival könnyebb ám. Vagy amikor próbálok belavírozni az ajtón ami persze magától visszacsukódik. Feltartom vele a forgalmat, már hárman is állnak mert én foglalom a helyet de az ajtót egy angyal sem fogná meg ha már útban vagyok, hogy gyorsabban haladjunk. A biciklisek nem egyszer kishíján fellöknek. A sarkokon görcsben van a gyomrom mert úgy közlekednek, hogy már volt, hogy majdnem elvitték a babakocsit mert kis ívben úgy kanyarodik be, hogy le sem száll, előre sem néz. Az mindennapos eset, hogy nem lehet normálisan menni a járdán mert a kocsival odaparkolnak és nekem a sárba kell húzódnom , hogy elférjünk. Vagy, hogy a zebránál percekig dekkolok mire hajlandóak megállni de azt is úgy, hogy ha nem húzok bele akkor a sarkamra megy a hülye autójával.De a minap nem fértem el sehogy a kocsi mellett és az útra kellett lemennem, hogy tovább tudjunk sétálni. Megálltak, hogy el tudjak menni de persze láttam az arcokat a kocsiban, hogy mi a fenét keresek az úton és le is olvastam egy szép szót az illető szájáról. Na annyira felhúztam magam, hogy már az jutott eszembe, hogy műsoros pelenkával fogok közlekedni és ha valaki ilyen szépen áll meg mert nem képes 5 méterrel többet sétálni az amúgy üresen álló parkolótól akkor rá fogom nyomni a szélvédőjére. Nektek nincs elegetek? Hihetetlen, hogy mennyire bunkók az emberek.
2013. okt. 18. 06:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Hat, a biciklisnek semmi keresnivalója a járdán, ebben igazad van. Amúgy nem akkora dolog, kicsit félre húzódni, kikerülni valakit. Nekem mindig termeszetes volt, hogy en mozdulok a kocsival, hiszen en foglalok tobb helyet. Ajtó nyitásnál simán meg lehet kérni valakit, hogy tartsa mar meg legyen szíves. A zebra áll meg abszolúte nem számít, hogy van e babakocsi vagy sem. Vana ki megáll szívesen, van aki meg nem, ugy van vele, hogy van időd várni. Ezen nem kell fennakadni.

Ne gyárts magadnak problémát. Eld az életed, örülj a gyerekednek.

2013. okt. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Képzeld el ugyan ezt ikerkocsival... De azt se felejtsük el, hogy anyukák is iszonyat figyelmetlenek tudnak lenni. Kedvencem, mikor leállnak 3-an, 4-en a járda közepén beszélgetni, és abszolút nem zavarja őket, hogy nem lehet tőlük elférni. De azt sem gondolom, hogy mindig a gyalogosnak kéne elugrálni a babakocsik elől. Ezek a helyzettől függenek. Pl mikor állok a kirakat előtt, akkor anyuka igenis kerüljön 20 centit, és ne tolja nekem a gyereket. Én mindig figyelek, ha a kocsit tolom, hogy másnak ne okozzunk kellemetlenséget, de sok anyuka azt hiszi, hogy mindenki hozzá köteles alkalmazkodni.

Én is tapasztaltam, hogy mekkora bunkók vannak, főleg az 50-es nők között, de azért az anyukákat sem kell félteni.

2013. okt. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

10ből 8an figyelnek- figyelni fognak, de 2sose- így mindig lesz okod bosszankodni.

Én már megszoktam - a 3. gyerek után már főleg.

Én jobban kiakadok az utak-járdák minőségén, hogy majd kitörik a babakocsi kereke, de ezt is inkább csak az első gyereknél. Akkor új volt a babakocsi. :) A második-harmadik gyeremekünknek nem vettünk újat- ott már nem aggódtam annyira!! :)))

Egyébként sok a figyelmetlen és bunkó sofőr és ember, de valóban vannak nagyon figyelmetlen kismamák is.

Nyugi- a hosszú élet ritka!!!

2013. okt. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem az nem zavar,ha állnak kirakat elöbb,akkor nyilván én kerülöm ki,mert nem fogok átmenni rajta.De ha állnak a járda teljes szélességében babakocsisok,sima emberek,az zavar,szólok is.Az autók átengednek,de tény,hogy sok áthúz mögöttem úgy,hogy majdnem átmegy rajtam.De van,ami direkt fel is gyorsít,véletlen se kelljen átengedni.De mióta meg van a gyerekem többet engedtek át,mint magamban közlekedve.Ja nekem néha tartják az ajtót,de nem nagyon megyek olyan helyekre,ahol kéne.Meg elszenvedek én vele,ha megjegyzést tesznek,visszaszólok.De a legjobb ha a nyomi tinédzserek nem képesek odébb menni,vagy a csinos 40es nők.Voltak már ezek között olyanok,akik pánikkal a fejükön ugrottak odébb,mert én ugyan nem mentem odébb a sárba.Aztán persze utána csúnyán néz...De neki fog fájni ha átmegyek rajta,a babakocsi meg nem érzi úgysem ha nekimennek.Sajna sokféle ember van,nem lehet mit tenni.
2013. okt. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
22%

Nagyon egyszerű a megoldás: hordozás.

Bár van akinek élvezetesebb háborogni azon, hogy nem ugrik félre mindenki, vagy esetleg esik hasra, amikor meglátja a nagy magyar anyát csörtetni a böhöm babakocsival.

2013. okt. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy reszrol megertelek tenyleg sok a bunko ember es nem konnyu babakocsival szlalomozni. En mindoig elore engedem/kikerulom a babakocsisokat. De! Akkor nezzuk onnan a kerdest hogy nehany babakocsis miert hiszi azt hogy neki.mindent lehet? Setalol a kisgyerekkel o meg nem bez semerre es lazan neki tolja a gyereknek vagy nekem a kocsijat, nem egy ilyen eset volt, tobbek kozt ma is, mert o bambul a nagyvilagba. Kolcsonosen kene egymasra figyelni es akkor nem lenne gond.
2013. okt. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Abban teljesen igazatok van, hogy kétoldalú a dolog. De akkor ideírhatnám már az időseket is akik azt hiszik a nyugdíjas találkozó legmegfelelőbb helyszíne a bolt illetve az utca közepe vagy az anyukákat akik szülőit tartanak szintén a járdán széltében hosszában. Speciel én is félrehúzódok ha ikerbabakocsival vagy babakocsi+gyerekkel jönnek szembe. Nem a járda közepén közlekedek hanem a jobb szélen, és nem várom el, hogy mindenki félreugráljon előlem de az bosszantó amikor nyílegyenesen nekem jönne valaki ezért kikerülöm, a következő delikvens meg pont a másik oldalon közlekedik és őt is én kerülöm ki és a végén már olyan mintha kresz pályán lennék bójákkal. Lehet én vagyok rosszul kalibrálva de nem értem, hogy miért kéne valakit is megkérnem arra, hogy tartsa meg az ajtót. Én is mindig megtartottam időseknek, babakocsisoknak, kisgyerekeseknek és nagy pakkal közlekedőknek is kérés nélkül. Szerintem ez alapvető emberi dolog lenne. Kedves 5. válaszoló. Már meg ne haragudj, hogy a majd 9 kilós gyereket nem hordozom hanem babakocsiba teszem . A válaszod hangneméből ítélve Te sem tartozol a legkedvesebb emberek közé már megbocsáss. Tán Te is a járdára szoktál parkolni? Mint írtam nem várom el senkitől, hogy félreugráljon egyedül az a bajom, hogy mennyire hiányzik az emberekből az empátia. És szerintem jogosan háborodok fel azon is, hogy a biciklisek és az idióta lusta autósok foglalják a járdát. Köszönöm a válaszokat, zöld kezek mentek.
2013. okt. 18. 09:36
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
5 hónapos gyerekem van és bizony nekem legtöbbször más kisgyerekesekkel gyűlik meg a bajom. Futkároznak összevissza a kicsik én meg alig bírom kikerülni őket, odaugranak a babakocsihoz, majdnem elsodrom, de persze semmi pénzért nem fognák meg a gyerekük kezét vagy szólnának rá. Ennél már csak a járdán motorozók rosszabbak. Amúgy babakocsisok is sokszor azt hiszik, h mert gyerekkel vannak nekik mindent szabad. Van aki simán kitolja körülnézés nélkül maga előtt a kocsit, mert gyerekkel van akkor biztos mindenki megáll neki. Csak a gyereket sajnálom, hogyha egyszer elütik, akkor ő fogja megszenvedni, mert a "nekemmindentszabadmertgyerekemvananya" természetesen a gyereket tartja maga előtt pajzsnak. Én mindig csak akkor viszem kocsiban, ha meg tudom egyedül oldani a közlekedést, ha pedig nem akkor hordozom. Így még sosem volt gond a közlekedéssel, pedig autónk sincs, úgyhogy BKVzunk is meg kutya is gyakran van még velem a gyerek mellett.
2013. okt. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok: annyit még hozzátennék, hogy direkt olyan babakocsit vettünk ami autósülés is egyben, úgyhogy ha minden körültekintés ellenére valami hülye belénk jönne, ezzel talán jobban meg tudom védeni a gyereket. Kérdező, ha nagyon aggódsz, szerintem vegyél ilyet, engem azért kicsit megnyugtat, a biciklis veszély mindig ott van.
2013. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem majd azt fogod írni, hogy nem lehet sehova (patika, bolt, busz) bemenni kocsival, mert nem férsz el.

Amúgy igen, vannak s.fejek, akik nem tudnak közlekedni, de sajnos a gyalogosoknak, és néhány normálisabb autósnak ugyanígy napi szinten vannak problémái a forgalomban. Általánosságban elmondható, hogy nincs közlekedési kultúra (sem). A hordozás tényleg nem hülyeség, köv gyereknél én is kipróbálom, azzal sokkal mobilisabb az élet. Fura, de nekem amúgy napi szinten segít valaki, pedig nem szoktam kérni, hol ajtónyitásban, hol lépcsőzésben, forgalomban van hogy én intek az autósnak, hogy nem kell elengednie. Persze van, hogy percekig állok a zebránál, de mikor gyalogos voltam, vagy terhes ez ugyanígy volt. És ugyanígy lesz akkor is, amikor majd 2 gyerekkel kézen fogva szobrozok majd az út szélén. Mindenkit csak a saját kényelme érdekel.

2013. okt. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!