Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák nektek nincs elegetek...

Anyukák nektek nincs elegetek abból, hogy nem lehet normálisan közlekedni babakocsival?

Figyelt kérdés
Amikor jönnek velem szemben a járdán és nekem kell szlalomozni az emberek között mert ők arrébb nem lépnének egyet. Babakocsival könnyebb ám. Vagy amikor próbálok belavírozni az ajtón ami persze magától visszacsukódik. Feltartom vele a forgalmat, már hárman is állnak mert én foglalom a helyet de az ajtót egy angyal sem fogná meg ha már útban vagyok, hogy gyorsabban haladjunk. A biciklisek nem egyszer kishíján fellöknek. A sarkokon görcsben van a gyomrom mert úgy közlekednek, hogy már volt, hogy majdnem elvitték a babakocsit mert kis ívben úgy kanyarodik be, hogy le sem száll, előre sem néz. Az mindennapos eset, hogy nem lehet normálisan menni a járdán mert a kocsival odaparkolnak és nekem a sárba kell húzódnom , hogy elférjünk. Vagy, hogy a zebránál percekig dekkolok mire hajlandóak megállni de azt is úgy, hogy ha nem húzok bele akkor a sarkamra megy a hülye autójával.De a minap nem fértem el sehogy a kocsi mellett és az útra kellett lemennem, hogy tovább tudjunk sétálni. Megálltak, hogy el tudjak menni de persze láttam az arcokat a kocsiban, hogy mi a fenét keresek az úton és le is olvastam egy szép szót az illető szájáról. Na annyira felhúztam magam, hogy már az jutott eszembe, hogy műsoros pelenkával fogok közlekedni és ha valaki ilyen szépen áll meg mert nem képes 5 méterrel többet sétálni az amúgy üresen álló parkolótól akkor rá fogom nyomni a szélvédőjére. Nektek nincs elegetek? Hihetetlen, hogy mennyire bunkók az emberek.
2013. okt. 18. 06:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%

Engem inkább az idegesít,hogy helyközi járatra nem biztos,hogy fel tudom tenni a kocsit.Azaz vagy ilyen busz jön,vagy olyan,nem tudhatom előre,mert ugyanabban az időben 3 típusú busz jár.Alapból össze csukom inkább a kocsit,mivel nem központban szállok fel,így általában segítségem nincs,egyedül állok a megállóban.

Az meg hab a tortán,hogy út mellett a buszra igyekezve vagy a megállóban megállnak,vagy dudálnak az autósok és terhesen kur...nak néztek.No comment...

Érdekes,babakocsival már csak azért dudál a nemnormális,mert az úton megyek(járda nincs,mindenki ott jár,forgalom alig van,de nem bírja ki)

2013. okt. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a BKV-val vannak jó élményeim..

Felszállok középen, ahol a mozgássérülteknek és babakocsisoknak van fenntartva a hely. Általában állnak ott, és legtöbbször kérés nélkül elmennek onnan. Valamelyik nap viszont egy nő állt tovább. Szóltam neki, hogy legyen szíves ide engedni. Nézett rám hülyén, majd fintorgott és elfordult. Így a babakocsi kilógott a közlekedőrészre (nem nagy batár kocsiról van szó, kedves hordozásmániás válaszoló), és mindenki nekem tette a megjegyzéseket, pedig látták miért állok ott.

A járdák nálunk elég szélesek, általában 2 babakocsi is elfér egymás mellett.

Még nyáron egy parkban sétáltunk, kisgyerek jött szembe motorral, és majdnem beleszállt a babakocsinkba. Az apja meg jót röhögött rajta..

2013. okt. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
44%

Hehe, ezért hordozom a lányom születése óta már 1 éve.

Sose volt gondom sem tömegközlekedésnél, sem boltokban, sem utcán. Elférek bárhol kényelmesen, ráadásul gyorsabban is haladok.

Sokszor szánakozva nézem a hatalmas babakocsikat toló anyukákat miközben vígan, fürgén kielőzöm őket.

2013. okt. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%
Jó neked. Csak amekkora parasztok, simán nekilöknek a kapaszkodónak gyerekkel együtt..
2013. okt. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon vegyes tapasztalataim vannak. Ami viszont 1000%, hogy ha morcos vagy, tuti utálatos emberekkel fogsz találkozni lépten-nyomon. Én kb minden oldalát ismerem már a közlekedésnek :D 4 év alatt lett 3 gyerekem, igen kis különbségekkel. Van hordozókendőm, szeretjük. De csak egy gyerek fér bele egyszerre egyrészt, és nincs hozzá akkora csomagtér, amiben elfér a homokozókészlet, motor, túlélőkészlet és a vacsorának való. Erre van a "böhöm babakocsi", ami átmegy minden terepen, és még a színeiben is egy tankhoz hasonlít leginkább. Ez elől tényleg úgy ugrálnak el az emberek :D :D. Viszont akárhová nem tudok vele bemenni, mert túl széles. Max 2 gyerekkel vállalható, tömegközlekedés inkább nem, mert nem egy életbiztosítás. Van tesókocsi, ami nem terepjáró, de egyszerre két kölök nyugton van benne, és a legtöbb ajtón befér, és nem nehezebb sokkal, mint a tank. Aztán van még egy pici könnyű esernyőkocsi, ami akkor kerül elő, amikor muszáj a tömegközlekedés. Az külön élmény, amikor mindhárom jön velem, és egy lóg rajtam, egy ül a kiskocsiban, egy sétál kézen fogva. A bunkók ilyenkor nagyon látványosan azok, de általában a jobbik és kedvesebbik énje szokott előjönni az embereknek, mert alapból ráérősen, türelmesen szoktam elindulni, és vmiért a kölkök is barátkozósak meg vigyorik, ha épp nem jön egy hiszti, de sokszor még a lila fejjel üvöltő gyerekkel is haverkodnak az emberek, és már el is van terelve a figyelme...

Ugyanakkor én is vesztem már össze ilyen "kikérem magamnak" típusú anyukával. Igazságot tenni ebben a kérdésben nem fogsz tudni, de te magad sokat könnyíthetsz a saját dolgodon, ha megpróbálod a legjobbat kihozni az egészből, kb mint a defenzív vezetés, tudod.

2013. okt. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
56%

13-as vagyok

Soha nem löktek még fel buszon, mindig kaptam helyen, hogy leüljünk.

Babakocsival ezt se tehetném meg.

Mondjuk én nem Pesten élek, ott lehet, hogy bunkóbbak az emberek.

2013. okt. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
65%
Igen, bunkók sajnos.. Szerinted mennyire, ha az egyik "kedves vásárló" a bevásárlókocsit neki b*assza a polcoknak úgy, hogy rajta van a gyerek a hordozóban?
2013. okt. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
77%
5-ös vagyok. Nem, kedves kérdező, nem szoktam a járdára parkolni, már csak azért sem, mert jogsim sincs. Én a 10 kilós gyerekemet hordozom (45 kilós létemre), meg lehet oldani és nem kell beleszakadni.
2013. okt. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

"Bár van akinek élvezetesebb háborogni azon, hogy nem ugrik félre mindenki, vagy esetleg esik hasra, amikor meglátja a nagy magyar anyát csörtetni a böhöm babakocsival." Igen kedves 5. élvezetesebb és eszembe sem jutott hordozni a gyerekemet mivel gond van a gerincemmel és nem bírnám. Ezt most csak azért írtam le, hogy kérlek gondolkodj egy kicsit mielőtt véleményt nyilvánítasz valakiről ismeretlenül. A babakocsit is azért találták ki, hogy vinni tudd benne a gyereket. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy neki és a babájának melyik jobb. És mindkettővel lehetne normálisan közlekedni ha az emberek jobban odafigyelnének egymásra persze mindkét oldalról. Dícséretes, hogy Te ilyen kitartóan tudod hordozni a gyermekedet a súly arányokat tekintve is de ettől még ugyanolyan ember vagy mint mások és nem kell lenézni azt aki a " böhöm " kocsit tolja. Valószínűleg ha tehetném boltba, ügyet intézni inkább hordoznám bár a buszra pl félnék felszállni vele ahogy 14 válaszoló is írta.

8 válaszoló nem is tudtam, hogy ilyen babakocsit is lehet kapni. Mi a mienket örököltük és nem igazán engedhetjük meg magunknak, hogy lecseréljük de tényleg jobb lenne mert féltem a picit. Jobb híján kikukucskálok a sarkokon nem jön-e valaki:-)

Mindenkinek köszönöm, hogy leírta a véleményét, a zöld kezeket nyomtam:-)

2013. okt. 19. 07:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!