Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet kezdeni egy 7 hós...

Mit lehet kezdeni egy 7 hós babával aki evés közben a kezét a szájába tömi?

Figyelt kérdés

Rettenetesen macerás ez a hozzátáplálás dolog... Kezdem megutálni...

Az ebédet már kiváltottuk. Kisfiam jó evő, ezzel nincs gond, viszont kb 100ml után (amit gyönyörűen eszik) feszt a szájába rakja a kezét és képtelenség bejutni kanállal a szájába. Biztos hogy éhes még, mert ha kiszedem a kezét a szájából akkor már nyitja is hogy dugjam a kanalat.

Hogy lehetne leszoktatni? Az egy dolog hogy minden tiszta kaja, a kajás kis kezével még a hajába is beletúr, kész káosz az egész, de olyan nehéz is a maradék 150milit beletuszmákolni a gyerekbe... Egyszerűen nem értem hogy az elején hogy lehet hogy ilyen szépen eszik, a felénél meg csak a keze érdekli, a kaja alig.

Szívem szerint lekötözném a kezét... :) Akkor meglenne oldva a probléma.

(Természetesen nem kötném le a kezét!)


2013. okt. 18. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
sok baba csinálja ezt, nem tudsz mást csinálni mint kivenni a azsájából és ugy adni a kanalat. ez neki játék valószinüleg. Ja és szinte nincs at a baba aki körül nem minden tiszta kaja ebben a korban. Azt próbáltad hogy adsz az ö kezébe is egy kanalat? ilyenkor már lehet hagyni neki is hogy tanulgassa a kanalazást.
2013. okt. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fú, de utáltam ezt az időszakot! :) Minden csupa kaja lett, de 1-2 hónap után megunta. Amikor sietni kellett, vagy csak szimplán nem volt kedvem 1 órán át etetni, ráültettem a lábamra, bal kezemmel lefogtam a kezét, a jobbal meg etettem. De akkor is marha gyorsan kanalaztam, hogy ha kiszabadul a keze, ideje se legyen odanyúlni. :D A nagyon folyós kajákat pedig cumisüvegből adtam, vágtam rá jó nagy lyukat.
2013. okt. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ki kell venni folyton,és újra adni az ételt.Sajnos tényleg nem tudsz sok mindent csinálni,az én 7 hónaposom is ezt csinálja,de bármi mást betenne a szájába,amit megkaparint evés közben.
2013. okt. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!