Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi csináltok a babával-ha...

Mi csináltok a babával-ha felébred-és még nincs itt az evés idő?

Figyelt kérdés

megpróbáljátok visszaaltatni-vagy mivel kötitek le,ha már nem álmos a pár hónapos babát?

kérlek ne irjátok,hogy igény szerint szoptatunk-én 3 és fél-4 óránként etetek,mert az orvos ezt javasolta-és én is igy találom jónak.


2013. szept. 25. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mutogattam neki,beszéltem neki meg hasonlók.

Szerintem se kell mindig betömni a száját,ahogy ébren van.

2013. szept. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgess hozzá, sétálgass vele, mutogass neki színes dolgokat, a fiammal mindig a hűtőmágneseket kellett nézegetni, mert valamiért azok tetszettek neki:)
2013. szept. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon-nagyon éhes akkor megetetem. Ismerem a babám, tudom hogy mikor elég neki a tea evés időig, vagy mikor vagyok kénytelen korábban megetetni. Persze mindig előre nézem az órát és számolok hogy azért az esti vacsi jó időben jöjjön ki.

Ha meg már nagyobb (4-5-6.... hós) akkor pedig játszom vele. Vannak ötletek a tarsolyban amikkel el lehet húzni az időt. Pl éneklés, levegőbe dobálás, de ez mindenkinél más mert mindenki gyereke mást szeret.

Amíg pici volt (1-2 hónapos) akkor is próbáltam egy pelus cserével vagy valami zörgős játékkal elvonni a figyelmét.

Én soha nem voltam híve az igény szerinti etetésnek, igenis kell egy rendszer. Ráadásul a kisfiam elég gyorsan hízott a tápszertől így a dokinő már 2 hónaposan 4 óránként akarta etetni a gyerekemet, na az nem ment, de mindig próbáltam tartani a 3 órát.

Jelenleg 6 hónapos, van amikor simán kibírja a 4 órát is, de van hogy a 3-at is éppen hogy csak kibírja.

Nem tudom a te babád miket szeret, kisfiam imádja a zörgő zacskókat, a popsikrém tubusát, műanyag üveget, távkapcsolót. Ha húzni kell az időt kap valami ilyesmit és elvan vele.

Ha elöbb ébred de nem éhes, akkor meg csak simán játszunk.

2013. szept. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

én mindig adok a babámnak cicit, és nem töprengek azon, hogy elrontom-e... nem is romlott el a gyerekem, pedig már 4 hónapos :)

mondanám, hogy adj neki cicit, de lehet, hogy a gyerek mérges lesz miatta, "nade aaanya, még nem telt le a négy óra" :)

az ősemberek is nézték a SEIKO órájukat a karjukon, mikor gyereket etettek, én azt hallottam :) :) :)

2013. szept. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat-az "ősanyának" is.a kérdés arra irányult,h mivel foglaljam el a 2hónapos babómat.biztos az is jó,amit te csinálsz-de azért jó volt olvasni,hogy más is osztja a rendszeresség elvét.én is csak kb számolom az időt-de biztos vagy benne,hogy mindig az éhség miatt sir.
2013. szept. 25. 13:24
 6/9 anonim ***** válasza:
ha sírva ébred, vagy éhes, vagy csak még nem aludta ki magát - nálunk általában az utóbbi volt még ennyi idősen, úgyhogy megpróbáltam visszaaltatni. Van, hogy nem ment, akkor játszottunk, bohóckodtam vele (akkor elhallgatott :), és azért volt hogy nem vártam ki az időt és inkább megetettem akár 2,5 óra után is, enni is bírt :)
2013. szept. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: egyébként igenis van olyan, hogy egyszer bezabál de mégis 2,5 óra múlva éhes, máskor meg egy lazább kaja után is bírja a 4 órát is akár...szóval az igény szerinti szoptatás azért nem marhaság, nem az orvosnak kell megfelelni és bizony fel kell adni az önzőségünket (mert jaj mi lesz csúszik a szent napirend)...a babára kell figyelni. Nekünk most 5 hónapos korára ért be az, hogy rendszeresebb az étkezése, kiszámíthatóbb
2013. szept. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

Sógornőm csinálja ugyanezt.

Pontosan 4 óránként eteti a kisfiát, ha éhes, ha nem.

Ha ott vagyunk nála és nincs még etetésidő, sokszor a kezembe nyomja a gyereket, hogy kössem már le a figyelmét, ne sírjon amíg nem lesz pontosan fél 5, fél 9 stb.

Szegényt képes fél-1 órán át is éheztetni mikor a gyerek láthatóan az éhségtől üvölt, ilyenkor nem nagyon érdekli már semmi.

Aztán sokszor van olyan, hogy a sok sírástól elfárad mire enni kellene, bealszik közben, utána meg ott bosszankodik a sógornőm, hogy miért nem eszi meg a kimért mennyiséget a gyerek.


Sose csinálnék ilyet.

2013. szept. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha egyértelműen azért sír, mert éhes, akkor nem éheztetem.

Még mi felnőttek sem az óra szerint éhezünk meg. Én legalábbis nem, de gondolom ti sem. Egy babától meg főleg nem lehet elvárni, hogy kivárja percre pontosan az etetésidőt, hiszen neki nem lehet elmagyarázni, ő nem érti, hogy csak fél órát kell kibírnia, neki akkor az a pár perc is örökkévalóságnak tűnhet.

2013. szept. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!