Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Széklet? Milyen egy 13-14...

Széklet? Milyen egy 13-14 hónapos gyerek széklete? Baj van?

Figyelt kérdés
14 hónapos lesz a lányom, lassan több,mint egy hónapja kapja a tejet. Azóta lágyabb a széklete, de nem híg, bocs a hasonlatért, de olyan nutella állagú. Bajban vagyok, hogy a tej miatt e,vagy amúgy is változott volna neki, ráadásul két hete kapott antibiotikumot is.
2013. okt. 18. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem 12hós lett 2hete.Neki vagy nutellás,vagy keményebb bogyós,vagy olyan kis tömb.Neki attól függ mit eszik.Az állaga és a színe is az előző napi ételtől függ.Az antibiotól általában hasmenésük szokott lenni,de amiatt nem lehet már más a kakija,eltelt két hét.A tej meg ha allergiás lenne,akkor hasmenése lenne minimum.Szerintem örülj,hogy nem keményet kakil,az rosszabb nekik.
2013. okt. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A lágy széklet teljesen normális, sőt, inkább lágy legyen, mint kemény.

És a tej is lágyíthat rajta, az antibiotikum pedig pláne. Sőt, ha úgy reagál rájuk a gyerek szervezete, akkor még hasmenés is lehet tőle.

2013. okt. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez rendben van. Ha tejtől lenne, az akkor nagyon híg lenne!
2013. okt. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!